Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Vilda »

To Jarik : Nechci tady nějak machrovat, ale osobně si myslím, že to je důsledek Tvojí cesty po Rumunsku a jejich kvalitních silnic. Přední kola víří prach a drobný písek, který se dostává pod zadní destičky a vydatně brousí kotouč ( jedna z nevýhod zadních kotoučů ) .... Nedávno jsem měnil zadní kotouče sousedovi, který má chalupu pár kilometrů od silnice a jede k ní po prašně cestě. Jeho kotouče vypadaly úplně stejně jako Tvoje :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od rokolo »

Moje zadní kotouče vypadají stejně jako Jarikovo a nemám o moc víc najeto....... v podstatě takhle vypadají už od najetí cca 1000km.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od dav »

rokolo píše:Moje zadní kotouče vypadají stejně jako Jarikovo a nemám o moc víc najeto....... v podstatě takhle vypadají už od najetí cca 1000km.....
To je potom jedině, špatný matriál kotoučů + extrémě tvrdé destičky, :cry: jedno nebo druhé, anebo obojí. Byl jsem omrknout a mám je krásně hlaďounké. Co mu řeknou v servisu??? [-X
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od rokolo »

To jsem také zvědavý co Jarikovi na to řeknou :?: :?: :?:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Mexican »

ja mam po 60 000km zadne kotuce ako nove.. ehm, az na trochu povrchovej hrdze okolo... predne su hladke, resp na par miestach je trochu vidie male stopy ako za zahryzli platnicky do kotucov pri dlhsom stani po dazdi.. na brzdenie to ale nema vplyv
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Vilda »

Já mám taky zadní kotouče jako nové .... najeto 8 500 km a nevidim důvod, proč by měli být smetený, protože jezdím po normálních silnicích, kde se nepoužívá pevný posypový material, ale sůl .... jak jsem psal, záleží na povrchu vozovky a jejím znečištění pískem, prachem a jiným posypovým materiálem. Taky pochybuju o tom, že by každý Accent měl jinou kvalitu kotoučů a destiček. Prach a písek se usadí na povrchu destičky a působí jako výborné abrazivo .... Ani bych se nedivil, kdyby servis argumentoval právě tímhle a záruku neuznal. Jinak, co se týče přesoustružení zadního kotouče, tak tady bych problém neviděl, protože zadní brzdy nejsou tak zatíženy jako přední ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od jarik65 »

Vilda píše:To Jarik : Nechci tady nějak machrovat, ale osobně si myslím, že to je důsledek Tvojí cesty po Rumunsku a jejich kvalitních silnic. Přední kola víří prach a drobný písek, který se dostává pod zadní destičky a vydatně brousí kotouč ( jedna z nevýhod zadních kotoučů ) .... Nedávno jsem měnil zadní kotouče sousedovi, který má chalupu pár kilometrů od silnice a jede k ní po prašně cestě. Jeho kotouče vypadaly úplně stejně jako Tvoje :?
No místy to připomínalo spíš pískovnu než silnici ](*,) (vRumunsku)je to člověče klidně možný,že to sou následky #-o
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Vilda »

jarik65 píše:
Vilda píše:To Jarik : Nechci tady nějak machrovat, ale osobně si myslím, že to je důsledek Tvojí cesty po Rumunsku a jejich kvalitních silnic. Přední kola víří prach a drobný písek, který se dostává pod zadní destičky a vydatně brousí kotouč ( jedna z nevýhod zadních kotoučů ) .... Nedávno jsem měnil zadní kotouče sousedovi, který má chalupu pár kilometrů od silnice a jede k ní po prašně cestě. Jeho kotouče vypadaly úplně stejně jako Tvoje :?
No místy to připomínalo spíš pískovnu než silnici ](*,) (vRumunsku)je to člověče klidně možný,že to sou následky #-o
Jariku, vem to logicky, napadá Tě něco jinýho, co by to mohlo způsobit ?? Kdyby to byla špatná kvalita kotoučů a destiček, tak by jsme to měli všichni a kotouč by byl sjetý plošně a ne, aby na něm byly vyfrézovaný drážky :? Už jsem se s tím setkal vícekrát a ten sousedův problém jsem použil, jen jako příklad ... paradoxně u bubnových brzd na zadku k tomuhle neduhu nedochází ( aspoň ne v takové míře ) protože je to líp utěsněný ..... Dej pak vědět, jak jsi pochodil v servisu, docela mě to zajímá ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od rokolo »

Jenže já po prašných cestách nejezdím, takže to potom nevím čím to je....nic jiného než špatné složení materiálu mne nenapadá....
A neřekl bych, že všichni máme na autě věci ze stejného materiálu. Stačilo, když jsem se na srazu podíval na to, kdo jak má orezlý brzdiče. Někdo je měl téměř neknutý narozdíl odemne (zrovna ty zadní) a pochybuju o tom, že to měl přes zimu odstavený v garáži.....to samý bylo vidět i na zadních kotoučích. Nějak jsem to potom vypustil z hlavy a až teď mi to Jarik připomenul :-k
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Gandalf »

Schválně jsem si, podle toho co tu píšete, prohlédl zadní kotouče a několik rýh jsem tam taky našel. Přitom si absolutně nejsem vědom, že bych s tímhle autem jezdil po nějakých nadstandardně znečištěných silnicích nebo snad polních cestách... a km mám najeto jen pár tisíc (přesně teď ani nevím :) )
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od PabloPicaso »

Já mám najeto 29tis km a zadní i přední kotouče si myslím má v pohodě viz foto: :shock: :wink: 8) :mrgreen: :arrow:
Přílohy
kotouce predni.jpg
kotouce predni.jpg (55.28 KiB) Zobrazeno 2221 x
auto 7 037.jpg
auto 7 037.jpg (56.77 KiB) Zobrazeno 2221 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak jsem hledal a hledal zde na fóru a nenašel jsem žádné lepší vlákno o brzdách než toto, nové zakládat je asi blbost :lol: :idea: :?:
Přikládám sem nějaké fotky a malý návod jaká je jedna z možností barevné úpravy brzd :mrgreen: :lol: 8)
Začátek je jednoduchý hodíte autí na dva hevery(pokud nemáte stolici) :P , sundáte si obě kola a jde se na to =P~
Nejdříve jsem pořádně drátěným kartáčem očistil brzdiče, pak ty prostřední části ještě brusným papírem.
Dále od šroubujete ty potvory co drží destičky, jsou na dvou šroubech velikost klíče 14,
pak oblepíte kotouče, tak aby se na ně nedostala barva, pokud někdo má, tak stlačeným vzduchem očistit zbytky nečistot, já neměl tak jsem to nejdříve vzal košťátkem a pak jsem to nastříkal sprejem na čištění brzd(koupen v autokelly za 47,-).
No a pak už jen barvíte dle potřeby, já dělal středy černě a zbytek stříbrnou aby to ladilo s kolama :lol: 8) :D/
Výsledek posuďte každý sám... :lol: :D/ :arrow: 8) :hyu:
Přílohy
bez kol.jpg
bez kol.jpg (58.43 KiB) Zobrazeno 2208 x
predni.jpg
predni.jpg (59.12 KiB) Zobrazeno 2208 x
predni detail.jpg
predni detail.jpg (53.9 KiB) Zobrazeno 2208 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od PabloPicaso »

A zbytek foteček :arrow: :arrow: :arrow: 8) :hyu:
Přílohy
zadní detail.jpg
zadní detail.jpg (56.66 KiB) Zobrazeno 2208 x
přední detail_3.jpg
přední detail_3.jpg (55.27 KiB) Zobrazeno 2208 x
kotouce predni.jpg
kotouce predni.jpg (55.28 KiB) Zobrazeno 2208 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od PabloPicaso »

A ještě zbytek :arrow: :arrow:
Přílohy
zadni detail_2.jpg
zadni detail_2.jpg (55.55 KiB) Zobrazeno 2208 x
celeauto.jpg
celeauto.jpg (54.49 KiB) Zobrazeno 2208 x
detail_predek.jpg
detail_predek.jpg (56.22 KiB) Zobrazeno 2208 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od PabloPicaso »

Snad to někomu pomůže :? :lol: 8) :idea: :arrow:
Přílohy
zadni detail_3.jpg
zadni detail_3.jpg (58.46 KiB) Zobrazeno 2208 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“