ix55 naleštěná bída !

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
xexo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 16 lis 2009, 19:34
Bydliště: Kde zrovna upadnu tam bydlim,UL-DC

ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od xexo »

Možná se můj blábol někomu hodí. Tohle auto jsem si koupil s nadšením, líbilo se mi vzhledově, výbava, mám max možnou výbavu která se dá v ČR koupit, a když jsem se v něm svezl poprvé tak jsem byl nadšený. Předtím jsem jezdil s Touaregem a příležitostně s Q7 a X5 a tohle autko jezdí líp jak "Turek", líp sedí, výkonově se odpovídající motorizace Touarega naprosto nechytá, pohodlí a velikost nesrovnatelná, zkrátka "Turek" letěl do věta a před brákem se narodil ix55. Přišlo mi to jako dobrá volba, vyhazovat peníze za Q7 se mi nechtělo a X5 je už přeci jen zastaralý model.Auto mám cca. od poloviny srpna a mám najeto 24tis. kilometrů. Bohužel nadšení opadlo, drbu si hlavu a lituji těch "ušetřených" peněz co mi bylo líto dát za Q7. Začnu popořadě. První nemilá věc kteá mě potkala byla zkušenost s naprosto nefunkční a tudíž zbytečnou asistenční služnou Hyundai. V Římě jsem zastavil u McDonalds a když jsem se vrátil k autu už jsem ho nenatočil,dodnes nevím proč se baterka vybila ale prostě se to stalo,řekl jsem si nezoufej, dal jsi přes mega za auto oni se o tebe postarají. Byl to omyl,protelefonoval jsem asi tři tisíce s Hyundaiem a asistenčkou a jediný čeho jsem se dočkal byla rada OD TECHNIKA CENTRÁLY HYUNDAI, abych si zastavil kamion a nechal se natočit přes kabely!!! Byl jsem v šoku, nová drahá kára, najeto ani ne 5000km a výrobce mi neřekne, že do povinné výbavy patří startovací kabel a silný žaludek při žebrání o pomoc. Nakonec se mnou přestlo komunikovat jak technické oddělení Hyundaie tak asistenčky a musel jsem si poradit sám. Od té doby sice baterie drží ale pro změnu pořád něco upadává, záhadně nejde zapnout a když se zadaří zapnout tak nelze vypnout. Jako příklad dám osvětlení zpětných zrcátek, střídavě vypadává levé i pravé. Celkem často nejde zapnout tempomat, atd. Taky volič automatické převodovky je "ošetřen" jakýmsi bezbarvým lakem nebo co to je který se ale bohužel začal olupovat již po měsíci. Neustále nacházím povalovat nějaké šroubky a auto začíná čím dál tím víc skřípat a interiér připomíná vydávnými zvuky starou rybářskou loď. Zkrátka tohle auto mě zklamalo,výkon dobrý (ovšem z výfuku se valý dým jak z bolševický elektrárny) , auto pokud jede drží perfektně stopu a nebýt ne moc pohodlných sedaček nedalo by se nic vytknout ani pohodlí protože místa je v něm skutečně mnoho. Ovšem vše ostatní je jen naleštěná bída!!! Rozhodně tohle auto nedoporučuji, pokud nechcete zbytečně vyhodit peníze zapomeňte na ix55. Jo a ještě maličkost, měl jsem již skutečně mnoho aut ale Hyundai poprvé (snad ne naposled) ale ix55 určitě naposled!!! Mohl bych se rozepsat i o Hyundai servise ale to by teprve byla story. Pokud by někoho zajímaly podrobnosti nebo fotky rozpadajícího se nového ix55 nechť mi napíše.
Hyundai ix55 - zlobivý mastodont :oD
Chevrolet Blazer S10 4300ccm - miláček který odveze i tam kde si kamzík zláme hnáty :oD
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

zdar..tak to mě mrzí hlavně kůli tomu,že ses zklamal..můj názor na tohle auto tady fšichni vědí,..nicméně s hjundaj servisema a jejich odhodlání neřešit!! problémy a povinosti sem se setkal a setkávám stále-dokonale se na mě vysrali-...takže asi vím,jak se cítíš...
nevím co dodat...možná ty fotky 8)
Naposledy upravil(a) pepan dne 16 lis 2009, 20:39, celkem upraveno 1 x.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

fotky 8)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

To samy se Ti muze stat kdekoliv jinde. Holt to vyslo na Hyundai no.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od amaize »

je mi tě líto,máš pech,fotky tu dej,ale nesouhlasím s pepanem,respektivě souhlasím,ale co se týče servisu tak bych si na ně došlápl a řešil to,přece máš auto v záruce, a řešil bych i tu asistenčku,na co to potom je aby jsme sponzorovali mobilní operátory, nebo aby nám pomohli,ale né do hrobu, bo z toho by taky mohl někoho trefit šlak
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od XMira »

Můj osobní názor je, že není možné koupit Q7 za poloviční cenu. A to v žádném oboru. Nikdy na to "nevyzraješ", vždycky je to o kompromisech. Jediný způsob, jak skutečně ušetřit, je slevit z vlastních nároků.
A příkadů je sposta. Koupit si kolo Kellys se stejnou výbavou jako GT o 30% levněji? Stejně to poznáte. Koupit si Sanyo místo Bang Olufsen, protože mají steně watů? Stejně to poznáte. A teď přicházejí na trh čínská auta: Myslíte, že těch pár ušetřených tisíc za to stojí?
Moje rada zní: Radši menší Audi, než větší Hyundai, radši menší Hyundai, než větší čínu a radši základní GT, než "závodní" Kellys.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zahyx »

jojo nahod fotky
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

je to přesně jak píše XMira, k tomu není moc co dodat, není možné srovnávat Veracruz a Q7 (Lexuse apod.) je to prostě jiná liga, novinářům to u nového auta může vycházet sebelíp stejně, ale až po delším provozu se projeví kvalita materiálů a zpracování
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

té možný,ale vypovídá to o kvalitě..jak sem psal několikrát a nelíbilo se vám to...hjundaj nemá zkušenosti v tomhle segmentu výroby...co je v pohodě,je santa..teda ta se mě líbí a neslyšel sem velký nadáfky..na ix55 to je už v řade 3tí..z toho dvě tady v okolí,co se s nima bavím ..žamberk-známý strýce- a jedna v ustí nad orlicí-alergolog :mrgreen: a jenom průsery
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Za to Volkswagen a Audi vyrobili desitky ruznych modelu SUV se zkusenostma, hahaha hihihi hohoho....

pepane, objasni nam to "jenom prusery"....diky
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od hlobilp »

no je pravda, ze prvni Tuaregy byli neco podobneho, sypalo se to o 106.... to same LagunaII.... v prvnich letech vyroby.... tim se nechci Hyundai zastavat, proste se to stava u vsech automobilek
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Stava se to uplne vsude, ale pred pepanem psssst :mrgreen:
a bude uz jenom hur, automobilky chtej prodat, ne cekat 25 let, az se zacne na autech neco sypat...to samy elektronika, sluzby. Vsude pouzit co nejlevnejsi material, dat zakonou zaruku a cekat, jestli se zakaznik vrati a za par let koupi vas vyrobek znova.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Peter_TO
**
Příspěvky: 215
Registrován: 23 črc 2009, 10:11

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Peter_TO »

Ja by som to povedal asi takto, ako som sa uz nedavno vyjadril v podobnej teme, treba pockat na facelift. A dalsia vec..

Autor temy si kupil auto za milion, ktore keby malo na kapote 4kruhy alebo W tak stoji raz tolko.. cize taketo nejake zavady sa dali ocakavat. :hyu: servisy a servisne sluzby su tu preberane skoro na kazdom rohu ale vzhladom na to, ze sledujem aj iste vseobecne forum o autach musim uznat ze :hyu: servis sa NICIM nelisi od ostatnych. Rovnake osery sa robia v škode, BMW alebo forde...

Dalej som zastancom nazoru ze ako sa k svojmu autu spravas, tak ti aj bude sluzit.. Ja mam accenta viac ako 2 roky a permanentne ho lestim, vysavam a spravam sa k nemu ako k limuzine.. a predstav si.. NIC sa nekazi.. a mam viac znamych co maju podobne skusenosti. Cize ak sa k tomu niekto postavi ze sak to stalo mega, tak to musi byt 100%, moze si byt isty ze sa to posere..
Hyundai Accent, 1997, 1,3 62kW, comfort.. strieborna metaliza, 2x bag + el. okna.. 185/60 R14


Speed! I am Speed!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Peter_TO píše:
Dalej som zastancom nazoru ze ako sa k svojmu autu spravas, tak ti aj bude sluzit..
naprostej souhlas
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

Hardcam píše:Za to Volkswagen a Audi vyrobili desitky ruznych modelu SUV se zkusenostma, hahaha hihihi hohoho....

pepane, objasni nam to "jenom prusery"....diky
průsery- už sem to tady napsal dostkrát,nebu du to znova komentovat....to prostě nejde hlavně slušně...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „iX55“