Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

draceq píše:Mno, nechci tě strašit, ale mé auto je dle diagnostiky až na vadné PP čidlo ABS naprosto v pořádku.... :shock: Tohle je právě to - nikdo neví, co to je.... kdybych to s jistotou věděl, dávno už to vyměním.... jenže to, že rozpojím konektor, skutečně nemusí znamenat vadu v něm nebo na kabelu..... třeba to vede jen k vybití nežádoucího náboje na některé součástce v ŘJ... nebo k resetu údajů z čidla.... nebo taky vůbec to rozpojení konektoru samo o sobě nehraje roli, pokud by nebyly otevřené dveře... nebo otočený klíček.... z toho popsaného postupu to může být cokoliv nebo kombinace všeho...nikdo mi to zatím nebyl schopen hodnověrně potvrdit... krom toho - nedělá to zase tak často, takže nějaké vypínače nebo relé jsou pro mně moc práce kvůli blbině :mrgreen: . Ale každopádně - pokud ti na diagnostice na něco přijdou, rád se dozvím, co to je (aspoň u jiného auta, třeba to bude u mě to samé)
No takhle u mě to udělá jen při neohřátém motoru, když člověk takzvaně pustí nohu z plynu. Tedy např. Zastaví na červené člověk. Dnes to zase zlobilo při cestě do servisu. (tam si ho nechali budou volat až zejtra) No a když jsem to vždy nahodil a čekal na kamaráda, tak po chvilce to zhaslo samo. A pak to zase blblo chvíli. No těžko říct čim to je.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

cuxicek
*
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2010, 20:35
Bydliště: Česká Lípa

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od cuxicek »

ahoj,mám podobný problém,jen ten rozdíl,že se mi po ohřátí motoru rozsvítí check engin a vyletí mi otáčky a pak auto zhasne.Někdy okamžitě chytne někdy až po delší době a to je pak v autě cítit zápach po benzínu nebo čpavku.Ovšem stalo se mi,že nechytlo na klíček vůbec,ale na roztlačení okamžitě.Vyměnil jsem už snímač otáček,vyčistil volnoběžný ventil i klapku a přesto problém stále přetrvává.Je to nepříjemné,když někde v koloně auto zhasne a pak tam stojíte jako trotl.Díky za radu.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

No jestli je cejtit benzín tak bych hledal v palivové soustavě problém ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Tak už bylo na diagnostice zjištěno čím to je. Což je fajn. Na vině je vadný snímač klikové hřídele. Fajn ale neni cena. Prej 3,5tis Kč ](*,) Za čidlo mi to přijde docela dost. Takže jestli někdo ví jak ho sehnat levněji sem s tim ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od draceq »

Čidla na H-čka jsou svinstvo.... to na ABS je ještě o fous dražší a nikdo ho jako druhovýrobu nedělá... (Jediná možnost je originál Hyundai za 4900,- #-o za kus drátu namotaném na kovovém jádru je to "celkem dost" :evil: ) Takže bych to viděl na vrakoviště nebo někoho, kdo rozprodává auto... jen doufej, že není stejně blbě usazené jako ta čidla ABS - ty ze staršího auta dostat ven je prakticky nemožné bez zničení daného čidla....
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Tak jsem zjistil, že z vrakoviště z Úvalech je za 500,-- a součástka nová od někoho jiného co můj mechanik zjistil bude po slevě od něj za 1200,-- což je fajn. Takže si myslim, že bude lepší koupit to nové. Nebo se mejlim?:-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od draceq »

pokud bude za tuhle cenu, rozhodně nové... těch 700 za risk , že se to za chvíli zase vysere, nestojí.... čidla ABS sehnat náhodou neumí? :D
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Je to možné :-D Můžu se skusit zeptat. A nebo skusit ten vrakáč v Úvalech :-) I když mě taky ABS nefunguje. Teda prej nefunguje. Kontrolka se normálně rozsvítí a zhasne při startu. Ale dle původního majitele je prý odpojené už od té doby co to dovezl z německa. Protože je tam prý něco zničeného. Mechanik mu tehdy ale říkal, že by ho to vyšlo na tisíc korun ta oprava tak netušim. :-k
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Jarin
*
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2006, 00:05
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Jarin »

Zdravím,
Též mne tato porucha startu občas zlobí ,našel jsem zde i odpověď na závadu v podobě snímače polohy klikovky.Sice jsem ho dosud nevyměnil, ale vždy mi pomohlo postrčit auto o pár cm se zařaz.rychl.,nebo na chvíli odpojit snímač,a téměř určitě pomůže odpojit baterii na cca 2-3 min.Vždy je důležitá ta chvilková prodleva,vždy když jsem pospíchal tak jsem toto musel opakovat.Též jsem se zde dočetl ,že na diagnostice nic nezjistí , pokud se ta závada zrovna neprojevuje. [-X
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Jj to je pravda. Mě to dělá na každej studenej start. Takže na to naštěstí přišli :-) Jinak bych ho vyměnil. Na to rozpojování bych se vykašlal. Motor pak skočí sám. Je tam asi ochrana nějaká, když se taková věc stane, takže chvilku nechce skočit pak. Takže doporučuju to vyměnit jako já. Použitej stojí pětistovku. :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Tak dneska mi to krásně zdechlo na Palmovce v tom tříproudu u Kauflandu na světlech. No a jak jsem byl z toho vyjančenej (přece jenom dneska jsem dostal novej řidičák teprve a odježděno toho až na tu autoškolu prakticky mám velmi málo.), tak jsem se to snažil natočit až jsem vytřískal baterku. :-( Docela dost nepříjemný. Nebylo to jak od tamtud dostat. 3 klacky za asistenčku se mi dávat nechtělo zrovna, takže mi to naštěstí pomohl odtlačit chlap z nějaké autoškoly k tomu Kauflandu do takového výklenku, kde to už neblokovalo provoz. A pak mě čekalo krásných dohromady i s čekánim na křižovatce cca dvě hodiny čekání, než přijel kamarád (kterému patří mé vřelé díky), se kterym jsme to přes kabely z autobazaru, kterej byl přes hlavní na druhý straně naskočili. No a pak to až domů nezdechlo. Ani na červený ač mohlo, tak nezdechlo. Za což autu děkuji :-) No takže jsem si s tim dneska dal krásnej křest ohněm na svoji první jízdu s řidičákem :-D Už aby přišla ta součástka [-o<
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Snímač klikové hřídele vyměněn za fungl nový. Vypadá to, že to bude už fungovat. Zatím to nezdechlo a motor při vypnutí pak zase ochotně naskočil. Tak snad bude pokoj :-) Ještě to hezky dneska otestuju při jízdě na nákup do Globusu.
Cena cca 1200,-- :-) + 200,-- práce
Edit: Jo tak to bylo opradu asi tím. Neboť auto už nezlobí :-) Spokojenost :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“