Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Tak vidis, ze to byla prkotina...u benzinu toho palivovej filtr snese dost, u nafty se musi menit casteji. Takze autu uz veris? :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Tak vidis, ze to byla prkotina...u benzinu toho palivovej filtr snese dost, u nafty se musi menit casteji. Takze autu uz veris? :)
No, jak bych to jen rekl...
...vcera jsem si auto vyzvedl ze servisu, jezdilo krasne...naprosto bez problemu chytalo...vecer jsem zaparkoval pred, barakem, rano zkousim a nic... takze oprava na dve veci :-(
..PS. ja osobne si myslim, ze s tim v servise nic nedelali, nechali to pres noc v teple a rano OK.

...Ty mas zhurba stejne auto...nesetkal ses s tim?-ze v zimne ti nechyta?....spousta lidi mi rika, ze v palivaku to nebylo-ze to byva spise baterkou.
takze me na jednu stranu stve, ze jsem hodil zbytecne litr za ten filtr a mohl to vyresit rovnou novou baterkou. Ale zase na druhou stranu pry novy pal. filtr se hodi (teda pokud tam je :-) )
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Jak se to nestartování projevuje? Pokud motor fest točí, pak to není v baterce. Žhaviče to mohou být, pokud to dělá u zmrzlého motoru. Koupil jsem elinu po 29 tisíc km a dvě ze čtyř svíček zn. NGK nežhavily. Koupil jsem zn. starlite v autokelly po 237 ,- kus a vše je OK. Další problém - někdy motor točí a nenaskočí, protože immobilizér vypne čerpadlo - nejde nafta. Vždy se podívej, zda se na palubce při žhavení rozsvítí nejen kontrolka žhavení /drát/, ale i žlutá kontrolka autA S KLÍČEM. Pokud ne, immobilizér blokuje palivo a motor nechytne.
Může to být i přicpaným pal. filtrem, pak bych ale reklamoval opravu.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Donald píše:Jak se to nestartování projevuje? Pokud motor fest točí, pak to není v baterce. Žhaviče to mohou být, pokud to dělá u zmrzlého motoru. Koupil jsem elinu po 29 tisíc km a dvě ze čtyř svíček zn. NGK nežhavily. Koupil jsem zn. starlite v autokelly po 237 ,- kus a vše je OK. Další problém - někdy motor točí a nenaskočí, protože immobilizér vypne čerpadlo - nejde nafta. Vždy se podívej, zda se na palubce při žhavení rozsvítí nejen kontrolka žhavení /drát/, ale i žlutá kontrolka autA S KLÍČEM. Pokud ne, immobilizér blokuje palivo a motor nechytne.
Může to být i přicpaným pal. filtrem, pak bych ale reklamoval opravu.
Dekuji moc za rady. Taky si vsichni v mem okoli mysli, ze by to mohlo byt zhav.svickama co baterkou. Immobilizer bych vyloucil. Na palubce se rozsviti zhaveni i auto s klicem (do ted jsem nevedel, co to znamena-dekuji:-) ).
Jen me zarazi to, ze kdyz jsem to predevcirem daval do servisu, tak jsem ho upozornil, ze by to mohlo byt zhaveni, ale on me ujistil, ze zhavice jsou v poradku. Vymenil mi filtr a rikal, ze pokud by se to stalo znova, tak zkusi vymenit baterku. Necekal jsem, ze tim STANE ZNOVA myslel druhy den ;-). A taky se mi ted nechce zkouset vsechno najednou. -Litr za filtr, dva litry za svicky, eventuelne 3 litry za novou baterku:-(
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sprave: dneska si jedu pro novou baterku, nehodlam to riskovat, je cim dal min stupnu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Protože má baterka má už téměř pátý křížek na krku, je trochu chabrus na plíce. V mrazech přece jen nemá tu sílu. Řeším to definitivně tím, že kupuji startovací zdroj Güde, který na www.eva.cz stojí krásných 899,- vč. kompresoru. Tím prodloužím život staré baterce a hlavně, bude to parťák v nouzi pro všechny příští situace. Napíši, jak se osvědčil.
Ještě k tvému problému: svíčky bych koupil a vyměnil sám. Ke dvěma je fakt špatný přístup /čtvrtá snad vůbec nejde bez rozebrání nějaké nasávací trubice, na třetí jsem si pořídil nástrčkový klíč s pružnou ohebnou tyčkou. V Globusu to celé nepřišlo draho. Takže mám 3x starline a 1 x původní NGK. Kupodivu si chlapci spolu rozumí a spolupracují.
Podle mne však bude zakopaný pes v přívodu paliva. Zřejmě nejde nachta. Chce to důkladnou diagnostiku. Ale to jsem moc chytrej, že jo?!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Sprave: dneska si jedu pro novou baterku, nehodlam to riskovat, je cim dal min stupnu.
po jake dobe ji menis?...Je na beterce napsan rok vyroby?...mam Elu 2003, takze pokud je tam puvodni, tak uz asi sve odslouzila:-/
Nekdo tu psal, ze zajit nekam, kde baterky prodavaji, aby ji tam promerili, ale rikam si- jsou to porad jen obchodnici, takze i pokud bude baterka OK, tak ti stejne rekne, ze je lepsi koupit novou ;-)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Pokud baterka točí motorem, nebude problém v ní. Vzhledem k polévání motoru teplou vodou mě napadá, jestli to není zamrzlou letní naftou. Tato nafta vytváří parafíny, které ucpou filtr.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Donald: puvodni baterka, takze pres 7 let...ale dneska to nastartovalo jak vino, vcera ji to trosicku trvalo (cca 3s) a po pridani Sheron zimniho aditiva (2dcl) neskutecna zmena.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Tak jsem pred chvili koupil novou baterku (investice 1800,-)....zkusil jsem...toci krasne, ale nenatoci:-(
Takze problem stale nevyresen:-(
Taky se nejvice priklanim k variante zamrzla nafta nekde.ale jak prijit kde:-(...jednou mi znamy polival neco pod kapotou horkou vodou...Pozdeji jsem se dozvedel, ze poleval cerpadlo...problem je v tom, ze nevim, kde to cerpadlo hledat a jak vypada:-(...a dalsi problem v tom, ze kdyz to nahodim a bude to opravdu necim nekde zamrlym, tak jak se tomu vyvaruji ?...vim, ze existuji aditiva, ktera se leji do nadrze, aby nafta nezamrla. Ale pry to taky mohou vselijake necistoty, ktere se tam nahromadili za celou dobu provozu a tech nevim, jak se eventuelne zbavit:-(
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

Sprave píše:Tak jsem pred chvili koupil novou baterku (investice 1800,-)....zkusil jsem...toci krasne, ale nenatoci:-(
Takze problem stale nevyresen:-(
Taky se nejvice priklanim k variante zamrzla nafta nekde.ale jak prijit kde:-(...jednou mi znamy polival neco pod kapotou horkou vodou...Pozdeji jsem se dozvedel, ze poleval cerpadlo...problem je v tom, ze nevim, kde to cerpadlo hledat a jak vypada:-(...a dalsi problem v tom, ze kdyz to nahodim a bude to opravdu necim nekde zamrlym, tak jak se tomu vyvaruji ?...vim, ze existuji aditiva, ktera se leji do nadrze, aby nafta nezamrla. Ale pry to taky mohou vselijake necistoty, ktere se tam nahromadili za celou dobu provozu a tech nevim, jak se eventuelne zbavit:-(
jestli vi ten tvuj známej kde co je tak zkus to takhle jak jsem psal:
my jsme to zjistili takhle: ro zdelaly jsme potrubi za čerpadle kolega zkousel nastartovat a ja koukal jestli tece nafta z cerpadla a nic neteklo.
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bruno »

Někdo tady někde psal, že dal do nafty zimní aditivum Sharon/nebo tak nějak/ a vyčistil palivový filtr, který byl zacpaný vysráženým parafinem a teď jezdí jak drak. Zkoušel jsi to také????
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Nevim,jak bych pocitil,ze se mi vycistil filtr,nemam s dodavkou paliva problemy. Ale pekne startuje a je tizsi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Bruno píše:Někdo tady někde psal, že dal do nafty zimní aditivum Sharon/nebo tak nějak/ a vyčistil palivový filtr, který byl zacpaný vysráženým parafinem a teď jezdí jak drak. Zkoušel jsi to také????
a da se to udelat i kdyz auto nenastartujel? tohle vsechno mam v planu udelat, jakmile mi to nabehne. dojezdit tu starou naftu, natankovat novou (plnou), pridat tam nejaka aditiva a jezdit krasne celou zimu a spoustu dalsich zim :-D
Myslim si, ze kdybych tohle vsechno udelal, kdyz auto nestartuje, tak je to zbytecne, jelikoz se to podle me nedostane pres to zmrznute az do motoru (pouze lajcke uvazovani :-) )
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Nazdarek, tak bohuzel se mi neporadilo sehnat zadnou zateplenou garaz, tak mi nezbyva nic jineho, nez horkou vodu pod kapotu. Jen bych se chtel zeptat, kde bych nasel cerpadlo ci to, co je potreba, odmrazit. Posilam foto moji Elantry, tak pokud byste mi prosim mohl nekdo nejak poradit:-)
|Dekuji
Přílohy
DSC00034.JPG
DSC00034.JPG (195.23 KiB) Zobrazeno 681 x
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“