diferencial

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No možná by šlo odpojit zadní kardanku u rozvodovky tím odstavíš zadní dyf, a připoj předek a zkus to samé jak si dělal, přední kardan jde taky z rozvodovky a uvidíš
Reklama
 

Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Tak ja to zkusim. Snad to pujde, ja myslel že když da na 4h tak se předek zapne až když podklouzne zadek.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

To je blbost zadek a předek sou samostatné, vyhodíš zadní kardan, zapneš předek a jedeš dál zkus to uvidíme
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Tak sem to zkusil a bouchání se neozývalo, Zítra to ještě jednou zkusim, ale asi to bude ten diferencial, teda jestli sem to odzkoušel dobře. Mohl bych poprosit nějakej stručnej návod na rozebrání toho diferancealu ? Myslim kde co povolit a tak a na co se dát pozor.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No to je dost práce zvedni zadek kola obě a sundej je- vypusť olej-musíš aspoň povytáhnout o 15čísel obě poloosy ze zadu povolit ty čtyři šrouby povolit lana od ruční brzdy ( nerozebírat pakny)to je pakárna a povytáhnout- povolit šrouby na dyfu schodit kardanku- vzít palici a přes dřevo ťáhnout do dyfu ono to spadne je to těžký dej pozor no a vevnitř máš co hledáš. Nemáš přetženou poloosu, zkoušel si zadní kardan na drážkách kdybys něco potřeboval 602464903 ale já toho moc nevím
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

No je nevim jak poznam jestli nemam přetrženou poloosu. A ten kardan taky nevim jak odzkoušim. Ja se v tom zase tak nevyznam kde co a jak mam hledat. Nejlepši by bylo kdyby jste si mohl poslechnout co to děla, třeba to jen neumim dobře popsat a je to jen nějaka blbost. Mě přijde divny že to nebouchá rovnou když se mi začnou točit kola. Ale až jakoby v otáčkách. Vždyť největší záběr na ty zuby musí být při rozjezdu. Když budu plyn jen lechtat tak to dělat nebude. A nezdá se mi že by to dělalo uplně pokaždy, ale skoro porad jo. Ja bych nerad něco rozebíral co bych nemusel a zničil něco co bych nemusel.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

Hele když otevřeš dyf tak tam není na tom co zmařit, poloosu přetrženou poznáš snadno až je budeš vyndavat i když je dost tlustá a že bys ji přetrch to se mi nikdy nepodařilo. Kardanka zadní je na dvě půlky a je na drážkách a tam se to vymačká ale nedělá to jak si popisoval. Ale když si říkal že po přidání plynu na jakoukoli rychlost v chrčí a cvaká jako přes zuby a když jedeš volně a nic to nedělá já si myslím že je to rozvodovka, musíš to vzít postupně
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

No ještě budu chvíli laborovat a zkoušet a o víkendu se do toho pustim. Pak se ozvu na co sem přišel.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Tak jsme se ke zjišťování závady dostali az dnes. A zjistili, že je dost přidřenej kříž kardanu. Zkusím to nechat opravit a uvidíme dále. Jinak bouchání se ozývalo z oblasti diferencialu.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Tak jsem včera nainstaloval zpět opravenej kardan a bouchani přestalo, což je super. Oprava za pár korun. Dnes sem se vydal na první delší cestu a objevil se další problém. Když jedu po rovině nebo doprava tak je vše v pohodě, ale když zahnu doleva tak se ozve ze zadu hučení až takový jakoby dření. Neni to zvuk jakoby šlo něco přes zuby, ale spiš to hučodření. Není to zavislí na rychlosti jakou jedu, ani na jakou rychlost jedu. Děla to i když mam zmačklou spojku a nebo mam neutrál. A neděla to pokaždy. Když to zvednu a točim kolama tak to nedře. Dal sem tam zimáky, ale tím to snad nebude.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No to bude ložisko na zadku jo a jak si opravil tu kardanku by mě zajímalo, jako zadní kříž?
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

A ješte se mi zdá že to děla kdyz se to zahřeje. To by bylo to pravý kolo když to dělá když zatačim do leva ?? A dá se to nějak zjistit bez rozebrání ? Nebo by šlo to rozebrat a kdyby tomu nic nebylo tak vrátit ?? Kardan jsme vyndali, rozebrali ten zadní křiž a jedno ložisko bylo hodně špatny a dost drhlo. Tak jsme koupili novej kříž a nalisovali namontovali a je to v pohodě. Kříž stál asi 900.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No a seš si jistej že to jde ze zadu, tam je problém že zadní ložiska v kolech se nedaj mazat, já sem si to předělal a mám tam maznice poněvadž sem to dělal už dvakrát a stojí to hafo peněz. Dala by se povytáhnou poloosa a rukama vzít ložisko ale abys to poznal tak by muselo bejt hodně vymlácený. Jenom řeknu vyměnit ložiska u tohodle sráče je dost práce a potřebuješ k tomu lis
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Já to slyšim jako ze zadní části. A když to začne drhnout tak se chvěje celý auto. Cejtim to v podlaze a na pedálech. Třeba dnes sem najezdil asi 120 km a udělalo to tak pětkrát. Ale jindy na deseti km třeba patnactkrát. Je to různy.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No ono se těžko určuje co to je, může to dělat to ložisko ono se může stát pokud budeš jezdit že se to rozpadne a zničí ti to poloosu. Já mám osobně zkušenost s vybrací od podlahy až k pedálům a byla v čudu kardanka musel sem ji dát na repas, máš tam někoho kdo dělá do aut né
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“