Problém s imobilizérem

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od Tolex »

Ahoj. Měl jsem stejný problém po prvním roce provozu - občas auto nechtělo nastartovat, nerozsvítila se kontrolka imobilizéru. Po první panice jsem zavolal do hyundaie, tam hned věděli oč jde a vyměnili mi nějakou cívku imobilizéru. Přesně po roce opět stejný problém - cívku měli skladem a vyměnili ji za 10min. Vše v záruce. Technik tvrdil, že s tímhle getz nemá problém, že jsem vyjímka :-((( Za pár týdnů mi končí záruka. Snad cívka neodejde a nebudu to muset hradit ze sého :-)))
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od vipe »

R.e.d.m.a.n. píše:
vipe píše:Těžko povědět zda jde IMO deaktivovat v řídící jednotce :-k , ale asi jde všechno pokud se chce. Jak to vypadá tak ti bude blbnout asi cívka (snímač) který je u spínačky pokud ti to dělají oba klíče. :wink:
ja se na to ptal v servisu sice ne u getze , ale melo by to bejt to samy a rikal mi ze bych musel koupit novou ridici jednotku za nakejch 25 000
Tak to potom maj pěknej vejvar když by stačilo vyměnit tu snímací cívku, ale když je zákazník ochotnej to zaplatit :-k
Někde holt pro jistotu vymění skoro celý auto :mrgreen: aby to byla tutovka.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od OGYN »

Ví někdo kolik ta výměna cívky imobilizeru stojí ? Materiá l+ práce ,+-
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Stenliik
*
Příspěvky: 13
Registrován: 17 bře 2010, 18:29

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od Stenliik »

no tak jsem dnes měl také problémy s imobilizerem nemohl jsem nastartovat tak jsem navštívil autorizovaný servis no a tam mi řekli že od výroby tam nebylo v imobilizeru nějaký kod tak ho tam doplnili tak doufám že to pošlape. JINAK BYCH VÁM CHTĚL SDĚLIT ŽE JSEM ZAPADL MEZI VÁS DNE 24,2,2010 KDYJSEM SIKOUPIL GETZÍKA 1.4i 71kW NO ZATÍM SPOKOJENOST. KLIDNĚ PIŠTE RÁD SE DOZVÍM NĚJAKÝ RADY O TOMTO VOZU. DĚKUJI SPOZDRAVEM STENLY
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od OGYN »

Po té co jsem se objednal do servisu na opravu imobilizéru,se závada neprojevila ani jednou a Getz startuje na "drc" :D . Dnes jej v servisu napojili na počítač a "diagnóza">Při načtení ŘJ se neprojevila závada< domluvil jsem se s technikem,že to necháme "projevit"a zaplatil 221 Kč. Jediné co jsem udělal,byla výměna ocelových kroužků na klíčích za látkové. Ale jestli to byla "příčina" nevím :roll:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od lada t5 »

Ty kroužky s tím nesouvisí. Mně také chvilku imobilizér zlobil, pak se zklidnil a je klid. Miluji samoopravitelné závady......... :mrgreen: :mrgreen:
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od clovek »

Tak mi cievku vymenili. Uvidim ci to bude este obcas blbnut. Robilo mi to len v lete tusim, teraz cez zimu sa mi chyba neprejavila. Pripadne poreferujem.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od lada t5 »

Ví už někdo, kolik stojí výměna té cívky imobilizeru? Začíná mi to zlobit čím dál tím víc.............. :( :( #-o
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od clovek »

Kolko to stoji neviem, mal som to v zaruke, od vymeny ziadny problem...
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
dinos
*
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2007, 20:52
Bydliště: Brno

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od dinos »

Ahoj, v servisu mi řekli tuším 1500 kaček.Ale měl sem to ještě v záruce,tak to bylo zadarmo.
Mazda 323F Sport 1,8 GT + Getz 1,4 Premium
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od alarm »

lada t5 píše:Ví už někdo, kolik stojí výměna té cívky imobilizeru? Začíná mi to zlobit čím dál tím víc.............. :( :( #-o
Mne na Accente pomohla zmena kódu-napichol sa z mašinkou, zmenil nejaký kód a od vtedy je klud
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od lada t5 »

A ještě mi, prosím, poraďte, kam zajet na výměnu té cívky imobilizeru? Mám tím na mysli, kdyby to nepřestalo zlobit, tak který servis byste mi doporučili. Děkuji za tipy.
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od OGYN »

Problém s imobilizerem mám jen přes zimu.V servisu závadu nenačetli.V zimě nastartuji v nevytápěné garáži,když zastavím po pár kilometrech,a chci nastartovat kontrolka imobilizeru se nerosvítí ! Po opakovaném někdy i několikanásobném otočení klíčkem nastartuji. V létě se závada neprojevuje :( V servisu mi řekl technik,že mohou být i 4 příčiny :shock: a bylo by nutné tam nechat vozidlo na delší dobu.Takže v zimě tam asi Getze odvezu.
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od OGYN »

Po 6ti letech konečně zimní start po výměně cívky imobilizeru v pořádku.
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
BranoB
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2010, 21:59
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od BranoB »

Tak ja som tiež mal problém s imobilizérom. Motor 1,1 rok výroby 2009. Zo začiatku som nevedel, prečo motor niekedy naštartuje až po viacerých pokusoch. Potom som prišiel na to, že keď kontrolka imobilizéra bliká, škoda štartovať, aj tak nechytí. Lenže občas to chcelo aj viac ako 10 otočení kľúčikom. Pri ročných kontrolách v autorizovanom servise, ktorý mám v mieste bydliska, mi tvrdili, že sa závada ťažko hľadá a kým to ako-tak ide, necháme to tak. Je pravda, že som ani nemal chuť nechať auto na niekoľko dní v servise, aby tam robili experimenty. Keď to ale začiatkom leta presiahlo únosnú hranicu a auto už nebolo v záruke, obmailoval som 9 servisov v okruhu 100 km. Najlepšia odpoveď prišla z 50 km vzdialeného servisu Autotechnika v Dunajskej Strede. Oprava trvala 60 minút, stála 45,90 E. Prezradím len toľko (považujem to za know-how servisu), že závada vôbec nebola v tom, o čom tu píšu diskutujúci. Kto chce, nech ide do Dunajskej Stredy, odteraz už ja budem chodiť na všetky opravy a kontroly len tam, urobili na mňa po každej stránke veľmi dobrý dojem.
Naposledy upravil(a) BranoB dne 03 říj 2012, 08:03, celkem upraveno 1 x.
Getz 1.1i Dynamic space silver metalic
Odpovědět

Zpět na „GETZ“