problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Na vlákne https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=7067 písali o búchaní. Skús počítať. Bolo to síce coupé, ale čo ak... :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

MartinKE a adam221
Tak ma ešte napadlo, že na mojej starej samare, mi búchalo niečo vzadu, ale to bolo, keď sa motor zohrial. Vždy mi to trepalo, keď som išiel na Donovaly z Banskej Bystrice. Nakoniec som zistil, že to búcha výfuk o ťažné zariadenie. Vždy, keď bol motor solídne zaťažený a auto išlo relatívne pomaly, výfuk sa až tak neochladzoval, roztiahol sa a búchal mi vzadu o ťažné. Nuž ma napadlo, či to nie je niečo podobné, len naopak, že keď sa zohreje, prestáva búchať.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Problemy

Příspěvek od adam221 »

No snazil som sa to odsledovat, ale za posledne 2 dni ako s tym viac jazdim to ani nebucha. Nemam tazne a vecsinou beham sam.. Mozno sa to ukaze ked pojdem na Myjavu... uvidime... :) inac stastne a vesele :)
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy

Příspěvek od Mikro »

adam221 píše:No bud rad :) Ked som ho kupil tak behom 100km som bol reklamovat riadenie /tahal do lavej strany/ urobili geometriu, a teraz zase toto :( Len som chcel vediet ci naaahodou niekto dake skusenosti co s tym, alebo ci to pocka do garancky :) Inac stasne a vesele :)
si postupne citam vsetky temy ktore som prehliadal lol. chcelo by to nejak sprehladnit.

mozno by niekto mohol dokopat forum moderatora/admina aby to tu upratal.

co sa tyka tych problemov... zatial nemam nic vazne az na to klepanie vlavo pri kolese - uchyt tyce stabilizatora. vcelku som spokojny, zatial :twisted:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

takze dnes bola manzelka v servise s nasim ciernym diablom a to buchanie v predu su vadne uchyty tlmicov (resp. tlmic samotny) od vyroby. objednane nove tlmice .. do 5-6 dni to maju .. vymena v ramci zaruky.

dufam ze to buchanie potom prestane. poviem vam potom ako sa presne ten diel aj volal.

inak s autom zatial max spokojnost. :twisted:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Sice mam jinej model H, ale začlo najednou vrzat taky. Od LZ kola. Je to takový spíš povrzávání, ale otravný až běda. Jak jedu v mokru, je ticho. Jak oschne, postupně to začne. Vylezu tedy z auta a zkusim pohoupat, pomačkat vzadu na kufru a nic. Skočim do toho, rozjedu a vrže. Je to někde kde se dostává voda při jízdě. Je to tlumič? Nebo nějaká guma na nápravě? Nevíte někdo? Možná stačí někam stříknout trochu silikonu. :?
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Mně to dělalo na felicii ale na přední nápravě.
Byla to prasklá manžeta na ojnici na řízení.
Stříkl jsem tam jehlou olej a byl klid.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

tak je to poriesene. dnes bola manzelka v servise a odstranili to v zaruke.
neplatila nic.

vymena uchytov prednych tlmicov.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

Ak ma RIO take iste tlmice ako ACCENT tak mam ten isty problem. Pri pomalsej jazde a vypnutym radiom dost pocut narazy od prednej ako aj zadnej napravy.
KIA RIO II 1,4 SPORTY
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

Mě vrzala přední náprava, a zadek mi vydává při přejezdu divné zvuky, jako by tam něco rachotilo... Byl jsem v servisu, předek promazali(už je to ok) ale zadek pořád vydává takové pobouchávání...
Tuším, že TOM to má taky a že mu v servisu řekli, že to jsou silentbloky(pobouchávání)... což mě vede k otázce TOMe, byl už jsi v servisu ? Vyměnili ti to a jaký je výsledek?
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

JoSp píše:Mě vrzala přední náprava, a zadek mi vydává při přejezdu divné zvuky, jako by tam něco rachotilo... Byl jsem v servisu, předek promazali(už je to ok) ale zadek pořád vydává takové pobouchávání...
Tuším, že TOM to má taky a že mu v servisu řekli, že to jsou silentbloky(pobouchávání)... což mě vede k otázce TOMe, byl už jsi v servisu ? Vyměnili ti to a jaký je výsledek?
Silenbloky údajně vyměněny 30.1.2008, nicméně povrzávání zadní nápravy pokračuje i nadále. K tomu se ještě přidala občas docela silně vrzající palubní deska někde uvnitř.
Druhé kolo servisu je naplánováno na konec února. Uvidíme co bude dál.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

Matejsl píše:Ak ma RIO take iste tlmice ako ACCENT tak mam ten isty problem. Pri pomalsej jazde a vypnutym radiom dost pocut narazy od prednej ako aj zadnej napravy.
ten predok je urcite to co som mal ja.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

tak som si dneska vyskusal jazdu s atmosferickym dieslom menom Accent. Roztrhla sa hadicka od turba co vedie k bloku motora (zrejme unava materialu), auto je nesmierne letargicke, zrejme turbo nedava co ma. V pondelok idem do Balvinu, nech tu hadicku vymenia. Clvek by ani neveril, suciastka za 50 az 100 kc a uplne to znici paradne vykonove charakteristiky

ozvem sa ako som pochodil
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Mexican píše:tak som si dneska vyskusal jazdu s atmosferickym dieslom menom Accent. Roztrhla sa hadicka od turba co vedie k bloku motora (zrejme unava materialu)
Únava materiálu?Při novém autu?Spíš bych řekl,že vada materiálu.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

dneska bolo pekne slnecno a kedze sa neviem dockat pondelku ked s tou roztrhnutou hadickou pojdem do servisu, hodil som na problem detailnejsi pohlad

podobny problem mal maring u mna bola hadicka popraskana ale nepovedal by som ze bola prehryznuta nejakym hlodavcom. nevidel som ani ziadne stopy na kryte motora, ziadne ine kable neboli dotknute.. hadicka bola predelena v polovici tam kde tvori obluk. Z mojho pohladu teda 90% sanca ze to bola chyba materialu

skusil som techniku priemerne-inteligentneho americana - zobral som lepiacu pasku a hadicky spojil, obtocil paskou.. po skuske do kopca smer slavkov to slo tak ako to mam v pameti, diametralne silnejsie nez vcera.. po cca 30 km dost narocneho tempa to paska vydrzala. Na 99% je to tou hadickou

ozvem sa v pondelok-utorok jak som dopadol s reklamaciou, budem o reklamovat v Auto Balvin Brno
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“