Denní svícení z výroby

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od kabin »

uvažoval jsem o světlech na denní svícení místo mlhovek(nemám je z výroby) ale můžou být vůbec umístěny takle nízko nad vozovkou? #-o
Matrix 1.5 CRDi VGT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Hardcam »

Koukam, ze tema bylo zalozeno kvuli me. Zakladatel tematu by si mel rozmyslet, na co se vlastne pta, nez zacne kopat kolem sebe. Bud jsou moduly automatickeho rozsviceni svetel a nebo svetla pro denni sviceni. Tedy zpravidla LED diodova svetla umistena v narazniku. Pouzivaji se pouze pres den a jejich vyhoda spociva hlavne v uspore zarovek a paliva (odber 10W oproti cca 300W pri beznem svicenii). Moduly automatickeho sviceni se pouzivaji celodenne a maji vyznam pouze pro zapometlive ridice.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Hardcam »

Takze pokud zde resime automaticke rozsviceni svetel (tedy automaticke sviceni), bylo by fajn tema prejmenovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Hardcam »

kabin: to je vcelku uplne jedno, vyhlasku budes porusovat uz jen tim, ze do optiky urrcene pro sviceni v mlze das svetla pro denni sviceni, ktera smeruji rovne a netvori zadny kuzel. Mlhova svetla jsou namirena do stran a kuzel tvori. Dalsi problem bude pouziti H3 zarovky. Za sebe bych to udelal, ale dal bych tam xenony H3 a dal tato svetla na samostatny okruh., Ale to s autem v zaruce bohuzel udelat nelze. Ty mas asi jedinou moznost a to dat tam LED zarovky H3, ktere stoji asi 600Kc a nejsou homologovane.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od kabin »

nene nerozumíš mi chtěl jsem do prostoru záslepek co bývají mlhovky nějak vpasovat světla pro dení svícení ,pokud někdo máte ty led světla už namontované nebyl by od věci nějaký obrázek jak je vpasovat do nárazníku a nenadělat více škody jak užitku :wink: prostě jak to zmáknout doma na koleně aby to stálo co nejmíň a skvěle vypadalo to víš jsem jen chudý proletář.... trošku mám i obavy o STK jak se na to budou tvářit nejspíš jsou jim všechny dodělávky podezřelý
Matrix 1.5 CRDi VGT
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od postai »

:lol: Že se vám míchám do debaty denní svícení mám od prodejce s prací za 915 Kč nejdřív jsem byl spokojený protože jsem sklerotik a občas jsem si říkal toho neznám,proč mě zdraví, ale pak mě krklo že to pořád pípá a svítí i když chci jen poslouchat muziku. Teď jsem si nechal namontovat dálkové ovládání na centrál a když byly všecky dekly pod palubou dole odhalila se mi i ta krabička přepínače a v duchu jsem vynadal tomu bambulovi v servisu co to montoval volně to viselo ,přikurtoval jsem to ke konzoli je tam přepínač kterým ta vymoženost jde vypnout ufff =D> .A je po problému jen otevřu dvířka na pojistky prstem vypnu a je po pištění , :mrgreen:
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od alarm »

Kabin:
Ak dáš na miesto hmloviek DRL, skontroluj výšku od zeme.Ak je prvý svietiaci bod od zeme viac ako 250mm, je to OK
Ešte by som skontroloval aj šírku-prvý svetelný bod nesmie byť ďalej ako 400mm od obrysu, a vzdialenosť prvých svetelných bodov medzi DRL viac ako 600mm.
Povolené umiestnenie hmloviek a DRL je veľmi podobné.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Laket
*
Příspěvky: 23
Registrován: 08 kvě 2009, 06:27
Bydliště: Zlaté Moravce
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Laket »

Bruno píše:Já to mám namontovaný dodatečně v Hyundai /to denní svícení/ i s prací za 800Kč. Zapne to automaticky po nastartování motoru a po vypnutí klíčku do polohy 1 to vypne. Montér tam přidal jednu diodu a fungují všechny světla, tak jako při zaplé páčce na potkávací. Páčku na zapnutí světel jsem již déle jak rok nepoužil. Jo a mám to přes vypinač, takže to mohu vypnout např. při stání se zaplým motorem/např. v zimě při čekání v mrazu/.Funguje opravdu všechno jako při zapnutí páčky, tj. včetně mlhovek.
Prosím Ťa a kde Ti dopojil tú diodu (farba vodičov aťď..) Tiež to mám dorobené v Hyundai , a chcel by som si tam dať vypínač s tých istých dôvodov ako ty. Našiel som tam niečo dorábané aj s poistkou , ale po vytiahnutí poistky svetlá nezhasli , tak to asi nebolo ono. Ďakujem za odpoveď.
MATRIX 1,6i/2009/5 , GETZ 1,1 2007/5
Laket
*
Příspěvky: 23
Registrován: 08 kvě 2009, 06:27
Bydliště: Zlaté Moravce
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Laket »

Takže som si zase spomenul na aut. svetlá a našiel som si chvílku čas. Žiadnu diodu tam nemám , ale krabičku s vypínačom v ktorej sú relátka. Je to pod volantom pri poistkách (to isté mám aj na Getzíku). Pri prepnutí vypínača svetlá zhasnú. Záhada je vyriešena.
MATRIX 1,6i/2009/5 , GETZ 1,1 2007/5
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“