Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od maco »

zdravim, Icko je doma, oprava se prodlouzila, protoze to v patek panum mechanikum "nedělalo" , ale vcera uz to "dělalo" (problem byl asi v povrchu na kterem auto stalo - na sněhu a na mokre podlaze v dilne kola nemaji ten patricny odpor jako na asfaltu, cemuz se da verit :) ). Sdelali pry sloupek rizeni, provedli kontrolu vule rizeni a ta byla pry vetsi, takze seridili a momentalne to bylo v poradku - lupani prestalo. Hlavne doufam, ze se to nevrati. Takze v teto chvili me uz jen trapi to ze je volant lehce nakrivo, coz mi nezpravili...budu muset urgovat na garancce a obcasne drncici zpetne zrcatko... :wink:
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Reklama
 

KOBRA.CZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 črc 2009, 16:23

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od KOBRA.CZ »

maco píše:budu muset urgovat na garancce a obcasne drncici zpetne zrcatko... :wink:
Ahoj. Je to odkaz na ruske stranki. http://ceedclub.ru/forums/index.php?topic=7544.0
Je tam obrazki. Na foto tam uvidete pružinu. je treba ji roztahnut. Doufam že moje otřesna čeština vam ne vadi ](*,)
dipol100
*
Příspěvky: 88
Registrován: 16 říj 2009, 20:27
Bydliště: Litoměřicko

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od dipol100 »

tatchwud píše:No mě se ozve občas lupnutí od volantu,či nápravy,když stojím na místě,nebo při pomalé rychlosti, zajíždím a otočím volantem skoro nadoraz.Nejedná se při tom o najetí na nerovnost. :-k

Tak už mi to dělá taky, podařilo se někomu z vás, kterým to taky dělá vypátrat příčinu a opravit to?
i30cw, 1.6i CVVT COMFORT, ESP, SHINE RED, CZ 2009
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od tatchwud »

dipol100 píše:
tatchwud píše:No mě se ozve občas lupnutí od volantu,či nápravy,když stojím na místě,nebo při pomalé rychlosti, zajíždím a otočím volantem skoro nadoraz.Nejedná se při tom o najetí na nerovnost. :-k
Tak už mi to dělá taky, podařilo se někomu z vás, kterým to taky dělá vypátrat příčinu a opravit to?
Při první garančce vyřešeno výměnou řízení. Loupání ve volantu způsobuje vůle v převodce řízení.Už se to tady opravdu řešilo a dořešilo. Byla tam větší vůle v v převodce řízení,či jak se to zove.Nešlo to seřídit,tak to vyměnili celé.Objednali mě a do pár dní jim to poslali. Ráno jsem auto přistavil a odpoledne jsem si ho vyzvedl. Teď vše OK.Jinak mám opravdu korejce.Je to snad jediná věc,která mě potkala.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od Laxius »

Ahojte, rad by som sa vratil k tejto teme :) Vsimol som si, ze to lupanie/praskanie ktore som opisoval cez zimu, v lete akoby zmizlo. Dokazem ho vsak reprodukovat. Staci, ked zatlacim brzdovy pedal a snazim sa otocit volantom doprava alebo dolava. Vtedy sa to lupanie/praskanie z volantu znova ozve. Tatchwud, nevsimol si si nieco podobne? Mate niekto este taketo skusenosti? Mam korejca a "len" 3rocnu zaruku, ktora mi konci v dalsom aprili, tak dovtedy by som to rad riesil, ale zatial auto potrebujem ako sol, mozno sa neskor situacia trosku zlepsi a budem ho moct nechat v servise na dlhsiu dobu.

PS.Pisalo sa tu aj o klepani v riadeni. Moze mi niekto komu riadenie klepe napisat, ci praskanie/lupanie, alebo stav ktory sme opisovali v tomto topicu je to iste?

Dakujem!
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od tatchwud »

Laxius píše:Ahojte, rad by som sa vratil k tejto teme :) Vsimol som si, ze to lupanie/praskanie ktore som opisoval cez zimu, v lete akoby zmizlo. Dokazem ho vsak reprodukovat. Staci, ked zatlacim brzdovy pedal a snazim sa otocit volantom doprava alebo dolava. Vtedy sa to lupanie/praskanie z volantu znova ozve. Tatchwud, nevsimol si si nieco podobne? Mate niekto este taketo skusenosti? Mam korejca a "len" 3rocnu zaruku, ktora mi konci v dalsom aprili, tak dovtedy by som to rad riesil, ale zatial auto potrebujem ako sol, mozno sa neskor situacia trosku zlepsi a budem ho moct nechat v servise na dlhsiu dobu.

PS.Pisalo sa tu aj o klepani v riadeni. Moze mi niekto komu riadenie klepe napisat, ci praskanie/lupanie, alebo stav ktory sme opisovali v tomto topicu je to iste?

Dakujem!
přes brzdu jsem to nezkoušel,jen na místě v krajních polohách vlevo a vpravo.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Volant-Lúpanie pri prechádzaní hrubých nerovností nerovností

Příspěvek od i30poradna »

Zkuz dotahnout srouby od sloupku rizeni a matky oba po dvou spojich. velikost 12 6ti hran. moment max 30 Nm
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“