Imobilizer (kody, problemy)

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

me tohle delalo coupe hned po koupi. udelalo to tak 2-3x do mesice kdyz to melo svoje vrcholny obdobi.. pak to pomalu prestavalo delat a ted uz tak tri mesice min. nevim ze to delalo takovy veci.. projevovalo se to nasledovne:

otocim klickem na start, starter se otoci, ale ani skyt.. na dalsi otoceni by to nechytlo ani kdybych se pomatl, dokud jsem nevotocil klickem zpatky na pozici off/vypnuto, pak uz to zase normalne startovalo. a to okamzite, jako by se nic nestalo.. takze kdykoliv to nechytlo ihned, tak jsem bleskove otocil klicek na off, otocil ho zpatky na start a hned to bylo, takze to ani nikdo nepostrehl ze je nekde zrada :)

prestalo to samo od sebe, uff... :lol: cekal jsem zavadu typu sekajici se imobilizer nebo neco takovyho, ale nakonec se to nejak rozhejbalo casem samo..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Touto zavadou se projevoval nas Accent take, rv.2003. Problem byl v antene imobilizeru, nejdrive v puvodnim servise kde se auto kupovalo vzdy nahlasili ze prihnuli antenu imobilizeru. Je to v podstate nahodny jev. Po case jsem ale zacal se sonatou jezdit jinam. Kdyz jsem si ale accenta musel pujcit kvuli tomu ze moje sona byla v lakovne tak mi todle dost sralo. Tak jsem zajel tam kde sem nechaval opecovavat i sonatu a vymenila se antena imobilizeru a je pokoj - od te doby nic. Je to poznat jeste na kontrolce kde je nakreslene auticko s klickem vevnitr. Pokud zhasne - je vyhrano a nastartuje se. Pokud ne tak nic. Aspon takhle to tusim bylo. Ale oprava za par stovek a je po problemu. Jinak to je 1.5CRDi jeste ten priblblej 3valec :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

ja ked mam teply motor necakam vobec na zhavenie hned startujem takto pisu aj v tej mudrej knizke :)
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Pokud neni zima tak ten motor jde nastartovat i bez zhaveni normalne. Ja na sonate nezhavil pres leto vubec jen v zime pokud byl 5°C a mene.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geronimo_cz »

me to takhle netocilo asi 2x za tech 18 000km.. a bylo to na jare, dys uz zima nebyla.. jednou to bylo rano, coz bych treba pochopil, ale podruhy to bylo po praci, dys na auto pralo celej den slunicko... od ty doby cajk a chyta hnedka..
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
1162
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 led 2008, 13:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1162 »

peter culka píše:ja som mal asi trikrát podobný problém s Accentom 1,3 benzín. Asi po 4 rokoch po prvý raz, motor točil ale nič.Chcel som isť na druhý deň do servisu-na lane, ale ono to naštartovalo.Potom po nejakom čase znovu,ale po pár otočeniach chytil.Jeď to bolo asi tretíkrát, vytiahol som klúč a otočil ho o 180 stupňov a hneď chytil.Pravdepodobne imobilizér v klúči nekomunikoval.
Toto sú moje skúsenosti.
Byl to špatný přijímač imobilizeru.....již je vyměněn. Až diagnostika to odhalila. :)
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, šedá/šedá
http://moje.auto.cz/1162/hyundai-accent.html
Uživatelský avatar
sk1
Příspěvky: 8
Registrován: 17 bře 2009, 13:37
Bydliště: Česká Lípa

Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od sk1 »

U nového Accentu 1,5 CRDi (02.03.2009) se mi nepravidelně po zasunutí klíčku do zapalování, neodblokuje imobilizér.
To znamená, že se mi na kontrolním panelu nerozsvítí malé autíčko s klíčkem a nejde nastartovat.
Po cca 5-10 minutách a po x pokusech se to zatím vždycky povedlo. To samé už dělal Accent 1,6 z roku 2002, který jsem měl předtím.
Očekával jsem, že u nového vozu se již tato závada projevovat nebude. Jaké máte zkušenosti s imobilizérem.
Accent 1,5 CRDi Elegance
dk13
*
Příspěvky: 15
Registrován: 16 zář 2007, 13:17
Bydliště: Bratislava

Re: Imobilizér

Příspěvek od dk13 »

údajne je to maličkosť, ale mne to vôbec takto nepripadalo, ked som nevedel naštartovať 3.-týždňové auto. Bol som s tým servise a od vtedy nie je problém. trvalo to asi hodinu a od vtedy štartuje. Desím sa ale, keby sa mi to stalo v lete niekde v Chorvátsku...
Hyundai Accent, 1,5 CRDi, Black Ebony, orig. radio, 1/2009
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od DEXTER »

ak ti to iste robi aj druhy kluc tak chyba nie je v kluci ale v spinacke , zarucny servis a hotovo
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od rastos »

Bezna zavada. V servise vymenia cievku imobilizera a bude to OK. Robili mi to na Kii.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od Gandalf »

Mám jedno obecné doporučení, předměty s citlivou elektronikou, jakou v sobě takový klíč jednoznačně má, není dobré mít uložené v jedné kapse nebo brašně v blízkosti mobilu. Ve chvíli, kdy mobil vysílá signál (a to může být už při vyhledávání sítě, příjmu sms nebo vyzvánění) je EM-záření dost vysoké a věcem, jako jsou flashdisk, čipové karty nebo např. klíče s čipem imobilizéru to moc nesvědčí.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od Korálek »

Jdi cestou nejmenčiho odporu,nechat znova nakodovat klíčky a když to nepomůže tak výměna cívky imobilizéru.Já jsem to nechal znova nakodovat a mám pokoj.
Když se to objeví tak vyndám klíč ze zapalování a otočím ho.Pro jistotu vozím i druhej a tím to kdyžtak nahodím.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
sk1
Příspěvky: 8
Registrován: 17 bře 2009, 13:37
Bydliště: Česká Lípa

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od sk1 »

Je to taková divná závada je nepravidelná a tak ji v servisu těžko předvedu. Výměna klíčku nepomáhá ani jeho otočení. Prostě se musí počkat až se autíčko samo umoudří a zase jede dál.
Accent 1,5 CRDi Elegance
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od Korálek »

Tak zkus druhej klíč a jestli to pak nenastartuješ tak šup do servisu a nechat spravit v záruce.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od adam221 »

sk1 píše:Je to taková divná závada je nepravidelná a tak ji v servisu těžko předvedu. Výměna klíčku nepomáhá ani jeho otočení. Prostě se musí počkat až se autíčko samo umoudří a zase jede dál.
Ako pisal Rastos, cievka imobilizeru.. Nechaj si ju vymenit..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“