Úbytek chladící kapaliny

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

Zdravím všechny,
mám takovej problém - mám 18 dní novou i30CW, motor 1.4. (přesedlal jsem z P206).
Nyní mám najeto 940 km a neustále mi klesá hladina chladící kapalina. To že kolísá je normální, ale jak kolísá, tak stále ubývá. Dneska jsem podruhé (ne za dnešel, ale od koupě) dolil z minima na max a už se mi to začíná zdát divný. Nějak se nezdá, že se úbytek začíná zpomalovat.
Máte s tím někdo zkušenosti u nového motoru? Je to normální?

Díky moc za pomoc
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Chrochnik »

To je vážně divný, já mám stejný motor od dubna a nic jsem nedolíval. Předpokládám, že pod motor nic nekape, to ses určitě díval... :-k
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od tatchwud »

i30 mám více jak rok a nic z provozních náplní kromě oleje jsem nedolíval,Zajeď raději do servisu,Může to unikat na vícero míst - motor,topení apod.Pokud teda nestojíš třeba v kopci....
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Radek Švub »

Ahoj tak já mám motor 1.6 a ten problém jsem měl také a 3x jsem doplnil nádobku a přestalo to.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Mexican »

m.k.s meraj vzdy za studena.. u noveho auta mohli byt v systeme vzduchove bubliny. Urob to ako Radek a uvidis... ak neplanujes dolievat viac ako pol litra, staci obyc destilovana voda (chladiaca zmes z vyroby je myslim na -45)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

Chrochnik píše:To je vážně divný, já mám stejný motor od dubna a nic jsem nedolíval. Předpokládám, že pod motor nic nekape, to ses určitě díval... :-k
JJ, díval jsem se, nekape nic, nikdy ani kapka. Na stav koukám vždy na stejným místě před vyjetím, aby to bylo porovnatelný. I jsem kontroloval, jestli náhodu nepřibývá olej nebo není na víčku emulze a taky OK. (teda až na to, že tam bylo zhruba o 0,8 mm oleje víc tak jsem, když bylo najeto zhruba 300km odsál přes měrku asi 4 dcl, je těsně pod max a drží se).
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Uživatelský avatar
v.mojmir
*
Příspěvky: 45
Registrován: 20 čer 2009, 09:28
Bydliště: Kousek od Opavy

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od v.mojmir »

Mě se to stalo po koupi v červnu taky.Ale jen jednou jsem musel po najetí cca 100km dolít destilku z minima a od té doby je klid.
i30 1,4 CVVT Clasic Plus Shine Red
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

Tak jsem pro klid byl v servisu (u prodejce, kde jsem auto kupoval - možná proto mi dal hned termín). Auto si na 20 minut vzal (na dílnu mě nepustil) a vrátil ho s tím, že po natlakování okruhu se žádný únik neobjevil.
Ale proč by to mohlo unikat, resp. kam ta voda jde, nevysvětlil, že si to prý snad sedne.
Tak uvidím ...
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Jirka-F »

Ahoj. Mám naprosto stejný problém (1.4 Classic), koupeno 8.9.2009. Po ujetí 100 km zmizelo cca 1/2 litru ve vyrovnávací nádržce. Tak jsem zajel do servisu protože mi to bylo divné. Stejně jako u tebe při tlakové zkoušce nic nezjistili. Řekli mi, že možná bylo zavzdušněné topení a kapalina si sedla. Jel jsem domů, cca 30 km. Po příjezdu a vychladnutí znovu ubyla kapalina o cca 1/4 litru a na chladiči byla cítit spálenina po fridexu nebo co tam dávají. Další den jsem znovu jel do servisu, po těch 30 km opět ubyla kapalina a bylo na chladiči vpravo vidět odpařené kapky vody. Auto jsem tam nechal 26.9.2009. Od té doby nezjistili žádnou závadu, jenom že kapalina ubývá stále (i u stojícího auta a nikde není vidět voda). Píšou si s ústředím, s výrobcem a pořád nic. Včerejší telefonát - v motoru, trubkách ani v chladiči to není, posílají hlavu na prověření výrobci. Takže být tebou, pečlivě si hlídám hladinu kapaliny(čárka fixem).
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od 89majlo96 »

oni akoze vyberu hlavu valcov a poslu ju skontrolovat? :shock:
Niekde som cital ze ked je hlava vyrobena z odlievaneho hlinika, co sa mi zda ze je aj nasa ( opravte ma ak sa mylim ) Tak po prisrobovani si sadne na bloka prisposoby sa. Po odsrobovani srobov vzniknu miniaturne prasklinky a hlava ma potom mensiu zivotnot, co je na tom pravdy?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Jirka-F »

Skutečně mi řekli, že posílají hlavu na kontrolu výrobci. Taky se mi to zdá "na hlavu". Podle mě na to stejně nepřijdou a měsíční lhůta na opravu se pomalu chýlí ke konci :). Hlavně si rád užívám to nové krásné auto ](*,) .
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od dalibordn »

Trvej na výměně celého motoru ne jen hlavy pokud je tomu tak.Již nikdy to nedají zpět jako z fabriky.Pokud nestihnou lhůtu 30dní chtěj druhé auto.Buď neústupný nebo se poraď se Sdružením na ochranu spotřebitele.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od 89majlo96 »

pokial si nesuhlasil na predlzeni dlzky trvania servisnej opravy tak si mozes narokovat na nove auto, alebo motor. Ak si suhlasil s tym aby si ho tam nehali dlhsie tak mas smolu a 30 dnova lehota sa na teba nevztahuje
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od m.k.s »

Jirka-F píše:Ahoj. Mám naprosto stejný problém (1.4 Classic), koupeno 8.9.2009. Po ujetí 100 km zmizelo cca 1/2 litru ve vyrovnávací nádržce. Tak jsem zajel do servisu protože mi to bylo divné. Stejně jako u tebe při tlakové zkoušce nic nezjistili. Řekli mi, že možná bylo zavzdušněné topení a kapalina si sedla. Jel jsem domů, cca 30 km. Po příjezdu a vychladnutí znovu ubyla kapalina o cca 1/4 litru a na chladiči byla cítit spálenina po fridexu nebo co tam dávají. Další den jsem znovu jel do servisu, po těch 30 km opět ubyla kapalina a bylo na chladiči vpravo vidět odpařené kapky vody. Auto jsem tam nechal 26.9.2009. Od té doby nezjistili žádnou závadu, jenom že kapalina ubývá stále (i u stojícího auta a nikde není vidět voda). Píšou si s ústředím, s výrobcem a pořád nic. Včerejší telefonát - v motoru, trubkách ani v chladiči to není, posílají hlavu na prověření výrobci. Takže být tebou, pečlivě si hlídám hladinu kapaliny(čárka fixem).
Zdravím. Tak to mě mrzí, že to u Tebe došlo až tak daleko. Já se teď vrátil z dovolené (ujeto cca 2000 km - nyní 3393 km celkem) a má to následující vývoj:
Po tom, co mi to servis zkontroloval a řekl, že po natlakování je to OK (dolili mi to tehdy na max), to ještě chvíli ubývalo. Kleslo na to na min a v tu chvíli se to zastavilo.
Dolil jsem na půl mezi min/max, udělal tečku fixem a už asi 1000 km se to ani nehlo (teda u studeného motoru a na rovině, jinak jsou ty výkyvy klidně půl nádržky).
Trvalo to tedy přes měsíc, než se to srovnalo. Uvidíš, snad to bude OK, ale jestli opravu sundali hlavu, tak aby dali minimálně novou .. :(
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od štaflík »

To m.k.s. - težký offtopic (pokud vznikne téma, prosím o přeřazení) - ale jak jezdí ten 1.4 kombík? Od kolegy mám vyzkoušeno, že 1.4 v krátké nezatížené i30 je úplně pohodový a sympatický agregát, ale nechybí u těžšího kombíku Nm? Je to stejně zpřevodováno jako krátká i30? Díky za info.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“