Spotreba 2.0 CVVT benzin TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Plni spotreba vasho Tuc 2.0 CVVT Vase predstavy?

vobec nie
21
46%
50/50
12
26%
ano
13
28%
 
Celkem hlasů: 46

tmult
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2005, 10:14

Příspěvek od tmult »

Tak mohu ještě podpořit mou spokojenost s TCS . Teď na horách kupy sněhu a neprohrnutá cesta na mou chalupu, kde všechny auta s řetězy končily dole, prostřelena i pře závěje úplně s přehledem :twisted:
Mohu říct, že mne tam ta spotřeba ani tak nesrala. Člověk kouká aby se někam dostal a je jedno kolik to pápne. Návrat na dálnice a do města bude asi bolestnější.
Jinak vydím že to není problém všech TCS že spotřeba je vyšší ale pouze většiny tedy (z 5 kteří hlasovali). Napadá mne ještě že Ti kteří jsou spokojeni ani žádná fóra neřeší. První co mne napadlo když jsem zjistil velkou spotřebu .... kouknu na zkušenosti jiných a už jsem brouzdal na netu. Kdyby byla spotřeba OK tak bych tady nebyl :?:
Souhlasím - asi těžko bude spotřeba 8,2 ale počítal jsem s 10l. 13 je kapku moc :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Asi máš pravdu, počítal jsem si to a celkovou průměrnou spotřebu od začátku mám teď 10,3 při najetých 7500km. vždyť ono to na tak velké auto asi není až tak moc, vzhledem k tomu co to umí a kam se s tím dostanu, při daném komfortu a bezpečnosti. Ale i přes to všechno si pořád myslím, že je to zatím takové jalové, jak tu již někdo psal, a že to bude lepší až tak při 20000km. No je to možná jen takový můj sen. Zatím čau BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Prave som prekrocil vraj magicku hranicu 15.000 km (alebo az po 20.000km pojde spotreba dole ?:)) a potom po 50.000 atd. xexe), najblizsie pojdem na servis. prehliadku. Co viem urcite u nas ziaden zasah do riad. jednotky nerobia, takze bud to zelane znizenie je predprogramovane a fakt dojde k znizeniu po prejdeni 15 alebo 20 tis. km, ale (co asi je najpravdepodobnejsie) sa nestane nic a spotreba ostane aka je a hotovo. A potom sa uz len mozeme modlit, ze nieco Korejci vymyslia, alebo zacat ich bombardovat staznostami... Momentalne som jazdil so stres. boxom a k tomu mam v nadrzi 100 okt. benz. takze porovnavat sa neda, uvidim po prehliadke + box dolu + 95 benz.
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

To bolo zase moje...:-)
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Co s tím dělá 100 okt benzín, asi větší výkon, a spotřeba?? asi s tím člověk jezdí svižněji co?? takže spotřeba dolu nejde. do prčic, jak to dostat dolů. BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

mate někdo představu co dělá na spotřebě střešní box??
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

- Zaujimava sprava (konecne nieco pozitivne) - Post #436 :
http://www.hyundai-forums.com/t1298-st- ... issues.htm
- box (dlhy na lyze) podla mojho odhadu zvysuje spotrebu cca o 0,5 l
- 100 oktanov :-) skus to, niekde som tu pisal, ze som na 2. kilometri skoro neubrzdil. Totiz prestaval sa mi pacit V-power od Shell, nevidel som vobez ziaden zozdiel oproti obycaj. 95-ke. Dokonca sa mi zdal 95 zo Slovnaftu alebo OMV silnejsi nez V-power. Ale 100 je este nieco lepsie, aj stoji vela, ale za skusku to stoji a je to fakt citelny rozdiel.
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Díval jsem se na to forum, ale moje ENG není až tak na výši. Pochopil jsem jen že auta po 07/2005 to již nedělají. a že se s tím budou zabývat v půlce února. Ale nevím to přesně. Jestli se ti chce nemohl by jsi to ve zkratce popsat? Pro nás analfabety. Zítra jdu zkusit změřit vzdálenost s jiným autem, dám vědět dik BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Měřil jsem jen malou vzdálenost 6km, ale i tak tam byl tozdíl 2%, přál bych si aby to bylo víc, ale až bude lepší počasí, te´d je tam zase sněhu až to pěkné není.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

Příspěvek od bob »

já jezdím se boxem na lyže a rozdíl ve spotřebě moc nevidím.
Tucson 2l, benzin
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no me tuscon zere pod 7litru! :lol:


presneji receno me nezere nic, pac zadnyho nemam :P
tmult
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2005, 10:14

Zase spotřeba

Příspěvek od tmult »

Po najetých 3000km v Tucsonu (Celkem 29 600km)jsem značně odlehčil nohu, teď jen lehtám pedál a pohybuji se kolem 11 litrů. Trochu mi to překazily mrazy a to, že jsem musel na horách tahat škodovky kamarádů aby nastartovali. :cry:
Myslím, že větší zázrak už to na zimu asi nebude. Překvapila mne cesta do Itálie v 5 lidech a střešní box očekával jsem, že když to tak zatížím tak to bude kolem 13l a celkem tam a zpět 11,2 na dálnici kolem 140 jinak podle předpisů. To je příjemné mám pocit, že když je to auto zatíženější jede za míň. Nebo jsem se opravdu přizpůsobil a hladím pedály :wink:
Co sepsat nějakou petici dovozci ??????
Tmult
Tucson 2,Oi CVVT
2004
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Som za nieco ako peticiu resp. hromadnu staznost, ale musi nas byt viac....bolo by najprv dobre, keby kazdy, kto ma zaujem zatial neformalne tu napisal, ze ja ZA a potom uvidime. Ale mozeme to spravit aj individualne...Dnes som po 1. prehliadke a vymene oleja po 15.000km. Este trochu potestujem a posledujem....zatial sa mi nezda zeby to slo nadol, ale je pravda, ze tie zimy a kratke starty nie su pre Tucsona niecim, co by mu zmensovalo chut do jedla :-)
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

ja jsem pro petici, at se na to divám z které strany chci, žere to tak o 2,5 - 3 litry nad to co píší, a to mají napsané ve měste 10,2- chacha, to jistě a když k tomu přidáš zimu. dnes jsem ujel po měste asi 20km a z nadrže mi zmizel jeden dílek na stupnici, a je jich tam 8. katastrofa.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
tmult
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2005, 10:14

:o((((

Příspěvek od tmult »

JO jsem pro hromadnou stížnost, akorát koukám, že je Nás tady 5. Teď v těch mrazech jsem na tom stejně, dojedu do kanceláře, zpět domů a jeden dílek je včudu :(
Mám 125km a jsem v půli nádrže :o((((((
Je třeba aby s tím něco dělali je to opravdu klamání spotřebitele.
A co Vám na to říkají v servise????
Tmult
Tucson 2,Oi CVVT
2004
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“