BT Handsfree

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BT Handsfree

Příspěvek od Hardcam »

Mas nejake info, jaky software a mapove podklady ta navigace pouziva? Mam origo navigaci v i30, mluvi cesky a mapy jsou hodne prodobne. Kamarad bydli v ulici, ktera byla vytvorena pred nekolika mesici. Nejen, ze je v mape zanesena, ale dokonce spravne pojmenovana. Tomtom, Garmin atp. maji zkomoleny nazev - Kosmova (spravne) vs. Kosmonova
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: BT Handsfree

Příspěvek od juramac »

Prave , ze o navigaci v ix35 je znamo jen to, ze je to "uplne nova navigace" , ale nikde zadna znacka, mapy, informace apod. Jen tady na foru je zminka, ze cesky neumi, coz mi potvrdil i prodejce, s tim, ze mapy nejsou take prilis podrobne. Ale uprimne, me osobne navigace vubec nezajima, mam velmi dobry Navigon v iPhonu, cesky, do cisel popisnych v kazde vesnici a pro me potreby , kdy navigaci vyuziju asi 2x do mesice je to naprosto idealni... Navic diky tomu , ze BT v ix35 podporuje i A2DP , tak povely , ale i muzika jdou z repro auta, coz je velmi prijemne.....Ale to jsem uz trochu OT....
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: BT Handsfree

Příspěvek od Ondrej »

Podla mojich informacii tam maju byt mapy od firmy Navteq, ktore su vo vacsine navigacii, mozno aj v tej tvojej v iPhone, takze by som to hned nezhadzoval, ked si ju este ani nevidel.
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BT Handsfree

Příspěvek od Hardcam »

V me origo navi (i30) je tez Navteq.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: BT Handsfree

Příspěvek od Ondrej »

Praca s telefonnym zoznamom vo vybave s navigaciou:
Cez Bluetooth sa do palubnej jednotky okrem zoznamu kontaktov nacitaja aj zoznam vsetkych prichadzajucich, odchadzajucich a zmeskanych hovorov.
V zoznamoch sa mozete pohybovat priamo na dotykovom displayi.
Vytvorit sa da az 12 rychlych volieb, ktore vyvolate troma dotykmi:
1. na lavej strane jednotky stlacite ikonu sluchadka
2. na dotykovom displayi stlacite (Speed Dial)
3. na dotykovom displayi stlacite cislo 1-6 (dalsich sest sa objavi po stlaceni sipky)
Přílohy
Speed Dial.jpg
Speed Dial.jpg (7.15 KiB) Zobrazeno 2648 x
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BT Handsfree

Příspěvek od FISHkaa »

vytáčet z telefonu mi nevadí (jsem zvyklý z bondovky), ale zajímá mě kvalita a hlasitost = je to ok?

Neplánuje výrobce češtinu (rozpoznávání českých jmen)?

díky za info
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: BT Handsfree

Příspěvek od juramac »

Budu se trochu opakovat, ale stale mi ten dotykovy display s navigaci a ovladanim telefonu nedava smysl. Kdyz jedu nekam dal, mam iPhone v drzaku na nabijecce a bezi mi na nem navigace Navigon, v cestine,s daleko lepsim komfortem , jen na o malo mensim displayi. A kdyz chci vyjimecne nekomu za jizdy volat, tak mu zavolam dvema doteky na display iPhonu. Takze ta predrazena navigace bez cestiny, ktera se ovlada defacto stejne, jako iPhone, je podle meho, samozrejme ciste subjektivniho nazoru naprosto k nicemu, jen pro jakysi hezky pocit, ze ji tam majitel ma. Navic laka zlodeje, neda se pouzit v jinem aute treba na dovolene z pujcovny apod. Jedine, co mi u standartniho radia trochu chybi, je volba volaneho jednim tlacitkem, tu treba v Nissanu mam. Ale pravda, pouzil jsem ji za 3 roky asi 10 x ...... Ale rozumim, ze chlapi jsou hracicky a napr. i ja jsem sveho casu resil DVD do stropu pro deti. Ale pouzite bylo za 3 roky 4 x a pak slo pryc. Trochu drahe autokino ........Dnes si holky prehravaji sva videa a muziku ze svych iPodu, kazda extra, takze jedine, co jsem ponechal, byla dodatecne udelana dvouzasuvka v tunelu u zadnich dveri....
Na co se ale docela tesim, tak na BT A2DP, na bezdratove prehravani muziky, ktere mam v iPhonu spoustu , neni lepsi vec. Jsem rad, ze ji Hyundai do radia dal, v Nissanu mi docela chybi...
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: BT Handsfree

Příspěvek od Ondrej »

FISHkaa: U mna je kvalita vynikajuca! Hlasitost mam iba v polovici a urcite to pocuje aj moja draha, ked vari v kuchyni obed (nemyslim cez telefon, ale vzduchom z ulice do kuchyne). No ja mam variantu s navigaciou, kde je vraj aj kvalitnejsi zvuk (s variantou bez navigacie nemam skusenost). Ci sa planuje cestina neviem, ale po pravde ma to ani netrapi, lebo ovladanie cez dotykovy display je tiez vynikajuce.

juramac: Ked budes poloslepy :shock: ako ja, pochopis na co je dobry vacsi display. Tiez som volaval z auta vynimocne, ale tento komfort v ix35 ma naucil pouzivat telefon ovela castejsie. Uznavam, je to trosku drahe, ale aj bezpecnejsie.
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: BT Handsfree

Příspěvek od Ondrej »

Este k tomu Speed dial: cisla "tlacitok" 1 - 12 si mozete prepisat lubovolnym textom, takze sa na tlacitku nezobrazuje cislo ale text napr.: MAMINA
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: BT Handsfree

Příspěvek od juramac »

To je hezke, ale i to resi iPhone prinejmensim stejne jednoduse a komfortne. Stale nevidim nic, co by mi ten display s navigaci prinasel navic. Ale opakuji, je to samozrejme individualni. Krome hezkeho pocitu a rizika vymlaceneho okna a rozlamane desky neprinasi , alespon pro mne, nic noveho a ty penize nainvestuji radeji do skutecne uzitecnych doplnku, napr. do nezavisleho topeni, ktere mi prinese uzitecne vyuziti v zime kazdy den. .... :wink:
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BT Handsfree

Příspěvek od FISHkaa »

každý má priority jinde a také si myslím, že navigace se kradou podstatně méně, než koncernové (kde i já jí zvládnu vyndat za pár sekund bez použití originálních vyndavátek). Navíc, navigace je součástí automobilu a pokud bych jí měl, tak bych havarijko dal se spoluúčastí na 1000,- a pak holt případně dostával novější modely ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
klenovcok
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2010, 10:19

Re: BT Handsfree

Příspěvek od klenovcok »

Podařilo se někomu rozchodit vytáčení hlasem tak, aby vytočilo zadané číslo správně?
Mě se ani po 3 pokusech, kdy jsem nenechal načíst kontakty z telefonu (nevím jak by vydejchal 1700 outlookových kontaktů) a zadal jsem jen jeden jediný. Zkoušel jsem anglickou výslovnost, naschvál jsem zadal co nejjednoduší jméno, vložit se mi to podařilo hlasem, i když čísla jen po dvojicích nebo maximálně po trojicích se dala normálně vkládat (neumím si předtsavit, že za jízdy diktuji tímhle způsobem číslo),celé se uložilo vpořádku, ale potom když jsem chtěl hlasem vyvolat jméno, tak ani na 10 pokus se mi to nezdařilo !!! :oops: :cry:

Poznámka pro rejpaly - anglicky mluvím 20 let, plynule, běžně komunikuji v angličtině i několikrát denně, trochu slabší gramatika, ale jde to :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BT Handsfree

Příspěvek od FISHkaa »

zadával si anglické jméno nebo české jméno? České jméno má v angličtině poměrně "zajímavou" výslovnost ;-)) :shock:

Další věcí je, jestli neotočí pořadí jména a příjmení a nevyžaduje po tobě to samé...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
klenovcok
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2010, 10:19

Re: BT Handsfree

Příspěvek od klenovcok »

Zkusí to někdo v praxi a potvrdí mi, že je hlasové vytáčení podle jména nefunkční!
Takže znova:
1. zadejte kontakt do phonebooku hlasem i s číslem a uložte
2. zkuste tento kontakt zavolat hlasem podle jména.

Nefungovalo mi to ani s tak jednoduchým jménem jako John, problém je, že on si ukládá hlasovou podobu jména, nepřepisuje ji jako je tomu u čísel.
Nefungovala ani anglická ani česká výslovnost.

Ptá se jen na jedno jméno, ne na dvě.
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: BT Handsfree

Příspěvek od nizzmo »

Mne to funguje. Aj ked iba na jednoduchsich menach. Napriklad manzelku mam ulozenu ako "Láska" a tu mi hlasovo vytoci. Je ale pravda, ze na vacsine kontaktov bud priradi ine meno, alebo nerozumie mojej vyslovnosti :D .
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“