Imobilizer (kody, problemy)

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
1162
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 led 2008, 13:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém se startováním

Příspěvek od 1162 »

Zdar všem !
Mám dotaz. Stalo se Vám už někomu že Vám Accent odmítl startovat ? Mě se to stalo asi 3x. Nejsem vůbec odborník přes auta, ale nepřijde mi to jako když nechtěla chytit stará 120. Spíše jako když jsem startoval bez imobilizeru. Motor se pouze otáčel, ale žádný náznak zážehu :D
Vrátím klíček zpět a na podruhé už to jde. Není to časté, jak říkám za poslední měsíc tak 3x. Možná bych to mohl přičítat zimě, ale ono se to stává naopak většinou když s autem už předtím jedu. Ale třeba jen kousek k benzínce či pro cigára a pak to chci znova nahodit. Taky mě napadlo zda žhavící kontrolka nezhasíná dříve než je skutečně připravena....
No teď babo raď :lol: Já jsem rád že najdu volant... :roll:
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, šedá/šedá
http://moje.auto.cz/1162/hyundai-accent.html
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

mas zaruku, tak at se trapi servis ;)
..treba neco praskne ECU
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
1162
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 led 2008, 13:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1162 »

Felotron píše:mas zaruku, tak at se trapi servis ;)
..treba neco praskne ECU
To je taky řešení. Hele můžu i jinam než jsem to koupil ? Někam k autorizovanýmu Hyundai servisu ?
Páč tam co jsem to koupil se mi moc nelíbí...
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, šedá/šedá
http://moje.auto.cz/1162/hyundai-accent.html
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

1162 píše:
Felotron píše:mas zaruku, tak at se trapi servis ;)
..treba neco praskne ECU
To je taky řešení. Hele můžu i jinam než jsem to koupil ? Někam k autorizovanýmu Hyundai servisu ?
Páč tam co jsem to koupil se mi moc nelíbí...
Muzes kamkoliv do autorizovaneho.. Ja nedavno taky kupoval a muzu kamkoliv. Ale kdyz na garancky a prohlidky budu jezdit tam co sem koupil, budu mit garanci 5 let..

Jinak s tim startovanim problem nemam a to sem to dnes startoval i kdyz bylo totalne zapadany snehem..
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od tom »

1162 píše:Zdar všem !
Mám dotaz. Stalo se Vám už někomu že Vám Accent odmítl startovat ? Mě se to stalo asi 3x. Nejsem vůbec odborník přes auta, ale nepřijde mi to jako když nechtěla chytit stará 120. Spíše jako když jsem startoval bez imobilizeru. Motor se pouze otáčel, ale žádný náznak zážehu :D
Vrátím klíček zpět a na podruhé už to jde. Není to časté, jak říkám za poslední měsíc tak 3x. Možná bych to mohl přičítat zimě, ale ono se to stává naopak většinou když s autem už předtím jedu. Ale třeba jen kousek k benzínce či pro cigára a pak to chci znova nahodit. Taky mě napadlo zda žhavící kontrolka nezhasíná dříve než je skutečně připravena....
No teď babo raď :lol: Já jsem rád že najdu volant... :roll:
Možná je to tím že naftové auto nemá zážeh, ale vznícení... :oops:

Ale teď vážně:
1, Podívej se zda ti nesvítí nebo neproblikává kontrolka motoru Check...
V případě že ano, může být vadné nějaké čidlo nebo komponent motoru
2, Zjisti jak se chová kontrolka imobilizéru, chování je popsané v návodu k obsluze.
V případě že ti někdy někde odejde imobilizér, existuje ke každému accentu čtyřmístný kód, který se zadává zapínáním a vypínáním zapalování, tím se zadá a poté je možno do cca 30s nastartovat...

Ale ať už je kterákoli z možností vadná, měli by to poznat v servisu na diagnostice.

A k tomu žhavení, řídí se skutečně teplotou, u mě v létě pohasíná kontrolka žhavení mezi prvníma a teď v zimě při prvním startu až poslední po airbegách.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

no, neviem, neviem... kontrolka zhavenia musi zhasnut a az potom treba nastartovat. skor nie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Lulie
**
Příspěvky: 195
Registrován: 31 pro 2007, 10:29

Příspěvek od Lulie »

Tak to se mi fakt nikdy nestalo, uf :)
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT Elegance gold Beige 09/2007
Uživatelský avatar
1162
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 led 2008, 13:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1162 »

To jsem rád že se to nikomu nikdy nestalo, alespoň v něčem jsem jedinečný :)
O tom kódu jsem si četl v návodu, ale ono to vždy na druhé otočení klíčku bez problému chytne takže jsem to ještě nemusel použít. No uvidím, když to se to bude ještě opakovat, zajedu do servisu. A když ne, tak se o tom zmíním až na garančce, která mě čeká za 5tisíc. Každopádně díky za reakce.
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, šedá/šedá
http://moje.auto.cz/1162/hyundai-accent.html
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Zkus startovat druhým klíčkem,jestli Ti to taky bude dělat.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
tute
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 bře 2007, 21:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od tute »

ahojte

to co popisujes sa mi stalo 2 x za 14000 km. raz to bolo na studeno a raz asi po 150 km streke na pumpe. Stacilo chvilu pockat a uz to islo. inak mam 1.4

majte sa

tute
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Tak ma napadlo-v návode píšu, že kľúče sa nesmú nahrievať (pri rozmrazovaní zámkov) na vyššiu teplotu ako vari 80st.C. Nenahrieval si zapaľovačom? :wink: Ja to tak robím na mojej starej Samare. Ale tá o imobilizéri ešte nechyrovala. :lol:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

palčo píše:Tak ma napadlo-v návode píšu, že kľúče sa nesmú nahrievať (pri rozmrazovaní zámkov) na vyššiu teplotu ako vari 80st.C. Nenahrieval si zapaľovačom? :wink: Ja to tak robím na mojej starej Samare. Ale tá o imobilizéri ešte nechyrovala. :lol:
Vzdyt ma dalkovy central ne?
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

To je pravda. Ja mám len centrál (bez diaľkového), nuž hľadám čo sa mohlo stať. :?
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
1162
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 led 2008, 13:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1162 »

No tak vidím že sám nejsem komu se to stalo :(
Klíče jsem nikdy nenahříval, protože mám dálku a navíc jsem dostal skvělý kit na rozmražování všeho kolem auta :roll:
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, šedá/šedá
http://moje.auto.cz/1162/hyundai-accent.html
peter culka
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2008, 18:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od peter culka »

ja som mal asi trikrát podobný problém s Accentom 1,3 benzín. Asi po 4 rokoch po prvý raz, motor točil ale nič.Chcel som isť na druhý deň do servisu-na lane, ale ono to naštartovalo.Potom po nejakom čase znovu,ale po pár otočeniach chytil.Jeď to bolo asi tretíkrát, vytiahol som klúč a otočil ho o 180 stupňov a hneď chytil.Pravdepodobne imobilizér v klúči nekomunikoval.
Toto sú moje skúsenosti.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“