Střešní nosiče,příčníky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:
tatchwud píše: Tam jsou snad nějaký háčky,který se šroubováním přitahují.Alespoň tak jsem to pochopil...
Uvidis v patek :wink:
Ja jsem se u toho pekne zapotil a pekne si zanadaval :evil:
No to jsem zvědav,objednával jsem si černé a asi budou namontované ,tak se na to toho "kubíka" co to prodává zeptám.
tak co? :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

Tak je to trochu jinak,odendá se gumová krytka,potom boční umělohmotný kryt nosiče spec.klíčem a pak se takovou vrtulovou umělohmotnou matkou se šroubem šroubuje do závitu ve střeše.v otvoru pod gumovou krytkou.Je to zvláštní patent.Asi to nafotím a pošlu do galerie.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše: pak se takovou vrtulovou umělohmotnou matkou se šroubem šroubuje do závitu ve střeše..
nejdriv prave musis zasroubovat ten sroub do strechy a to je na tom to nejhorsi, ptze skrz tu podlozni gumu velkou neni videt dira ve strese na ten sroub a musis zkouset a zkouset dokud se netrefis a nechytnes zavit. A u toho jsem nejvic nadaval,nechapu,jak to nekdo muze tak nedomyslet! pak az dotahujes umelohmotnou vrtulkou
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:
tatchwud píše: pak se takovou vrtulovou umělohmotnou matkou se šroubem šroubuje do závitu ve střeše..
nejdriv prave musis zasroubovat ten sroub do strechy a to je na tom to nejhorsi, ptze skrz tu podlozni gumu velkou neni videt dira ve strese na ten sroub a musis zkouset a zkouset dokud se netrefis a nechytnes zavit. A u toho jsem nejvic nadaval,nechapu,jak to nekdo muze tak nedomyslet! pak az dotahujes umelohmotnou vrtulkou
Je fakt,že jsem to skládal doma a zkusit to naostro chci příští týden,tak uvidím,jak mě to půjde.Čili,jestli tomu dobře rozumím,tu plastovou matku na šroubu našroubuju nadoraz a pak se musím trefit do dirky po odšoupnutí zátky.(ta se asi musí vyndat úplně ven?)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:
tatchwud píše: pak se takovou vrtulovou umělohmotnou matkou se šroubem šroubuje do závitu ve střeše..
nejdriv prave musis zasroubovat ten sroub do strechy a to je na tom to nejhorsi, ptze skrz tu podlozni gumu velkou neni videt dira ve strese na ten sroub a musis zkouset a zkouset dokud se netrefis a nechytnes zavit. A u toho jsem nejvic nadaval,nechapu,jak to nekdo muze tak nedomyslet! pak az dotahujes umelohmotnou vrtulkou
Je fakt,že jsem to skládal doma a zkusit to naostro chci příští týden,tak uvidím,jak mě to půjde.Čili,jestli tomu dobře rozumím,tu plastovou matku na šroubu našroubuju nadoraz a pak se musím trefit do dirky po odšoupnutí zátky.(ta se asi musí vyndat úplně ven?)
jo, musi.
no nejdriv musis upevnit ten velkej sedej sroub do strechy (nejhorsi cast) a pak to dotahnes tou matkou v plastu :wink:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:
tatchwud píše:
laufas píše: nejdriv prave musis zasroubovat ten sroub do strechy a to je na tom to nejhorsi, ptze skrz tu podlozni gumu velkou neni videt dira ve strese na ten sroub a musis zkouset a zkouset dokud se netrefis a nechytnes zavit. A u toho jsem nejvic nadaval,nechapu,jak to nekdo muze tak nedomyslet! pak az dotahujes umelohmotnou vrtulkou
Je fakt,že jsem to skládal doma a zkusit to naostro chci příští týden,tak uvidím,jak mě to půjde.Čili,jestli tomu dobře rozumím,tu plastovou matku na šroubu našroubuju nadoraz a pak se musím trefit do dirky po odšoupnutí zátky.(ta se asi musí vyndat úplně ven?)
jo, musi.
no nejdriv musis upevnit ten velkej sedej sroub do strechy (nejhorsi cast) a pak to dotahnes tou matkou v plastu :wink:
No tak to ovšem ale nemá chybu.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:
tatchwud píše: Je fakt,že jsem to skládal doma a zkusit to naostro chci příští týden,tak uvidím,jak mě to půjde.Čili,jestli tomu dobře rozumím,tu plastovou matku na šroubu našroubuju nadoraz a pak se musím trefit do dirky po odšoupnutí zátky.(ta se asi musí vyndat úplně ven?)
jo, musi.
no nejdriv musis upevnit ten velkej sedej sroub do strechy (nejhorsi cast) a pak to dotahnes tou matkou v plastu :wink:
No tak to ovšem ale nemá chybu.
pokud to nemyslis ironicky tak ja rikam ze ma. ale je to muj nazor :wink:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:
tatchwud píše:
laufas píše: jo, musi.
no nejdriv musis upevnit ten velkej sedej sroub do strechy (nejhorsi cast) a pak to dotahnes tou matkou v plastu :wink:
No tak to ovšem ale nemá chybu.
pokud to nemyslis ironicky tak ja rikam ze ma. ale je to muj nazor :wink:

Jasně že " :lol: "

---------------------------------------------------
i30, Champaigne Silver, style, 1.6, 09/2008
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od matysekul »

Jaký používáte střešní nosič?Pokud ho ovšem používáte :-k Vybírám nosič na hagusy a jelikož mám nosiče kol od Thule,zúžil se výběr na dva.Docela se mi líbí ty první,patky jsou nižší,ale odrazuje mně to uchycení na pásek.Prosím o radu,máte někdo zkušenost s těmito nosiči.
Tyto:
http://www.stresni-nosice.cz/eshop-cz/s ... zz[2]=3988

Nebo tyto:
http://www.stresni-nosice.cz/eshop-cz/s ... zz[2]=3988

http://www.nakupka.cz/autodoplnky/stresni-nosice/
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Střešní nosič

Příspěvek od laufas »

Nemame hagusy, takze mame ten normalni origo cernej.
A mam taky dotaz: Nemate nekdo figl, jak rychle dostat srouby na utahovani do tech direk po nasazeni zahradky na ty gumovy podlozky?
To je tak ... system, ze se u toho vzdy zapotim a silene rozcilim.
Dik :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:Nemame hagusy, takze mame ten normalni origo cernej.
A mam taky dotaz: Nemate nekdo figl, jak rychle dostat srouby na utahovani do tech direk po nasazeni zahradky na ty gumovy podlozky?
To je tak ... system, ze se u toho vzdy zapotim a silene rozcilim.
Dik :)
No tu první stranu našroubuju lehce a na druhé straně se musí jakoby přitáhnout to k sobě (přetáhnout to),protože ten šroub je pod malým úhlem ven.A pak vcelku v pohodě.No mohli taky dát hlavy dohromady a vymyslet to lépe. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Střešní nosič

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:Nemame hagusy, takze mame ten normalni origo cernej.
A mam taky dotaz: Nemate nekdo figl, jak rychle dostat srouby na utahovani do tech direk po nasazeni zahradky na ty gumovy podlozky?
To je tak ... system, ze se u toho vzdy zapotim a silene rozcilim.
Dik :)
No tu první stranu našroubuju lehce a na druhé straně se musí jakoby přitáhnout to k sobě (přetáhnout to),protože ten šroub je pod malým úhlem ven.A pak vcelku v pohodě.No mohli taky dát hlavy dohromady a vymyslet to lépe. :D/
No nejak ti nerozumim. Jak se trefis do tech zavitu kdyz na ne nevidis?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od i30_DC »

laufas píše:Nemame hagusy, takze mame ten normalni origo cernej.
A mam taky dotaz: Nemate nekdo figl, jak rychle dostat srouby na utahovani do tech direk po nasazeni zahradky na ty gumovy podlozky?
To je tak ... system, ze se u toho vzdy zapotim a silene rozcilim.
Dik :)
Systém se opravdu velice povedl, poprvé jsem na i30 nasazoval nosiče opravdu dlouho.
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Střešní nosič

Příspěvek od laufas »

i30_DC píše:
laufas píše:Nemame hagusy, takze mame ten normalni origo cernej.
A mam taky dotaz: Nemate nekdo figl, jak rychle dostat srouby na utahovani do tech direk po nasazeni zahradky na ty gumovy podlozky?
To je tak ... system, ze se u toho vzdy zapotim a silene rozcilim.
Dik :)
Systém se opravdu velice povedl, poprvé jsem na i30 nasazoval nosiče opravdu dlouho.
na to musi byt nejakej figl preci. Jinak me u toho jednou trefi :x
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od i30_DC »

Když jsem to předával zákazníkovi asi to vypadalo jako že už na to znám fígl, ale ani nevím jak jsem je tam dal tak rychle :-D
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“