KMITÁNÍ VOLANTU PŘI BRZDĚNÍ

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

když přidám plyn, tak se mi taky rozkmitá volant ,jako by se ta kola střídala v tahu ,ale spiš při jizdě na nerovné silnici. Je to možné
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

JJirka píše:když přidám plyn, tak se mi taky rozkmitá volant ,jako by se ta kola střídala v tahu ,ale spiš při jizdě na nerovné silnici. Je to možné
silenblok rekl bych.. :wink:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Rasty píše:
Zdeněk Dostál píše:tak dnes jsem se přesvědči na vlastní oči že u lanter od roku 1996 nejde sundat kotouč. Jde to jen tak že se musí vylisovat ložiska které se většinou poškodí tak se musí koupit nové nebo zrovna koupit celý náboj a to už je lepší potom asi koupit i nový kotouč. Je to docela složité a do toho jsem se radši nepouštěl.Další varianta je ta že v Hyundai servisu by měli mít minisoustruh který se nasadí přímo na auto místo kola a ten přesoustruží kotouč.Cena by měla být tak kolem 500kč bez DPH ale nevím jestli za oba kotouče.Až to zjistím dám vědět. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
no s tim ložiskem máš pravdu, ale mě to dělaly a udělaly to tak že sundyli pakny, odpojily čidla abs, schodily to z ramena, odtrhly poloosu a kotouč i s ložiskem nastršily na speciální tyč kterou vsadily do soustruhu. Platil jsem i s prací 1200kč za oba kotouče
Já sem si pořád lámal hlavu v čem tkví to vaše tajemství u lanter s těma ložiskama,teď mi to došlo :shock: :lol: :lol:
Problém je v tom že Korejské a Japonské automobilky používají kotouče
až za nábojem,kdež to Evropské automobilky mají kotouče nasazené před nábojem!!Bohužel není to jen u lanter !!Skutečně se musí vyměnit i ložiska!! :( :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Dastin

Příspěvek od Dastin »

ivan píše:
Rasty píše:
Zdeněk Dostál píše:tak dnes jsem se přesvědči na vlastní oči že u lanter od roku 1996 nejde sundat kotouč. Jde to jen tak že se musí vylisovat ložiska které se většinou poškodí tak se musí koupit nové nebo zrovna koupit celý náboj a to už je lepší potom asi koupit i nový kotouč. Je to docela složité a do toho jsem se radši nepouštěl.Další varianta je ta že v Hyundai servisu by měli mít minisoustruh který se nasadí přímo na auto místo kola a ten přesoustruží kotouč.Cena by měla být tak kolem 500kč bez DPH ale nevím jestli za oba kotouče.Až to zjistím dám vědět. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
no s tim ložiskem máš pravdu, ale mě to dělaly a udělaly to tak že sundyli pakny, odpojily čidla abs, schodily to z ramena, odtrhly poloosu a kotouč i s ložiskem nastršily na speciální tyč kterou vsadily do soustruhu. Platil jsem i s prací 1200kč za oba kotouče
Já sem si pořád lámal hlavu v čem tkví to vaše tajemství u lanter s těma ložiskama,teď mi to došlo :shock: :lol: :lol:
Problém je v tom že Korejské a Japonské automobilky používají kotouče
až za nábojem,kdež to Evropské automobilky mají kotouče nasazené před nábojem!!Bohužel není to jen u lanter !!Skutečně se musí vyměnit i ložiska!! :( :wink:
Jo tak to bohužel u Lanter je, ale jen od roku 1996, doroku 1996 se dají náboje stahnout bez nějaké další investice, pak se třeba nechají kotouče přesoustružit a nebo se dají nové a zpět se všechno zpátky poskládá. A nevím proč je to tak divně řešené, na zadu je to v pohodě jen na jednom šroubku drží kotouč. Samozřejmě se musí nejprve sundat kolo pak celý brzdič a nakonec kotouč. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997LPG
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

roky

Příspěvek od rade622 »

Zdeno nějak mi tam nesedí ty roky výroby. 1986? - 1996? Takže na starém modelu to bylo OK?
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak je to tak že první generace lanter začala v roce 1991 a končila 1995 a druhá začala 1996 a končila roku 2000.Tak u té první (hranaté) to tak šlo sundat sám jsem to tak dělal na svojí (bývalé)byl to rok výroby 1993 a šlo mě to. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“