Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Felotron »

Drzim ti palce... jinak teda u commonrailu 1. generace se zadiralo vysokotlake cerpadlo (casto) a jeho spony pak ucpavaly jednotlive komponenty v palivovym systemu (vratnou vetvi se to i vraci do nadrze), takze se zkus podivat na palivovy filtr, jestli tam nemas spony (drobne hoblinky)
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Reklama
 

Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

No filtr byl údajně měněny a chová se to porad stejne:-(...kdyz je v teple-start ok,jakmile je v zimě-vubec se nechyta
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bruno »

Sleduji tuto diskusi a nabývám dojmu, že už se tu popsalo 9 stránek, proběhlo desítky rad a ty ses pořád ještě nepodíval na ty žhaviče. Ono pak ta diskuse vypadá jako planá diskuse, protože cílem je získat informaci a tu neprodleně na svém vozidle uplatnit. Je to velmi podobné, jako ten dotaz tu někde na fóru, kde se borec ptá kde jsou pojistky, potom když mu to řeknou, tak se ptá a která že pojistka je ta "jeho" atd. a to vše bez toho aby se sehnul pod palubku otevřel pojistk. skříňku a pojistky zkontroloval. U těch žhavičů je nemusíš demontovat, stačí je odpojit od káblíku, někdo ti zapne žhavení a ty postupně jednu po druhé zkusíš jestli po přiložení káblíku ke svíčce to na kontaktu jiskří, pokud ano je žhavič funkční pokud ne je žhavič v háji. Samozřejmě, že se to dá zjist i měřením el. přístroji ale toto je dostačující test!!! Tak to odzkoušej, ať se může jeden problém vyřadit a zaměřit se na jiný!!!! Stává se tu na foru módou hodně o problému mluvit, nechat si od mnoha lidí radit a přitom nic s autem nedělat a pouze diskutovat u PC! Doufám, že se Sprave neurazíš a pochopíš jak to myslím!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

V pohode, ja vim, jake jsou moznosti a co budu delat-jen na to ted vubec nemam cas-jsem porad v praci, a jinak tomu nebude ani tenhle tyden-potom jedu pro zmenu na dovolenou, takze cas, kdy se na to podivam bude az za 14 dni:-(
do te doby zatim jen zjistuji info, co by to mohlo byt-slysel jsem tady navrhy-zhavice, filtr, zmrla nafta, problem s cerpadlem....-jsem moc rad za tyto podnety a moc za ne dekuji. Takze se pripravuji na mozna reseni;-) Bohuzel driv se na to podivat nemuzu, proto ted jen sbiram moudra ;-)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Sprave, myslel jsem na Tě celý víkend. Říkal jsem si, kluk už třeba zas jezdí...
A trochu jsem pátral na svém autu. Tady je výsledek:
Nevěřím na zmzlou naftu. Elantra má vyhřívaný filtr a teď by ji určitě nevadila na letní nafta.
Ptáš se na žhaviče. CRDi má vysoký kompresní tlak, myslím že 17,9:1. S tím se dá v pohodě nad nulou startovat i bez žhavení. Není ani pravděpodobné, že by Ti odešly všechny 4 svíce. U mě byly v háji 2 ze 4. I tak to startovalo v -4 C.
Udělal jsem ještě jeden obrovský objev. Zakoupil jsem VIF zimní a nalil předepsanou dávku do nafty. Nejen že se motor úžaně zklidnil, už nemá tak hrubý chod a je tišší,ale dokonce mi klesla skoro o půk litru spotřeba. No fakt tomu nemůžu věřit, ale dnes po ujetí cca 75 km z chalupy mi to vychází na 4,5 litru. Předtím na 4,8 až 5,0 litru. Musím ještě změřit po dotankování, ale to chce čas a km.
Ať tak či onak, pánové, aditiv VIF jako vítěze testu časopisu Autodiesel všem doporučuji. Zvýšené náklady o cca 30 až 40 haléřů na litr nafty nejen bohatě zaplatí sníženou spotřebou, ale dává navíc: Vyšší cetanové číslo a tím pádem lepší startovatelnost, vyšší mazivost s pozitivním vlivem na čerpadlo a vstřikovače, antikorozní a čisticí účinky. Prostě je to zázrak, který u Auto Štangl koupíte za 172,- Kč, u Benziny asi o 70 až 80,- Kč dráž. Budu kupovat VIF letní, protože v našich podmínkách vlastně není třeba naftu na zimu dodatečněš aditivovat /viz vyhřívaný filtr paliva/.
Sprave, pokud budeš mít čas, dobij baterku a zkus v teplotě nad nulou znovu nastartovat. A pak zase dej zprávu. Jet na dovolenou bez nového auta je k vzteku.
Měj se a hodně štěstí. Pavel
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Wow...tak to jsem nevedel. Ten filtr je elektronicky vyhrivany a odeira tedy neustale proud?
Taky Pavel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Felotron »

Sprave píše:No filtr byl údajně měněny a chová se to porad stejne:-(...kdyz je v teple-start ok,jakmile je v zimě-vubec se nechyta
O filtr nejde - jen o to, ze na nem mohlo byt par tech hoblinek, ktere by mohly indikovat poskozeni vysokotlakeho cerpadla
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

hardcame, filtr je skutečně vyhřívaný, což zjištíš, když se podíváš, kolik kablíků do něj vede. Výhoda je jasná. Pokud je elektrika vozu zapnutá, ohřívá se i filtr, to je jasné. Dnes už to však většina výrobců nedělá a spoléhá se, jak napsal M. Vaculík, na mírné podnební pásmo a aditivaci nafty.
Pokud jsou drobné šponky ve filtru, je to od zadírajícího se vysokotlakého čerpadla. Poškodí to i vstřikovače, což je asi nejdražší oprava na celém autě /výměna čepadla a 4 vstřikovačů/. Předcházejte tomu advitivaci /viz VIF/.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Felotron »

Pokud jsou drobné šponky ve filtru, je to od zadírajícího se vysokotlakého čerpadla. Poškodí to i vstřikovače, což je asi nejdražší oprava na celém autě /výměna čepadla a 4 vstřikovačů/. Předcházejte tomu advitivaci /viz VIF/.
Aditiva asi muzou pomoct, ale zaklad je kvalitni nafta. Zadirajici se VT cerpadlo je pry klasicka zavada CR1, takze si asi uz nikdo nepomuze, bo uz to muze byt nacaty. Jinak neni problem vstrikovace pripadne vycistit a repasovat - dela to Bosch diesel service a resi se to vymennym zpusobem. (aspon jsem to tak slysel). Tatkovi nauctovali za opravu toho cerpadla cca 3500,-
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

No tak vida, doba pokročila. Repasí a opravami se dá dostat na přijatelnou cenovou úroveň, to mě těší. 3500,- Kč je gut. A kde to bylo v Bosch diesel service? CR 1. gen. nebyl zas tak citlivý s výjimkou systému Delphi.
Jasně že kvalita nafty je základ. Proto u podezřelých pump netankuju.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Ahoj Kluci, moc vam dekuji a vazim si kazde vasi rady a pomoci :-)
Kazdopadne jsem vcera zkusil to, co mi radil DONALD-parkrat jsem nazhavil a potrapil holku. A vysledek?-startoval jsem nekolik sekund v kuse (cca 20) a......nic:-(....teda jeden vysledek to melo-nevydrzela baterka:-(.
Takze ted nekde shanim dobijecku (eventuelne koupim) a odvezu to do servisu jen ted nemam moc casu, takze se obavam, ze reseni bude az za 2 tydny:-(
Co se tyce teh zhavicu, tak jsem si taky rikal, ze kdyby odesly dve svicky, tak by to taky jeste utahlo a ze v jeden okamzik, aby odesly 3 nebo 4 svicky je nepravdepodobne, ale je tu jedna vec-auto neni nove, takze je tu moznost, ze kdyz jsem ho bral z bazaru, tak tam uz dva zhavice mohly byt spatne:-(.....porad na ty zhavice tak nejak sazim, jelikoz si rikam, ze bych to driv nebo pozdeji udelat musel, takze je to investice cca 5 tis. do budoucna. Pak by Elina mela ve me zase duveru. Ale pokud je to neco horsiho, tak by me to hodne mrzelo:-(. Protoze, kdyz holka jezdi, tak si rikam, ze bych nic jineho nechtel.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Jak rikaj kluci, pokud pujdes do zhavicu, vezmi ty Starline za cca 240Kc...mozna bys mohl i najit nekoho, kdo ma treba 25% slevu, par lidi to nabizi na tuningforum.cz
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Jak rikaj kluci, pokud pujdes do zhavicu, vezmi ty Starline za cca 240Kc...mozna bys mohl i najit nekoho, kdo ma treba 25% slevu, par lidi to nabizi na tuningforum.cz
ja jsem zase premyslel, ze pokud to budou zhavice, tak spise vetsi investice-koukal jsem, ze se to pohybuje kolem 1000, abych mel klid. Ale ja se v tom opravdu vubec nevyznam-pouze uvazovani lajka-vyssi cena--->vyssi kvalita :-)
Ale na auta jste tu profici vy:-))....ja vam poradim mozna tak s mobilem ci PC :D
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Ty Starliny ti úplně stačí. Vydrží přibližně stejně, záruka 2 roky. Ale stejně si myslím, že závada je jinde. Kolik to má mít vlastně najeto? A původní majitel se nedá zjistit podle TP. Snad by přispěl radou.
Ještě mi vrtá hlavou jedno: Jak to, že po polití horkou vodou to chytlo?
Tak zlom vaz!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Donald píše:Ty Starliny ti úplně stačí. Vydrží přibližně stejně, záruka 2 roky. Ale stejně si myslím, že závada je jinde. Kolik to má mít vlastně najeto? A původní majitel se nedá zjistit podle TP. Snad by přispěl radou.
Ještě mi vrtá hlavou jedno: Jak to, že po polití horkou vodou to chytlo?
Tak zlom vaz!
No puvodni majitel se da zjistit-taky me to i napadlo ;-)....najeto ma podle servisky i tachometru 120tkm....No s tou horkou vodou bych kecal-ale bylo to tak: nechal jsem to stat venku od 12 do 21 (to byly ty velke mrazy), vecer jsem k tomu prisel, zkusil a nic.... tak jsem to zkousel tak dlouho, dokud jsem si nevybil baterky....potom prijel znamy, zvedl kapotu, polil tam neco horkou vodou, zapojil startovaci kabely na svoji baterku a do 5 minut to bylo nastartovane. Prijel jsem domu, rano stejne chovani-nestartoval. Dal jsem to do servisu, kde mi udajne vymenil filtr-Den bez problemu (dokud jsem ho nenechal pres noc venku), potom jsem vymenil baterku, nalil tam ty aditiva, jak jste mi radili-nic, tak jsem to jen odvezl do garaze, kde jsem to nechal pres noc (nic se s tim nedelalo) a rano bez problemu chytl. Pak byl zase pres noc venku a od te doby je pred barakem:-(.... Tohle je tak shrnuti, jake jsem mel trapeni:-(
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“