Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
jirkag55
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2013, 09:54

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jirkag55 »

Pokud se ozve rána při prudkém projetí nerovné zatáčky, může to být zásah ESP (prudké zabrzdění a odbrzdění daného kola). Vyzkoušejte v zimě na prázdném parkovišti! Zážitek!
Jirkag55
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Těším se na nové teorie a komentáře o páce několikazvartné a pod. až uvidíte zadní nápravu nového Cady/Roomstera :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

teorie je myslím si překonána, umístění tlumiče koresponduje s nedostatkem svislého místa pro jeho uložení, posunutím spodního úchytu směrem dopředu kde (dle mého názoru) už moc netlumí, konstruktéři vymysleli patvar (chcete li kompromis) mezi ještě nějakým tlumením a dostatečným zdvihem kola... víc bych v tom nehledal...

p.s. pro teoretika vlada... fakt jsem to vyzkoušel a když to posuneš dozadu, tak to konečně (nějak) tlumí :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
stocek.lubos
Příspěvky: 1
Registrován: 01 zář 2015, 18:21

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od stocek.lubos »

Zdravím,
jsem majitelem ix 20 již 3 roky a 3 roky si stěžuji bezúspěšně na hlučnou nápravu a na odskakování zadku vozidla.Loni mi byl vyměněn pravý tlumič protože po najetí 25 tis.km vytekl výměnu druhého Praha neschválila protože účinnost údajně byla 68 procent.Letos při 3 leté prohlídce jsem opět na problém upozorňoval opět je to prý v pořádku.Při čekání jsem požádal o svezení inovované ix 20 a byl jsem překvapen,že nebouchá,upozornil jsem na to technika "já vím ale na vašem autě to nejde udělat bylo změněno uchycení tlumičů".
Tuto sobotu v zatáčce auto odskočilo že to zaregistrovala i manželka a tak jsem se včera vydal do servisu.Opět vše normální.To mě naštvalo jel jsem na test tlumičů s výsledkem že levý jako by tam vůbec nebyl Najeto 35 tis.a pravý ne kterém jsem ujel po loňské výměně 9 tis.je už na hranici.Zavěr:Jízdní bezpečnost není zaručena.Po návratu do servisu a předložení výsledku testování levý objednají a pravý musí povolit Praha.Tak stojím před problémem když to nepovolí jak to řešit abychom se v autě nepřizabili.Jsem z toho velice zklamán.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

TO je docela zajimave... Nam menili predni tlumice nekdy kolem 20-25 tis. km, bo jeden byl vyteceny a tehdy rikali v servisu, ze do nejakych 15 tis (presne cislo si uz nepamatuji) km meni vzdy jenom jeden tlumic, druhy by mel byt jeste jako novy, nad tou hranici uz se automaticky meni oba, i kdyz je problem jen s jednym.
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlado D »

stocek.lubos píše:Zdravím,
jsem majitelem ix 20 již 3 roky a 3 roky si stěžuji bezúspěšně na hlučnou nápravu a na odskakování zadku vozidla.Loni mi byl vyměněn pravý tlumič protože po najetí 25 tis.km vytekl výměnu druhého Praha neschválila protože účinnost údajně byla 68 procent.Letos při 3 leté prohlídce jsem opět na problém upozorňoval opět je to prý v pořádku.Při čekání jsem požádal o svezení inovované ix 20 a byl jsem překvapen,že nebouchá,upozornil jsem na to technika "já vím ale na vašem autě to nejde udělat bylo změněno uchycení tlumičů".
Tuto sobotu v zatáčce auto odskočilo že to zaregistrovala i manželka a tak jsem se včera vydal do servisu.Opět vše normální.To mě naštvalo jel jsem na test tlumičů s výsledkem že levý jako by tam vůbec nebyl Najeto 35 tis.a pravý ne kterém jsem ujel po loňské výměně 9 tis.je už na hranici.Zavěr:Jízdní bezpečnost není zaručena.Po návratu do servisu a předložení výsledku testování levý objednají a pravý musí povolit Praha.Tak stojím před problémem když to nepovolí jak to řešit abychom se v autě nepřizabili.Jsem z toho velice zklamán.
Zaujímalo by ma, či naozaj bolo zmenené uchytenie tlmičov. Keby sa tu našiel nejaký majiteľ novej ix20, nemohol by nafotiť inkriminované partie a zverejniť fotku?

Ináč bol som 2 týždne na dovolenke v Chorvátsku (4 dospelí, plný kufor + rakvička). Pneu som nahustil podľa predpisu výrobcu,teda o 0,2 atm viac, ako pri jazde s menšou záťažou a mimo diaľníc. Najazdil som zhruba 2 000 km a (skoro sa to hanbím napísať), žiadny problém s odskakovaním som nezaznamenal. A to sú niektoré úseky diaľnice okolo Balatonu dosť "vymleté". Ak ma niečo hnevalo, tak to bola spotreba okolo 8,5 litra pri rýchlosti 120 km/h. Ale to patrí na iné vlákno, že...
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

odskakovanie - no comment, to je skratka vlastnost. Blebe, je ked ma ix20 clovek, ktory musi jazdit po rozjebanej ceste...

Spotreba 8,5 litra pri 120kmh?
To je divne, ja som tahal dovolenku najuh k moru na 140kmh podla tacho - a mal som prave 8,5 litra..
ix20, 1,4b, 2013
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

Oskakovani - vlastnost --- jak pro koho, pro mnoho (vetsinu???) z nas nic zaznamenaneho (krome ocekavatelnych pripadu stejnych jako s jakymkoliv podobnym autem), ani na rozj..nych cestach.
Mne by spise zajimalo, proc mi posledni dobou zase obcas na nerovnostech auto divne "vibruje". Jakoby presel po nejakych kolejich tvaru S - nejdrive mirne "uhne" na jednu stranu, hned na to jakoby jej neco vtlacilo zpatky do puvodni stopy, obcas hodne mirne jeste jednou to same. Kola jsou stale na silnici, nic neodskakuje, proste jedno trhnuti tam a zpatky, max. skoro necitelne mirnejsi poakovani. Deje se to (citelne) pri rychlostech nad 60-70 km/h.
Uz jsem jednou davneji neco podobneho pri prohlidce rikal, tehdy za to mohl pry vyteceny tlumic, vymenily oba vepredu. Jenze tehdy se to delo spise pri nizsich rychlostech, ted pri vyssich a k tomu tehdy tp bylo vyslovene na jednom kole, ted se to deje (resp. pocitove to tak je) stridave vepredu a vzadu.
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlado D »

PALI-PALI píše:
Spotreba 8,5 litra pri 120kmh?
To je divne, ja som tahal dovolenku najuh k moru na 140kmh podla tacho - a mal som prave 8,5 litra..

140 km/h podľa tachometra je v skutočnosti tak asi 133. Ja som udával takmer presnú rýchlosť podľa GPS a spotrebu iba na diaľnici. Priemer (aj s magistrálou v Chorvátsku plus 300 km ciest 1. triedy v H a SK) som mal niečo málo nad 8l. Spotrebu som rátal z tankovania. Ináč si treba dať pozor - palubný počítač je rodený optimista a ukazuje o nejakých 5% menej.

Spotreba závisí od kopy faktorov, v mojom prípade zhruba litrík pridala rakvička. Ďalej je to štýl jazdy, protivietor, zápchy, kvalita benzínu, ... Takže porovnávať spotrebu 2 rôznych vozidiel s rôznymi šoférmi v rôznych podmienkach nie je až tak jednoduché.

Odskakovanie nechám bokom, lebo nemám nič nové, čo by som dodal. Stručne povedané - ak niekoho trápi, nech to rieši ako uzná za vhodné. Ja osobne nepovažujem odskakovanie ix20 za nadštandardné. Howgh!
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

Tak truhla na streche je minimalne liter navyse..
Ja som mal 8,5 litra podla dotankovania, 140kmh, nalozeny, klima cely cas a 95% dialnica (SK-Chor-SK)

Inak spotreba podla pocitaca a tankovania celkom sedi, presnost rychlomera je tiez blizsie realite ako napr v pripade Octavie..

Aktualne sme na 6,7litra dlhodobo (vacsina po meste, trasy do 5km)
ix20, 1,4b, 2013
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

Tak přidám čerstvou zkušenost. Včera jsem měl možnost se projet s Škoda Yeti, 1,2 TSI. Motoricky celkem ano, (má 1,6-ka je živější) i když od spodu táhne pěkně, ale dřív "uvadá" Co mě ale překvapilo je hluk od kol, takové poskakování, hop sem, hop tam, a přecitlivělé řízení. Je to hodně asi o zvyku, ale v tomto mi IX 20 vyhovuje víc, jsem na ni prostě zvyklý.
Znovu podotýkám - je to můj subjektivní pocit.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

tak na to kolik vám to žere při 140 s babičkou v rakví na střeše,
nebo jakej hluk je u yeti od kol jsou krapet jiný vlákna nee ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

mmv píše:tak na to kolik vám to žere při 140 s babičkou v rakví na střeše,
nebo jakej hluk je u yeti od kol jsou krapet jiný vlákna nee ??
Tak promiň, ale dovolil jsem si jen porovnat Odskakování a hluk (zadní nápravy) své IX a nějakého Yeti :(
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) a IX v obém yetiho pokořil (jako že IX je méně hlučné a méně odskakující) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

Znovu opakuji, SUBJEKTIVNĚ mi yeti přišel neklidnější, nečitelnější. jel jsem s ním asi 70 km.Ale je to i o zvyku.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“