Trysky ostrekovačov

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od Jakub »

to si snad dělaj srandu #-o promáčnout kapotu kde to vyděli takhle řešit problém a až ti kvuly promáčklině praskne lak tok je to tvoje chyba ne??? ](*,) to jsou paka
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Reklama
 

lokoman
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2009, 19:25
Bydliště: Teplice

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od lokoman »

Hyundai i30:
Po zjištění,že v autoservisu Háša v Ústí n/L při dotazu na cokoliv co se týká techniky auta jsem si připadal jako obtížný hmyz kterému není dovoleno se zeptat na nic,jsem zkoumal jak vylepšit výšku ostřikování předního skla a nakonec se podařilo:zatlačil jsem šroubovákem širokým stejně jako je široká tryska na její horní část,ozvalo se cvaknutí a ta vnitřní část trysky se o něco málo překlopila nahoru,zkusil jsem to i na druhé trysce a se stejným výsledkem.Voda z trysek teď stříká v klidu vozidla až na střechu,předtím max.do půlky oken.Za jízdy v 100 km/h do cca 2/3 okna,což bohatě stačí.Doufám,že to bude fungovat i u ostatních.Nevím proč nejdou k textu přiložit obrázky ve formátu bmp,ale na požádání zašlu:georg.j@volny.cz
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od zahyx »

Rexcor píše:Že by to už na nových autech nešlo?

Já to na Santíkovi dělám jako kdybych si chtěl normálně ostříknout ale tu páčku podržím na kratší dobu (nebo menším tlakem?), než potřebuji ke spuštění cyklovačů. Zeptám se ještě Zahyxe jestli to i jemu tak funguje na Elantře.
jj funguje mi to presne jako tobe :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od Hardcam »

Format bmp je zbytecne velky a zatezuje server....preved to do formatu jpg...jinak staci pouzit jehlu nebo spendlik, strcit do trysky a hybat pozadovanym smerem. I kvuli citlivosti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od matysekul »

@Hardcam:U nás se špendlíkem fakt nic nenaděláš.Trysky mají obdélníkový tvar a doteď všichni tvrdili,že nejsou stavitelné.Lokoman tvrdí opak,vyzkoušíme.

@ lokoman: Jen mně napadá,jestli jsi Ty trysky nevycvakl úplně? Zkoušel jsi otevřít kapotu, jestli nejsou vycvaknuté ven?
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od alarm »

Trysky nie sú nastaviteľné. O to komickejšie mi teraz pripadá snaha technika v servise špárať do nich ihlou.Ja som to robil dva dni pred ním a tiež nič :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od 89majlo96 »

neviem preco sa tu stale riesia tie ostrekovace.... Mne to strieka tiez malo a uplne mi to staci, sak ten stierac tu vodu rozotrie po celej ploche skla a je ciste...
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od matysekul »

Nezlob se Majlo,ale asi jsi nejezdil v zimě po dálnici.Nebo jen za hezkého počasí.Když je nějaký marast,tak to na skle akorát rozšmudláš.V zimě vždycky na chvíli zpomalím,nebo očistím skla až po sjezdu dálnice,ale to nejde dělat furt.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od Hardcam »

matysek: aha...koukam, ze uz jsme to resili na prvni strance, jen jsem to stacil zapomenout...sakra, to me stve, ze to nejde, je to zbytecna chyba, pritom je vyroba ostrikovacu stoji urcite max 50 korun:(

jeste me napada zkusit ostrikovace z jinyho modelu (napr Elantra), zbyly mi po montazi 3bodovych ty 2bodove, kdyby to nekdo chtel jen tak zkusit, muzeme vyzkouset.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od matysekul »

Taky blbý,jak jsem tak koukal,tak na elantru se nacvakávají ostřikovače zvrchu haupny.U i30 jsou nacvaklé zespodu na hraně u okna.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od Radim Brožek »

89majlo96 píše:neviem preco sa tu stale riesia tie ostrekovace.... Mne to strieka tiez malo a uplne mi to staci, sak ten stierac tu vodu rozotrie po celej ploche skla a je ciste...
No nevím, ale u mě to funguje tak, že než voda dostříkne na sklo, tak stěrač vyjede, mine místo, kam dopadá voda a veškerou špínu nasucho rozetírá po skle. Jak se vrací zpět, tak vrchní část opět nasucho, teprve dole narazí na vodu a setře ji dolů. Děs. V 90 a víc km/h se voda povaluje pouze 15cm od dolní strany skla, vzduch ji sráží do boků a nahoru se už vůbec nedostane, ani při delším ostřikování. Nejhorší je, že importér i servis to nepovažují za funkční, ale nehodlají s tím nic dělat, protože Korejci údajně řekli že to stačí. Importér ohýbal plech kapoty i na vlastních služebácích, ale zákazníkovi říká, že je to soukromá aktivita servisů a dává od ní ruce pryč.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od Radim Brožek »

Pokud mi někdo poradíte jaké parametry musí mít obrázek, aby šel vložit, tak sem dám ten od lokomana.
U JPG velikosti 5kB mi to hlásí, že jsem se pokusil vložit neplatný obrázek.
Jestli jsem to správně pochopil, zatlačil na místo těsně pod vrchní dírkou trysky a ten plat se prohnul dovnitř.
Když se na to člověk dívá, tak je to oválná objímka s něčím vsunutým doprostřed. A to právě prohnul.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od 89majlo96 »

matysekul : no v zime ostrekovace pouzivam velmi malo, na dialnicu sa dostanem tiez len obcas a napriklad ked ide predomnou kamion co rozviruje bordel tak sa drzim dalej... A osobne sa mi nespini nejak extra predne sklo, viac sa mi spini zadne, to je po dazdi hrozne... A tam voda tiez len stecie na sklo a stierac si ju rozotrie po celej ploche a je vsetko ciste...
Mozno by nezaskodilo castejsie umyvat auta a neboli by tolko spinave :lol:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od matysekul »

Držet se za kamiónem dál. To můžeš dělat na normální silnici,já jezdím z větší části po dálnici a tam se kontaktu s bordelem fakt nevyhnes. A na čistotu auta to nemá vliv. Najdi nějaké moje starší fotky,tam je foceno auto po jedné cestě na moravu ;)

EDIT: Našel jsem je sám.
Přílohy
__p__na_2.jpg
__p__na_2.jpg (87.07 KiB) Zobrazeno 1671 x
__p__na__o_.jpg
__p__na__o_.jpg (120.06 KiB) Zobrazeno 127 x
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Trysky ostrekovačov

Příspěvek od 89majlo96 »

skoro ako pepanov gall :mrgreen:
Aj moje tak "skoro" vyzera cez zimu a v tvrdu jesen... :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“