Meteoo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Meteoo

Příspěvek od Bolo »

hlavně jak spadne ostravsky smog na tu bílou sračku, to jsou pak krásné šedé panoramata :mrgreen: moc krásné momenty :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Meteoo

Příspěvek od enjoy »

O víkendu jsem byl s S65 AMG 4matic ve Špindlu...s tímhle autem je ta zima tak nějak snesitelnější :mrgreen: ,škoda že mi neříká pane.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Meteoo

Příspěvek od Martun »

jo, tak s takovýmhle autem, bych taky snesl padající trakaře.. :lol:

jinak já jsem zatím navýsost spokojen s dosavadním průběhem počasí! Jen tak dál! =D> :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Farrael »

2Hard.: No hele což o to, krom toho vykopání auta ze sněhu je to pak docela pohoda. Horší je to pro ty tramvaje. Sám si to pamatuju moc dobře, když jsem musel jezdit tu hodinu přes Prahu do práce. Fakt pár cm. sněhu a nejelo se. Prostě zapadla výhybka a oni chudáci nevěděli co s tim. No děs... Takže pak bylo vždycky lepší místo třikrát přestoupit, raději přestoupit šestkrát a jet pomocí metra a busu. A ač si jel fakticky daleko déle, tak si tam pořád byl rychlejc.
Horší jak ten sníh je pro věci s pneumatikama ledovka.
To jsem taky jednou zažil. Z bohnickýho kopce dolů tehdá byla krásná několika mm ledovka až dolů, takže bylo ze silnice jedno krásný zrcadlo. Jo to byla sranda. Autobusáci radši s tim kolosem ani dolů nejeli a auta pomaličku klouzaly (doslova dolů) vzhledem k tomu, že to nebrzdilo tak i bourali. No a lidi holt museli těch několik zastávek dolů k metru jít pěšky. Takže z těhle důvodů zimu ve městě fakt nemusim. Na venkově je hezká či na horách, ale to je tak všechno. Navíc nejsem zimní tvor :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

A to me na tom prave bavi...:) loni ten jeden den, co byla celorepublikova ledovka, to byl nevidanej masakr, objet mesto mi trvalo pres 2 hodiny, ale byla to vyborna zkusenost, az na tech 30 aut a kamionu ruzne v prikopech. Odhrabavat auto me taky ba, proste zima je bozi... :mrgreen: proti prirode jsme strasne mali :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Tringi »

Proti přírodě jsme strašně malí.
To máš pravdu.
Proto mě fascinuje arogance všech slavných ochránců přírody. Prý "zachraňme planetu" ...no to si ze mě fakt dělají srandu. S planetou a přírodou nic není. Vymírání je přirozené, 90% všech druhů, co tady žily, vymřely ještě před příchodem člověka. Planeta je tady čtyři a půl miliardy let, prochází pravidelnými tektonickými extrémy, posuvy kontinentů, zemětřeseními, výbuchy sopek, útočí na ni solární paprsky všech možných vražedných frekvencí, solární vítr, magnetické bouře, pravidelné prohazování magnetických pólů, stovky tisíc let bombardování kometami, asteroidy a meteority, celosvětové záplavy, požáry kontinentálních rozměrů, přílivové potopy, eroze, pravidelně se opakující velké a malé doby ledové ...a tihle si myslí, že nějaké plastové tašky, plechovky nebo zlomek promile CO2 se přírody nějak dotkne? Planeta a příroda na ní tady bude ještě dlouho, ještě hodně dlouho po tom, co tady my nebudeme.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Nexus »

Tringi sdílím s tebou tenhle názor, nesmysly o globálním oteplování a podobných nesmyslech je zbytečný číst. Dá se dokázat, že naše planeta byla mnohem teplejší i chladnější, vše se pěkně střídá. Tenkrát ji asi mamuti znečistili, proto umrzli :mrgreen: nedávo jsem četl, že zase losi v norsku oteplují planetu svými velmi častými prdy a produkcí skleníkových plynů, no omg jak tohle někdo může z huby vypustit :lol: jediné s čím souhlasím a nelíbí se mi, je znečištění planety... extrémní příklad za všechny je plovoucí ostrov odpadků o velikosti Polska, to se mi opravdu nelíbí.


nicméně k zimě, sníh je pěkný, na horách radost jezdit, ale když si vezmu jak je zima drahá záležitost, tak bych se bez ní klidně obešel a pokud bych ji potřeboval tak moc mít, tak bych si za ní někam zajel :mrgreen: to řiká táta, já se pod tenhle názor můžu podepsat. Bohužel přestěhování někam na kanáry není moc reálná záležitost :-k ale je fakt, že když si odmyslím ekonomické nároky zimy, tak si taky rád zajezdím na zasněžených silnicích, je to změna spojená s radostí, když to člověk nepřehání a nedělá co by neměl :)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

S Tringim jednoznacne souhlas =D>
Dneska bylo 11 stupnu, jasne, kdyz jsem stal hodinu s Matyskem venku, tak je to lepsi nez mraz, ale je to takovy nezvykly.
Tesim se, az vyrazim nekam fotit, takovy ty zapadly krajinky a vesnicky...:)
a pro zmenu porad vybiram retezy, co jsem vcera slysel v radiu, tak je klidne jeste mesic muzu vybirat...Tringousi, ty mas i zimni 17ky?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Meteoo

Příspěvek od enjoy »

Thule K-Summit.a mas vybrano...
Anebo jestli chces prozit poradny utrpeni,kup si obycejny retezy za litr:-)
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

Heh, za posledni tyden jsem asi 10ti lidem rikal, ze je moc moc chci (posledni byl dneska MatysekUL :mrgreen: ). Bohuzel na ne jaksi nemam volnych prostredku, takze nic :mrgreen:
Jelikzo bych je vyuzil na dve auta, tak bych se nebal investovat treba do Pewagu, jenze ta zakladni trida jsou porad jen obycejny retezy za dost penez, ktery stejne musis chytnout za kolem a ty drazsi viz Thule. A v inzerci nic neni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Tringi »

Hardcam píše:Tringousi, ty mas i zimni 17ky?
Áno, na stávající kola, která už mají hodně za sebou, jsem obul zimní gumy.
Na léto bych si přál 18" z Genesis Coupe.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Farrael »

To máš Harde samozřejmě pravdu. Proti mocné matce přírodě jsme jen nicotní červi. S tím absolutně souhlasím. Já jen radši to sluníčko no. Holt Kaktusy v tomhle nerostou, musim bejt navlečenej jak pumpa na zimu a tak mě to uplně netěší. U toho auta mi hlavně vadí to škrábání - to je největší vopruz a vyhazování auta ze závějů. To mě baví jen v případě, že nikam nepospíchám. Jinak je to pěkná pakárna kvuli tomu vstávat pomalu o hoďku dřív. (rád si pospim) :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Meteoo

Příspěvek od Hardcam »

Ja ti to prijedu odhrabat :D
prd hodku, co blbnes, nerikej, ze bys to za 20 minut nezvlad, strasaku :lol:
Zimni boty ani poradnou bundu nemam...neni potreba :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Farrael »

Ono pokud to je jen zavátý tak je to celkem brnkačka. Ale pokud ti kolem toho jezděj pravidelně snaživý důchodci se sněžnou frézou (malá verze) tak je to pěkně na víš co :-D Okolo bariery umačkanýho sněhu a ten se už odtamtud hází špantě. Navíc je pak těžkej jak prase.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoo

Příspěvek od Espero »

S tou přírodou naprosto souhlas, energie ve všech formách, které vyprodukuje člověk a přemění je na teplo jsou zcela marginální, ve srovnání s energiemi zemského jádra, slunečním zářením a kosmickým zářením, které na planetu dopadá. Žádné globální katastrofy se nedějí, neděly a dít nebudou. Lokální ano, jako vždy se děly a dít budou i dále. Odtávání ledovců povede nejspíše ke změně těžiště zeměkolule a v důsledku toho ke změnám její rotace no a to zase povede k namrzání ledovců zpět atd. atd. Všechno ve velmi dlouhé periodě. Ostatně nevím jestli jste slyšli o klimagate - údaje ze studií údajně propagujících oteplování byly podvrhy. Jenže pitomí politici, kteří jsou schopni ve své nadutosti popírat při své činnosti elemetnární fyzikální, přírodní nebo společenské zákony včetně těch ekonomických a kteří se v podstatě čelem k výzvám, kterým údajně musí čelit se chovají asi tak jako mouchy v uzavřené sklenici - chaoticky bzučí a poletují v jim vymezeném prostůrku. A je jedno, jestli řeši pseudoklimakatastrofy nebo jimi způsobené finanční krize. Nejhorší je, že jim jejich nadutost zabraňuje reálný pohled na věci a vědomí, že je velmi často nejefektivnější řešení nechat problém vyhnít nebo se s ním nezabývat, neboť je to nakonec to nejefektivnější a nejlevnější, potažmo nejsprávnější řešení.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „Pokec“