Prosím o radu tvrdne mi plynový pedál!

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Dafe
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 15:16
Bydliště: Krkonoše

Prosím o radu tvrdne mi plynový pedál!

Příspěvek od Dafe »

Ahoj mám problém asi před rokem se mi začal kousat plynový pedál " nešel sešlápnout a musel sem naněj dupnout silou pak to šlo, došteloval se vůli na plynovým lanku a vpohodě, no a už to zase dělá nevím jestli mám vyměnit lanko ?? nesetkal se stím někdo?? děkuji za rady.
divný je že to dělá v zimě no ikdyž letos skoro žádná není že by nejak mrzlo? a kouše se to už i dost často :cry:
Hyundai Lantra I 1.5 GLS r.v 1995 G4DJ
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

je to normalni lanko v bowdenu, jako brzda na cyklu, takze zkus samotnou klapku, jestli jde plynule, jestli jo, prostrikni poradne bowden Mdeckem nebo konkorem. Taky muze bej uchyceni pedalu zrezly, kazdopadne nic hroznyho. Olejicek, polovicni zamecnicek.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

Já mám zase opačný problém.Plynový pedál mi jde sešlápnou úplně bez odporu.Je to normalní??Např,při projetí díry,jak sebou auto hodí,tak mi setrovačností noha sešlápne nebo ubere plyn.Nemuže mi chybět nějaká zpětná pružina která by měla klást odpor?Třeba u Feldy tam jsem cítil že pedál sešlápnu,ale u Lantry né. (Lantra 1,6 16v r.v.98)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Dafe: mám úplně stejný problém a mám občas pocit že mi klapka přimrzá protože se mi to dějě jen v zimě ale auto mám teprve od listopadu takže težko říct jinak když otevřeš katopu tak zkus otočit klapku přímo na sání pokud ti to půjde mám problém v bobdenu (zkus to pouze až se ti to blokne že by jsi to musel udupnout) a když ne tak ve škrtící klapce takže bych to rozebral a promazal.
Petr Slavík (Sláva): u tebe bych to viděl na zvětšení předepětí pružiny na škrtící klapce pokud to umožňuje a také by jsi mohl mít vratnou pružinu u pedálu a tu vyměnit za jinou silnější mě také vyhovuje tvrdší pedál
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“