Úbytek chladící kapaliny

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

štaflík píše:To m.k.s. - težký offtopic (pokud vznikne téma, prosím o přeřazení) - ale jak jezdí ten 1.4 kombík? Od kolegy mám vyzkoušeno, že 1.4 v krátké nezatížené i30 je úplně pohodový a sympatický agregát, ale nechybí u těžšího kombíku Nm? Je to stejně zpřevodováno jako krátká i30? Díky za info.
JJ, jezdí to hezky - obsazení ve dvou to jede super, plně naložený to není tak živý, ale stačí (aspoň mě). Na dálnici 130/140 vpoho v jakémkoli stoupání. 70% cest ale jezdím do práce - 6 km dálnice, pak město( 5 km 70 km/h, 5 km 50km/h ) a to to stačí bez výhrad. A na výkend k našim po dálnici a silnicích 1. třídy je bez problémů.

Jen ta spotřeba :(
Žere nad 7 pořád (město, resp. moje cesta popsaná výše 7.9 l/100km, mimo město 7.1 l/100km), ale snad si to ještě sedne. Teď popisuji skutečnou spotřebu, dle PC je to zhruba o 0,5 l méně.

Jestli je převodovka stejná jako v i30 nevím, předpokládám že jo.

Je to na jiný téma ...
Prosím admina o přeřazení posledních 2 příspěvků do odpovídajícího tématu. Díky
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Reklama
 

Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Jirka-F »

Tak nová zpráva pro ty co jim mizí kapalina. Teď už se servisem komunikuji přes manželku, ta není (zatím) tak naštvaná jak já. Dostal jsem od ní mail "volali z Hyundai, že objednali komplet novou hlavu i s těsněním. Zkoušky ukázaly nějaké prasklinky, prý setinové, že pouhým okem vidět nebyly. A do konce příštího týdne by auto mělo být hotové." Což mě přivádí k myšlence, jestli to neměli i ti, co jim to po dolévání přestalo ubývat. Že by se ty prasklinky ucpaly?
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

Hlavně, že se Ti to nějak vyřešilo a bude nová hlava.
Jinak se mi nezdá, že by se provozem "utěsnily" mikrotrhlinky, to se spíš časem zhoršuje. A i kdyby to tak bylo, zřejmě to nikdy nezjistíme, protože sundat ji, aby se ověřilo, zda má trhlinky, nebude to pravé.
A až časem praskne (ideálně po záruce :( ), tak už se člověk nedovolá ....
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
mladek
*
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2009, 22:24
Bydliště: Kladno

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od mladek »

Tak jsem se dnes podíval, při zahřátém motoru to bylo na rysce Low,takže to bude chtít asi dolít.Nevíte co tam přesně dávají, barva kapaliny je zelená.
i30 1,6CVVT, comfort, continental silver, automat, 8/2009
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

mladek píše:Tak jsem se dnes podíval, při zahřátém motoru to bylo na rysce Low,takže to bude chtít asi dolít.Nevíte co tam přesně dávají, barva kapaliny je zelená.
Pokud nedolíváš pořád (nikde Ti to neteče) a nedolíváš litr, tak dolij destilku, mělo by stačit. :-k
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Jirka-F »

Ptal jsem se tel. co dolévat když mi začala ubývat ta kapalina a bylo mi řečeno, že klidně i nový Fridex.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Mexican »

mladek píše:Tak jsem se dnes podíval, při zahřátém motoru to bylo na rysce Low,takže to bude chtít asi dolít.Nevíte co tam přesně dávají, barva kapaliny je zelená.
pozeraj sa ked mas motor studeny !!!!! a najma uato maj postavene na rovine
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Nestor.Kea »

viete mi niekto povedat ci v novom aute je naliata nemrznuca zmes alebo to musim teraz pred zimou vymenit....??? Momentalne tam mam naliate nieco zelene a mam to pod odmerkou s pismenkom L takze jej je asi malo ale neviem co tam mam doliat
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Radim Brožek »

Mám pocit, že žlutá/zelená je letní. Zimní jsou většinou modré. Já v dubnu dostal auto s modrou.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od matysekul »

Dnes už se snad v nových autech používá nemrznouci směs stále. Tedy chladicí médium. U ostrikovacu je to jinak ;)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Mexican »

Nestor.Kea píše:viete mi niekto povedat ci v novom aute je naliata nemrznuca zmes alebo to musim teraz pred zimou vymenit....??? Momentalne tam mam naliate nieco zelene a mam to pod odmerkou s pismenkom L takze jej je asi malo ale neviem co tam mam doliat
ak myslis chladiacu kvapalinu, tak ta sa vzdy do novych aut nalieva ako zimna (cca -40), ak mas pri studenom motore na L (low) dolej tam 2-3 deci destilovanej vody. Kedze v systeme je tak 3-3,5l chladiacej zmesy, pojde to dole tak max o 5 stupnov dole (na -35)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“