Jaký digitál?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od carlos »

Já hledal foťák, aby dělal solidní videosekvence. A bral jsem Lumix DMC-TZ5. =D>
Optický zoom 10x, video 30 snímků/sec. s rozlišením 1280x720 pixelů, monitor 3,0".
Foto buď plný automat nebo ruční nastavení.
Prostě pro moji potřebu super! :D
Elantra 1.6, r.v.2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od tatulda »

Můžu-li přidat svůj osobní názor,tak olympus neee,je to tém+ěř to nejhorší,co je na trhu,ale umějí to dobře prodat.Osobně bych se v kategorii kompaktů klonil ke canonu,nebo Fuji
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od Hardcam »

tatulda: temer to nejhorsi? Aha...skoda, ze tady nemame smajla, kterej lezi smichy pod stolem. Koukam, samej profesional:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od Hardcam »

apriklad zde je test ultrazoommu, kde Olympusu nevycetli nic, coz se o konkurenci (a o Canonu) rici neda.

http://technet.idnes.cz/test-ultrazoomo ... c_foto_pak

Testu fotaku bohuzel moc neni a kdyz jsou, tak starsiho data. Ale u testu jednotlivych fotoaparatu rozhodne Olympuse nejsou jedny z nejhorsich, nejdrazsich apod...nejsou samozrejme nejlepsi z nejlepsich, ale zkus, tatuldo, za 2000Kc (ted bez akce za 2700Kc) vybrat neco lepsiho. rad si necham od cloveka, co tomu rozumi, poradit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od pepan »

ty ve olympus je špička. kodak atd už chcípaj na trhu...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od matysekul »

Harde,na testy se musíš koukat na specializované servery.Rozhodně ne na technet idnes.A podle specializovaných serverů například v kompaktních ultrazoomech olympus určitě nepatří ke špičce [-X Ale Panasonic,Canon a Fuji.Olympus umí foťáky prodávat,má hodně slušnou reklamu,ale v digitálních kompaktech to není žádný zázrak.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od Hardcam »

Tak proto chci vedet, co byste mi za 2700Kc doporucili lepsiho. Rad se nad temi fotkami z teto cenove relace pobavim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od DEDe »

Ja sem kupoval fotak a lidi co se vyznaji rikali ze olympus uz neni davno na spicce muj predchozi byl olympus a byl sem spokojen ale to je uz davno. Jde opravdu o to co clovek potrebuje ja sem chtel supr ovladani a menu hlavne kompaktni mensi a aby se rychle zapinal a rychle fotil nakonec sem vzal Panasonic TZ3 velokostne je na tom dobre krasnej velkej displej a suprovej zoom, to jak foti rychle a zapina se je taky parada. Co se mi na nem nelibi je tohle:
u videa nefunguje zoomovani proste kdyz se zacalo nahravat video nastavit to jde ale pri nataceni uz ne -novejsi verze to uz mozna umeji.
- Blbe foti zavecer , to digitaly obecne ale tenhle si myslim jeste hur protoze treba diodovy svetla proste nevyfotim aby to bylo jako tecky proste je to svetlo vzdycky jak celistve a zkousel sem ruzne nastaveni.

Az na tyhle dve veci mi ten fotak vyhovuje proste na foceni pri horsim svetle to moc neni.
Jinak se rika ze ty Laica (nevim jak se to ted pise :) lens (cocky) jsou spicka co ten panasonic ma. Je to pekne fotak a sem spokojen.

Jinak ja jeste taky po staru sem chtel at mam na tuskove baterie ale nakonec sem rad ze nemam . Koupil sem hned jednu nahradni baterku a v pohode ted muzu fotit celej den. Nabijecka na ty baterky je daleko mensi naz na tuskove a je i mensi samotna baterka, takze promysli jestli je pro tebe priorita tuskovy baterky nebo jestli je to jen starej zvyk jak byl i u me ;) (s baterkama je fotak proste tezsi vetsi aspon co sem vybiral tak to tak platilo)

Jinak ten muj panasonic uz zazil i nejaky ty pady a drzi v pohode i podminky ve kterych sem ho casto pouzival nebyly zrovna priznive a bezi bez problemu :) no prozil hodne a bez obalu , tasky a tak :mrgreen:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od Hardcam »

Ja bych si Tz radu uz znovu nekoupil. Vzal jsem si ho v lete do Chorvatska a da se pouzit par fotek. Z vecera nemam ani jednu, protoze noc je pro nej spanelska vesnice. Pokud sviti slunicko, je taky v hajzlu a vetsina objektu zbela. Ale co bych chtel za 8 tisic, ze jo. Videl jsem nekde test ty Fe-330, par fotografii a bylo jasno, v Makru akce za dvojku + karta. Dnes, kdyz nekam jedeme, beru z 95% jen Olympus nebo oba. Ale pro srovnani ukazu dve fotky ze ctvrka z medvedi sutesky v Rakousku. Oba fotaky jsou nastavene, tak jak maji byt. Foceno nekolik sekund po sobe.
Přílohy
pana.JPG
pana.JPG (145.56 KiB) Zobrazeno 1074 x
olymp.JPG
olymp.JPG (200.16 KiB) Zobrazeno 127 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od ryba »

mam oly SP 550UZ, dva roky...? asi tak. Pro narocnejsi lidi idealni, moznost manualniho ostreni, casy flexibilni od 1/2000 do nekonecna (BULB), jakykoliv moznosti nastaveni. Rychly xD karty, tuzkovy baterie, neni nic horsiho kdyz ti dojde unikatni akumulator uprostred prirody nebo pri praci. Vyfotit lze temer vse. Vybornej 18 zoom plne stabilizovanej, vic nez triedr. Jezdim po svete delame antenni systemy a tam je to neocenitelny. Kdysi u levnejsich stroju ze zacatku digi sceny nebyl olympus zrovna nic extra, ale to uz davno neni pravda. Jinak mohu doporucit Canon ve tride A5**, potom zrcadlovky. Panasonicy byly taky moji zhavy kandidati ale absence tuzkovejch baterii me odradila, totez omezene moznosti nastaveni. Taky u Sony nemaji spatne stroje.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od matysekul »

Tak proto chci vedet, co byste mi za 2700Kc doporucili lepsiho. Rad se nad temi fotkami z teto cenove relace pobavim.
Třeba tady.
http://www.barbone.cz/?stiid=72101&strs ... =0&tit=DFK

A moje fotky jsi viděl.Všecky jsou foceny Canonem A520,tedy hodně starým předchůdcem tohoto.A žádná není dodatečně upravovaná.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od Hardcam »

matysek: ze jsi hodil odkaz, je hezky, to si umim najit taky. Ale zajima me, proc mu mam dat prednosr pred Oly.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od matysekul »

Tak se mrkni,na co ses ptal :lol:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od Hardcam »

matysek: no, precetl jsem to. Co mi prijde navic (ale zase neco nema) je nejake zvetseni vyrazu obliceje predtim, nez ho vyfotis. Coz je mi celkem k nicemu, protoze fotak nemam na foceni lidi, lidi fotim na 5 fotkach ze sta. Kdyz jsem koukal do letacku s Oly, rekl jsem si - to je bomba (mimochodem byla prilozena tabulka hodnot, tu zde nevidim), tenhle Canon me nejak ze zidle nezvedl, obzvlast, vysel by me o 63Kc (resp. 763Kc) draz.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaký digitál?

Příspěvek od matysekul »

@Hardcam:Olympus nemá optický stabilizátor,pouze elektronický.Má horší světelnost objektivu F/3.5 - F/5.6 vs. F/2.6 - F/5.5


Ale rozhodně Ti nechci nic vnucovat.Mám prostě daleko lepší zkušenost s Canonem jak Olympusem.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „Pokec“