Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Dobrý večer,
předem se omlouvám, že zakládám nové téma, ale potřeboval bych poradit ohledně "nového"auta.
Cca před týdnem jsem si koupil z bazaru Elantru 2003, CRDI 2.0 diesel. a teď se mi stalo, že se mi nedaří ji nahodit.
-vložim kliček-nažhavím-zkusim, ale nenaskočí
bylo mi porazeno, ať zkouším vícekrát žhavit, takže vložím klíček-nažhavím-vrátík kliček do polohy 0 a znovu žhavím. Tohle jsem zkoušel cca 10x a pak stejně se nechytne:-(. Zkoušel jsem to tak dlouho, až nevydržela baterka-musel přijet znamý a POLIL určité části (čerpadlo) HORKOU vodou, píchl to na svoji baterku a přes startovací kabely to po chvilce nahodil.
Tady na fóru jsem se dozvěděl, že by to mohlo být baterií, žhavýcimi svíčkami. Nerad bych investoval do baterie či do žhavýcích svíček, když by mohla být chyba jinde-a to: PRÝ BY TO MOHLO BÝT I ZAMRZNUTÍM ČERPADLA. Tak, ať zkusím polít čerpadlo horkou vodou.
A vás tady bych se chtěl optat, jestli už někdo má takovou zkušenost, že auto v takových mrazech, jako jsou poslední dobou, nenaskočí.
Přijde mi divné, že bych musel pokaždá, když je -5°C nosit horkou vodu a polévat čerpadlo. Když vidím, že jina (naftová) auta startují v pořádku.
Na auta jsem totální antitalent (budu mít problém najít i to čerpadlo pod kapotou ;-) )
takže omluvte prosím moji neznalost.
Za každou radu předem děkuji.
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

Sprave píše:Dobrý večer,
předem se omlouvám, že zakládám nové téma, ale potřeboval bych poradit ohledně "nového"auta.
Cca před týdnem jsem si koupil z bazaru Elantru 2003, CRDI 2.0 diesel. a teď se mi stalo, že se mi nedaří ji nahodit.
-vložim kliček-nažhavím-zkusim, ale nenaskočí
bylo mi porazeno, ať zkouším vícekrát žhavit, takže vložím klíček-nažhavím-vrátík kliček do polohy 0 a znovu žhavím. Tohle jsem zkoušel cca 10x a pak stejně se nechytne:-(. Zkoušel jsem to tak dlouho, až nevydržela baterka-musel přijet znamý a POLIL určité části (čerpadlo) HORKOU vodou, píchl to na svoji baterku a přes startovací kabely to po chvilce nahodil.
Tady na fóru jsem se dozvěděl, že by to mohlo být baterií, žhavýcimi svíčkami. Nerad bych investoval do baterie či do žhavýcích svíček, když by mohla být chyba jinde-a to: PRÝ BY TO MOHLO BÝT I ZAMRZNUTÍM ČERPADLA. Tak, ať zkusím polít čerpadlo horkou vodou.
A vás tady bych se chtěl optat, jestli už někdo má takovou zkušenost, že auto v takových mrazech, jako jsou poslední dobou, nenaskočí.
Přijde mi divné, že bych musel pokaždá, když je -5°C nosit horkou vodu a polévat čerpadlo. Když vidím, že jina (naftová) auta startují v pořádku.
Na auta jsem totální antitalent (budu mít problém najít i to čerpadlo pod kapotou ;-) )
takže omluvte prosím moji neznalost.
Za každou radu předem děkuji.
nedavno jsme u znamiho řesily byla to tedy oktavia 1,9 a zamrzla mu nafta ve filtru a v hadicích a tankoval před tydnem na benzine asi meli jeste naftu bez těch příměsí aby nezamrzala.
skončilo to v garaži a auto rozmrzalo cca jeden den, druhej den jsme přišly a nastartovaly
my jsme to zjistili takhle: ro zdelaly jsme potrubi za čerpadle kolega zkousel nastartovat a ja koukal jestli tece nafta z cerpadla a nic neteklo.
trebas ti poradi lip někdo nez ja :), ale muze to bejt i nečím jiným.
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Beru na benzine vervu diesel a zadny pdoobny problem nemam. Zkousel jsi pri startovani pridavat plyn?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

zahyx píše: nedavno jsme u znamiho řesily byla to tedy oktavia 1,9 a zamrzla mu nafta ve filtru a v hadicích a tankoval před tydnem na benzine asi meli jeste naftu bez těch příměsí aby nezamrzala.
skončilo to v garaži a auto rozmrzalo cca jeden den, druhej den jsme přišly a nastartovaly
my jsme to zjistili takhle: ro zdelaly jsme potrubi za čerpadle kolega zkousel nastartovat a ja koukal jestli tece nafta z cerpadla a nic neteklo.
trebas ti poradi lip někdo nez ja :), ale muze to bejt i nečím jiným.
zahyx :
no ja tankuji na Shellce Diesel Extra. No vidis to, ani nevim, ze se do nafty pridava nejaka nemrznouci smes ;-).
Bohuzel moznost garaze nemam, takze bud budu kazdy den nosit horkou vodu nebo budu muset pockat do brezna, az mi to tam roztaje:-(.
Asi budu tankovat jinde, pokud je problem ve spatne nafte. Dekuji za radu.
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Beru na benzine vervu diesel a zadny pdoobny problem nemam. Zkousel jsi pri startovani pridavat plyn?
No startuji klasicky. zhaveni-spojka-start
myslis jako, ze pri spojce jeste slapu na plyn a staruji klicem?
Dekuji
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Vyrad na neutral,zatahni rucku, startuj klickem a jen pridavej plyn.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

A PRESTAN KLIKAT NA TY VYKRICNIKY!
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:A PRESTAN KLIKAT NA TY VYKRICNIKY!
:mrgreen: :lol: :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

To neni k smichu, to je vazna vec, kdo to pak ma resit...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Vyrad na neutral,zatahni rucku, startuj klickem a jen pridavej plyn.
Dekuji za radu, urcite odpoledne vyzkousim.
Za vykricniky se moc omlouvam-byl jsem na netu pres mobil a myslel jsem si, ze je to reakce na tvoji odpoved:-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Ja to taky psal z mobilu...:) tak aspon uz to vic...a nazhav trea 3x a vzdycky pockej, az dojede i cerpadlo (mel bys slyset jehio zvuk), to je asi 2 sekundy po zhasnuti kontrolky zhaveni...a vypni vsechny spotrebice - jako radio, vyhrev sedacek, topeni, svetla atp. Pokud ani tohle nepomuze, tak nevim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Ja to taky psal z mobilu...:) tak aspon uz to vic...a nazhav trea 3x a vzdycky pockej, az dojede i cerpadlo (mel bys slyset jehio zvuk), to je asi 2 sekundy po zhasnuti kontrolky zhaveni...a vypni vsechny spotrebice - jako radio, vyhrev sedacek, topeni, svetla atp. Pokud ani tohle nepomuze, tak nevim.
Bohuzel nepomohlo:-(
takze zitra jde do servisu:-(
celkem me to mrzi-14 dní a hned tohle-do budoucna uz se na nej nebudu moci spolehnout:-(

dekuji vsem za pomoc
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

A co se takhle obratit na prodejce? Kvuli startovani bych mu neprestal verit...treba to bude prkotina.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bruno »

Vidím to na špatné žhaviče, alespoň dva/jinak jsou tam 4/ už na tři je problém v mrazech nastartovat. Důležitý je také stav baterky, pořádně dobij alespoň 10hodin a dolij vodu, pokud to má šroubovací ucpávky. Do nafty dej pro jistotu přípravek na vázání vody, něco jako Velfobin.Startuj se sešláplou spojkou, ať nemusíš točit se ztuhlou převodovkou!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Tak závada odstranena.
pres noc to bylo v servise a vymenili tam nejaky filtr-myslim, ze palivovy.
oprava za 1000,-
dekuji vsem za rady. a verim, ze to nekomu pomuze do budoucna.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“