rada jak usadit repro do lantry j1

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od Hardcam »

johny, jsi urcite truhlar? :mrgreen: napsat spatne zkratku DTD, to je jeste v pohode...ale nazvat drevo trevem a drevotrisku trevotriskou, kdyz s tim denne pracujes, to uz je na povazenou.

Muj tata je subar a spravuje suby :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

buď má prohozenou klávesnici nebo je to hantýrka :D

Hardcam: no, "subař" se dá taky pochopit, jako že zpravuje subwoofery ;o) Ale k tomu by asi tak malá vrtačka moc neseděla :o)
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od Hardcam »

Mne to taky hned napadlo, ze prehozenim pismenka vznika nove zamestnani :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

rom4n píše:nechtěl jsi napsat DTD? :wink:
jo preklep srry
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

No, fotky jsem ještě nenadělal, ale dnes jsem pokusně zkusil dát plato do auta a zapojit přes zes. Doma mi ta sestava dávala uplně neuvěřitelně, krásně prokreslenej zvuk a mohutný bass, stačilo plato jen šikovně opřít o zeď. Tohle auto asi nemá rádo hudbu.. Výsledek - zvuk už není tolik barevný, ikdyž je čistý a o basech se moc mluvit nedá - zklamání... Takže jak budu mít zapojené všechny repra přes zesik, říznu pásmovou propust minimálně od 80Hz a budu to zase "kouřit" přes SW... Bez něj to prostě nejde
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

rom4n píše:No, fotky jsem ještě nenadělal, ale dnes jsem pokusně zkusil dát plato do auta a zapojit přes zes. Doma mi ta sestava dávala uplně neuvěřitelně, krásně prokreslenej zvuk a mohutný bass, stačilo plato jen šikovně opřít o zeď. Tohle auto asi nemá rádo hudbu.. Výsledek - zvuk už není tolik barevný, ikdyž je čistý a o basech se moc mluvit nedá - zklamání... Takže jak budu mít zapojené všechny repra přes zesik, říznu pásmovou propust minimálně od 80Hz a budu to zase "kouřit" přes SW... Bez něj to prostě nejde
sem zvedavy na foto toho plata , to plechove plato co je na lantre bude maras dost pryc :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od Hardcam »

Rom4n: lantra je uzavreny sedan, ne? O hudbe a Lantre jsem tu toho napsal uz dost...efekt u sedanu nikdy nebude tak dobry jako u HB.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

Hardcam píše:Rom4n: lantra je uzavreny sedan, ne? O hudbe a Lantre jsem tu toho napsal uz dost...efekt u sedanu nikdy nebude tak dobry jako u HB.

tak tos me teda zklamal tim cos napsal :cry: jako ze svuk nebude moc dobry jo?
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

dobrý je, ale musíš použít subwoofer. Dlouho jsem jel jen přední dveře a sub.. Ale teď to celé předělávám a chci mít i zadní.. Už jsem přes to dal i původní plato s tapecí.... Tím se to dotěsní pěkně až k oknu, takže teď se uvidí, jak to vyzkoušim, dám vědět. Ale asi mě ukamenuješ :oD Já nevyfotil to plato a nacpat na to zpět tapecí a protáhnout ho za ty pitomý okraje sedačky byl hotovej porod - a když je teď skoro o 2 cm vejš, o to větší porod to byl ho tam nacpat, protože prostor se směrem nahoru zužuje
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

rom4n píše:dobrý je, ale musíš použít subwoofer. Dlouho jsem jel jen přední dveře a sub.. Ale teď to celé předělávám a chci mít i zadní.. Už jsem přes to dal i původní plato s tapecí.... Tím se to dotěsní pěkně až k oknu, takže teď se uvidí, jak to vyzkoušim, dám vědět. Ale asi mě ukamenuješ :oD Já nevyfotil to plato a nacpat na to zpět tapecí a protáhnout ho za ty pitomý okraje sedačky byl hotovej porod - a když je teď skoro o 2 cm vejš, o to větší porod to byl ho tam nacpat, protože prostor se směrem nahoru zužuje
aha no v pohode treba jak budes mit foto toho cos udelal tak hod sem link ja jsem nasel jednoho co tlumil lantru

http://www.hyundaiforum.de/index.php?showtopic=32127
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

No ty *ole :) tak to je paráda!!! Mít tu svou v dokonalym stavu, tak se taky na takovou přestavbu vrhnu. Bohužel nejsem první majitel, takže je to místy na karoserii znát a něco takového by se už asi nevyplatilo :(

Kucí, mam dobrou zprávu! Teď jsem byl ještě doupravovat v autě plato, testovat a naprostá paráda! Teď je to tak, jak jsem si představoval :). Problém byl v tom, že jsem to včera netrpělivě zkoušel, když to nebylo dotažený a nahoře s původním platem. To dřevěné je asi 15 čísel od okna kratší, kdyby bylo velikosti původního, nenarval bych ho tam už jen z důvodu, že to originální musim pěkně ohnout, abych ho dostal na místo. A to by se dřevem nešlo ;o). Jak jsem tam dal to původní nahoru, tak se překryly díry v poslední řadě plechu (místo, kam dřevěné nezasahuje). Takže teď to dává čistě a s akustickym tlakem. Ty dva 16ctkový repráky dokážou rozechvět přední sedačky a máznout zpětné zrcátko 8o) Ale SW mě stejně nemine...

Takže se omlouvám kutilům za dočasné vzatí nadějí na zlepšení

tvořte, tvořte a tvořte!!! hlavně to chce zkoušet fakt, když je to načisto a žádný pokusy, ať to nedopadne planym poplachem (viz já)

edit: chystám se to ještě víc utěsnit, tak až se k tomu dostanu, foto bude
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

Nazdárek,
tak tady jsou ty slíbený fotky. Změnšil jsem rozlišení a je to přes mobil, snad to bude OK.. Jinak ještě to není dodělané, zespoda chystám odhlučnění (už mám mezi "pérama" víka kufru a "stropem" molitanovou izolaci, takže nerezonují o plech 8) Ještě dopěchuju škvíry kolem repráků (nejspíš vatou) a pak na přišroubované původní plato do desky dám v místech repráků překrývací zátěžák
Tak a teď do mě, kucí, co všechno mam špatně a co byste vylepšili? Každopádně oproti původnímu zvuku je to i s namontovanym horním platem, které dotěsní část u okna, která chybí veliká změna :) Navíc škvíru pod oknem nechám určitě jednak kvuli tomu, aby to luftovalo a pak aby subwoofer v kufru příliš netlačil na repráky v platu
0.jpg
0.jpg (193.15 KiB) Zobrazeno 6482 x
1.jpg
1.jpg (69.91 KiB) Zobrazeno 6482 x
2.jpg
2.jpg (62.51 KiB) Zobrazeno 6482 x
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

-
Přílohy
6.jpg
6.jpg (60.63 KiB) Zobrazeno 6482 x
5.jpg
5.jpg (59.08 KiB) Zobrazeno 6482 x
3.jpg
3.jpg (69.25 KiB) Zobrazeno 6482 x
Naposledy upravil(a) rom4n dne 06 kvě 2010, 21:06, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od Korálek »

Asi tě trefím :D
Ne teď vážně to na co jsi dal repráky není dřevotříska ale deska OSB.
Ta je hodně dobrá,pochvala :wink:
Kolem těch reprodukrorů dej raději tohle,bude to určitě lepší než ta vata

http://www.prodej-autohifi.cz/montazni- ... o-bily.php
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

tak to je dobrá zpráva :wink: Ikdyž stejné desky, co jsem viděl v OBI byly značené jako DTD. Každopádně ikdyby to byla "jen" dřevotříska, když ořízneš repra od 120Hz a zbytek doženeš přes SW, tak 120Hz tou deskou už tolik nevybruje, takže by se repra uvolnit neměly. Mám je chycené 8mi dlouhými vruty 8) . To rouno není špatný nápad, v pátek jsem od vaty hned upustil, když jsem to zkoušel a zjistil, že je to totální konina. Nakonec jsem sehnal parádní materiál (vypadá to jako šedý molitan), původně vystýlka z nějakých PC nebo monitorů.. Chystám se napěchovat proužek přesně do tý původní plechový kapsy a pak už nemusím řešit nějakou škvírku v platu u okna, která stejně ústí k té kapse. Jak bude příležitost, vrhnu se na to a fotka bude 8) Každopádně se už moc těším....

Kam bys umístil výškáče? Původně měly být na platu, ale je to asi blbost, protože při testech si je "vystíníš" opěrkou sedadla. Asi je chytim někde u stropu na sloupek. 4etl jsem, že prý směrování by mělo být, aby byl průsečík obou vejšek zhruba uprostřed kabiny v úrovni hlavy
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“