ix55 naleštěná bída !

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Buh vi, kdo to s tim prvnim prispevkem byl...takovych vykriku do tmy uz tu bylo.
Jsem rad, ze slouzi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

Teo píše:Zdravím,

psal jsem zde vloni když jsem si ix 55 pořídil a měl pouze pár kilometrů...
V současnosti mám najeto cca 48.000 km a dá se říci, že bez jakýhkoliv problémů. V servisu jsem byl mimo obvyklé garanční prohlídky pouze přezouvat, převážit kola, zakoupit nosič na kola, půjčit střešní nosič, či namontovat tažné.
Ohledně úrovně servisu nemůžu než chválit, domnívám se, že je to také o lidech. Já osobně jezdím do Třince k Prokešovi a jsem maximálně spokojen.

Auto mi nevydává žádné zvuky ani nemám žádné jiné důvody k tomu nebýt spokojen se svým rozhodnutím utratit milion za auto koupí ix55. Dodnes když ho řídím tak se usmívám a jízdu si vychutnávám.

Od počátku kdy jsem si auto pořídil jsem měl pár výtek, např k umístění tlačítka pro palubní počítač, mlhovek a plastového provedení krytu zavazadlového prostoru.. Časem jsem si zvykl, ale názor nezměnil. Je zde co vylepšovat, ale celkově mě ten první příspěvek překvapil a součastně potěšil, že já osobně nemám takovou zkušenost.

Pokud se mě někdo z mého okolí ptá na ix 55, tak nemám důvod si stěžovat.
Myslím, že si to vystihl přesně "Časem jsem si zvykl, ale názor nezměnil. Je zde co vylepšovat...". Taky se mi nezdá vše na Santíkovi ideální, ale zvykl jsem si a rozhodnutí nelituji. Za ty prachy to tehdy bylo to nejlepší možné řešení. Nicméně poznal jsem, že některé konkurenční značky jsou i dál, takže když budou peníze, není důvod nezkusit něco lepšího a Hyu opustit. A teď nemyslím lepšího z hlediska spolehlivosti nebo tak.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Okor
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2009, 13:22

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Okor »

psal jsem zde vloni když jsem si ix 55 pořídil a měl pouze pár kilometrů...
V současnosti mám najeto cca 48.000 km a dá se říci, že bez jakýhkoliv problémů. V servisu jsem byl mimo obvyklé garanční prohlídky pouze přezouvat, převážit kola, zakoupit nosič na kola, půjčit střešní nosič, či namontovat tažné.
Ohledně úrovně servisu nemůžu než chválit, domnívám se, že je to také o lidech. Já osobně jezdím do Třince k Prokešovi a jsem maximálně spokojen.atd....ako napisal TEO Pokud se mě někdo z mého okolí ptá na ix 55, tak nemám důvod si stěžovat.[/quote] na IX55 mam najzdene od nova 45 tis km 06/2009, okrem toho jazdim s Vectrou 1,9 Tdci Caravan, na ktorej je 150 000 za, 2 roky, jazdim striedmo, obcas si beriem aj vito na ktorom je 550 000 za 4 roky, všetky auta idu slušne a bez problemov, na medvedi sa nam zlomilo rameno na dialnici, akoro sme sa zabili, ale inak nic hrozne sa nestalo. Auto mam na podnikanie a polovacku takze ho nijak nesanujem, nalozim krmivo cca 500kg a idem po lesnej zvaznici alebo veziem v nom vzorky, zatial sa nejako neozyva ani nevzga ako pokladnicka. Servis na SK je jeden hnoj, chodim do CZ p. Nemec Modra Pyramida a je to 500% lepsie ako SK, nepriklad zapojenie senzorov parkovania cez vypinac do palubky v Autopalace BA, a na reklamciu hnusny pristup p. Oberta..., ale mail do Korey to rieši....potom aj v BA su slušní pani veduci.
Ceny Sk strasne, CZ da sa..........rodziel na aute aj 6000€..........pristup lepsi.....ak nadavate na servis v CZ chodte do SK a potom budete happy z CZ.
Oki IX55, co neubrzdis to neukecas
Uživatelský avatar
xexo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 16 lis 2009, 19:34
Bydliště: Kde zrovna upadnu tam bydlim,UL-DC

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od xexo »

Zdravim vsechny,konecne jsem se sem zase dostal a muzu opet napsat par radku k ix55. Na zacatku jsem napsal par zkusenosti s timhle autem a ted budu pokracovat. Nemel jsem dobre zkusenosti a jsem z auta zklamany, to uz jsem psal ale ted... Takze zacnu palcivym problemem, nevim zda jsem tak neschopny a jini majitele mozna maji vic stesti ale zkousel jste nekdo sehnat kvalitni gumy na tohle auto??? Ja nesehnal! Zase mam ty jejich Hankooky (univerzalni), v nabidce jsem nasel jen tyhle nebo Pirelli. Michelin nebo Dunlop? Zapomente. Chtel bych klasicky letni a zimni a v H servisu mi oznamili, ze prioritne jsou pro tuto "vahovou kategorii" urceny prave jen ty Hankooky a naznacili mi abych si nevymyslel, ze jini jsou spokojeni.... Tak a ted k tomu co se na aute projevilo pres zimu,auto je pouzivano predevsim na dalky, vetsinou pendluje UL - Rim. Pochopitelne je servisovano. Takze, koncovky vyfuku jsou orezle jak po 5 letech provozu, bezpecnostni pasy triskaji o sloupky, brzdy zacinaji byt mdle a sedacky jsou podivne deformovane. Ja vim, zda se. ze jen nasazuji, neni to pravda, motoricky jsem spokojeny, po nacipovani mam prumernou spotrebu kolem 8 litru a to je super. Auto lita jak lecktery o polovinu lehci "osobacek" a na pohodli si nemuzu stezovat. Dokonce kdyz jsem musel prespat v aute a sklopil sedacky tak jsem se vzadu pohodlne natahl. Bohuzel jsem asi trefil spatny kus, nevim jak je to s vyrobou pro ruzne zeme, ja se nedavno dozvedel, ze moje auto bylo vyrobeno pro Rumunsky trh... nerozumim vyrobe a obchodni politice a jestli to ma vliv na kvalitu auta ale mel jsem proste peska. Jo a perlicka nakonec, ani nezkousejte volat asistenci Hyundai, to je des a bida, kdyz mi odesla baterka a stal jsem u pumpy v Rime tak mi jakysi technik rekl, ze si mam zastavit nejaky kamion a nastartovat pres kabely... takze jsem si poradil sam ale byl jsem z toho rozcarovany a aby to nebylo malo, kdyz jsem pak reklamoval nektere veci v Hyundai servisu Hasa Usti nad Labem, tam mi velice slusne a s usmevem poradili... technik mi rekl, ze jsem si nemel kupovat Hyundai, ze za ty same penize jsem mohl mit lepsi auto!!! Pak se mnou vybehli jak s horkym popelem a vypada to, ze se budu soudit s prodejcem. Jeste chci zkusit jiny servis, pry je dobry Dorda v Ceske Lipe a pak... davejte pozor co kupujete. Malem bych zapomel,jeste k tem pneumatikam a jizdnim vlastnostem na snehu, byl jsem myslim jediny kdo na snehu s 4x4 neprojel Brenner! Auto je na techto gumach jak sanky,neda se rozjet a i spatne brzdi, proste sane. takze budte opatrni a nespolehejte na to, ze sedite v SUV.
Hyundai ix55 - zlobivý mastodont :oD
Chevrolet Blazer S10 4300ccm - miláček který odveze i tam kde si kamzík zláme hnáty :oD
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Jaky mas rozmer pneu, kdyz tvrdis, ze se nedaji sehnat slusny pneumatiky?

I s SUV se musi umet...taky znam lidi, co jezdi s SUV pod plnym plynem do zasnezenyho kopce a cekaj, ze auto to udela za ne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

nevím jak ix55, ale Veracruz jezdí na
245/60 R18
255/55 R19
255/50 R20
265/35 R22

Jestli má ty R18, tak bych i věřil, protože tam bude nabídka gum hodně mizerná a gumy budou stát ranec.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Nabidka je sice mizerna, ale nechapu, proc si v dobe eshopu jde nekdo pro pneu k prodejci. Nabidka nic moc a vahovy index pouze 105H, nevim, kolik ma mit ix55.
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=245+60+r18
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od black_sheep »

xexo píše:... pry je dobry Dorda v Ceske Lipe a pak... davejte pozor co kupujete. ....
to jsi slysel kde? osobni zkusenosti mam sice se starym pekacem, takze to se neda tak moc brat ale ani znami co maj novy auta od nich tak nejsou moc nadseny. Hasa by mel bejt urcite lepsi... nevim co se teda stalo, ale radeji bych jezdil tam.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
xexo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 16 lis 2009, 19:34
Bydliště: Kde zrovna upadnu tam bydlim,UL-DC

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od xexo »

Hardcam píše:Jaky mas rozmer pneu, kdyz tvrdis, ze se nedaji sehnat slusny pneumatiky?

I s SUV se musi umet...taky znam lidi, co jezdi s SUV pod plnym plynem do zasnezenyho kopce a cekaj, ze auto to udela za ne.
Hmm, takže je to 245/60 R16 a mezi námi je to moje čtvrtý 4x4 a jediný tohle se tak nechová. Jezdím 24 let z toho 15 let s kamionem, mám najeto bezmála 5 milionů kilometrů takže asi budu vědět jak jezdit na sněhu. Prostě je to těžký, ne až tak doladěný a ty gumy ... univerzály nejsou nikdy žádná hitparáda.
Hyundai ix55 - zlobivý mastodont :oD
Chevrolet Blazer S10 4300ccm - miláček který odveze i tam kde si kamzík zláme hnáty :oD
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

xexo!
ty pireli na 55tku nekupuj..m,ěl sem je na galovi v rozměru 265/70 r 16
když sem jezdil ve sněhu ok,ale na silnici bída!!!
jsou to nesměrovky..nemaj na sobě šipky..takže je mužeš dát jak chceš..ale nedoporučuju na rychlejší jízdy :!: :!:
ale ve sněhu čupr...
pjekně vyhazujou..jenže

co sem měl a vzpomínam tak jen na sníh byli v pohodě nokijany wr géčka
Naposledy upravil(a) pepan dne 01 dub 2010, 20:25, celkem upraveno 1 x.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
xexo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 16 lis 2009, 19:34
Bydliště: Kde zrovna upadnu tam bydlim,UL-DC

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od xexo »

Hardcam píše:Nabidka je sice mizerna, ale nechapu, proc si v dobe eshopu jde nekdo pro pneu k prodejci. Nabidka nic moc a vahovy index pouze 105H, nevim, kolik ma mit ix55.
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=245+60+r18
Tak a ještě jednou, nešel jsem pro pneu k prodejci (takový játro zase nejsem), šel jsem si pro radu protože jsem nemohl sehnat nic co by vyhovovalo... již výše zmíněné Michelin nebo Dunlop... prostě jsem si bláhově a naivně myslel, že mi poradí. Prostě je to fakt, buď univerzály nebo smolka. Já nehledám chyby, já se s nimi potýkám a sem píšu jen zkušenosti.
Hyundai ix55 - zlobivý mastodont :oD
Chevrolet Blazer S10 4300ccm - miláček který odveze i tam kde si kamzík zláme hnáty :oD
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

a ještě se mrkni po KUMHO...
čupr pryže dělaj na suvéčka a hlavně na offy
enemže ten tvůj napitchu rozměr je strašnej...
podívám se ti..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
xexo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 16 lis 2009, 19:34
Bydliště: Kde zrovna upadnu tam bydlim,UL-DC

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od xexo »

pepan píše:xexo!
ty pireli na 55tku nekupuj..m,ěl sem je na galovi v rozměru 265/70 r 16
když sem jezdil ve sněhu ok,ale na silnici bída!!!
jsou to nesměrovky..nemaj na sobě šipky..takže je mužeš dát jak chceš..ale nedoporučuju na rychlejší jízdy :!: :!:
ale ve sněhu čupr...
pjekně vyhazujou..jenže

co sem měl a vzpomínam tak jen na sníh byli v pohodě nokijany wr géčka

Nekoupil jsem,šel jsem opět do těch Hankooku ale ... na suchu s nima lítám jak urvanej ze řetězu byť jsou když se trošku omydlí hlučnější, ovšem když mi někdo plivne pod kola tak stojím. Opravdu nedrží a jestli tady někdo tvrdí, že je chyba mezi volantem a sedačkou tak OKi, domluvíme se , některý víkend se slezem někde na polygonu a nechť si to zkusí rád ho nechám svézt. Zkoušel jsem sehnat i někde venku,marně. Jo a Good Yeary? Měl jsem je na dvojkový chrochtávce a dobrý, jen jedna malá chybka, po 15ti tisících byly holý a já zase nehodlám každý ani ne tři měsíce dávat dvacet tisíc za bačkory. No ale dík za radu, přiznám se, že ty Pirellky jsem zvažoval na příště.
Hyundai ix55 - zlobivý mastodont :oD
Chevrolet Blazer S10 4300ccm - miláček který odveze i tam kde si kamzík zláme hnáty :oD
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

jo a pneu soukup poradí vždycky a rát..
a kumho něco mět bude..a igdyby ne,tag tam dáš 15tky na zimu a jeto...


s hankůkama mě nemusíš nic říkat..vím co je to za zboží :lol:
jezdil sem na 15tkách 255 rok a šli do hajzlu ..v zimě smrt v létě to lepilo jaxsviň

nokiany sem měl na pasátu a dobrý..mrkni na ně..taky maj slušnej výběr...
a jináč..zvykej si máš :hyu: :lol: :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

ještě bf goodrich...ale ty 60/r16 je prostě napiču číslo :roll:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „iX55“