Cena výměny žárovky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
7ome
*
Příspěvky: 61
Registrován: 27 srp 2011, 21:29
Bydliště: Košice

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od 7ome »

lada 71 píše:7ome: Naprosto ti rozumím a vím, o co ti jde. Stejný problém já teď řeším přímo se zastoupením :hyu: u nás v CZ. Žárovky mi taky odcházely a vždy mi je měnily v rámci záruky zdarma přímo v servisu. Při poslední návštěvě jsem jim v servisu naznačil, že se mi to prostě nelíbí a nehodlám s každou výměnou jezdit do servisu a ani nemám zájem si sám žárovky měnit, pokud mi odcházejí daleko častěji, než na předešlém autě, starém vraku. Sami přiznali, že kabeláž z výroby je nějak špatně zvolená, o tomto problému vědí a nabídli mi dodatečnou montáž odporových drátů. Samozřejmě že jsem souhlasil, ale dost mě překvapilo, když si následně za toto naúčtovali nějakých 480,- kč (na obě světla). Nelíbilo se mi to a proti tomuto jsem se ohradil (pro mě jasná vada z výroby, která má být odstraněna bezplatně, v rámci záruky). Slečna na to měla ale jiný názor a ona sama s tím ani nic neudělá, páč to tam má vedeno jakou zpoplatněnou položku. O.K. Nejsem ten, co si někde vylévá zlost a ječí na bezmocnou fakturantku. Zaplatil jsem a se svým nesouhlasem tohoto jsem se obrátil přímo na zastoupení :hyu: CZ u nás v Praze. V současné době čekám na odpověď a jiné vyjádření, než uznání mé námitky ohledně neoprávněného placení něčeho, co bylo zanedbáno a špatně spočítáno při vývoji, případně při následné výrobě, ani neočekávám. Rád budu informovat, jak jsem dopadl a co na to :hyu: CZ.
Som zvedavý aku odpoved poslu...no aj ked tam davaju H7 ktore su citlive na napetie a odchadzaju skor, mali na to mysliet uz pri vyrobe auta,ked sa rozhodli ich tam davat...mali montovat seriovo tie odporove kable do svetlometov,alebo mne je jedno co ale auto mi maju predat v 100% stave,kedze nieje lacne a nasledne z nim chodim na GARANCNE PREHLIADKY...aby mi GARANTOVALI funkcnost dielov v aute...
Hyundai i30 1,4 VVTI 82kW 109HP, r.v.2010,
LPG system BRC + dochladzovanie ventilov JLM
Reklama
 

N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od N2DRFT »

mně vyměnili žárovku bezplatně, nicméně účtovali si za ni 240Kč, to mě teda naštvalo, jsem čekal, že to vyměnili v rámci záruky.

Tak je to tedy je? Žárovka je zahrnuta v záručních opravách nebo je to bráno jako spotřební zboží, jako třeba ruplá pojistka? A hlavně teď už si tam vždycky budu brát svou žárovku, protože stejnou můžu mít za 80Kč
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Hardcam »

Zarovka ma zaruku dva roky, tudiz, pokud uz jedete na vymenu do servisu, neplatte to.
Kdo meni doma, koupi zarovku za padesatku, vymeni a to jsou celkovy naklady, ktery jsou ve svy podstate nizsi, nez cesta do servisu.
Trochu blba situace nastava, pokud byste do servisu jezdili prilis casto, nekdo by mohl mit podezreni, ze vam kamaradi davaji jejich praskle zarovky, abyste je jezdili menit na zaruku :)
docela mile me prekvapily H1, jeste jsem je nemenil, dalkovymi svitim pomerne casto a ve svy podstate jsou v aute uz pres 4 roky. Navic velmi dobre sviti, ani je nemam chut menit za ty breakery, najt vižny apod.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Cvrček »

Hardcam píše:Zarovka ma zaruku dva roky, tudiz, pokud uz jedete na vymenu do servisu, neplatte to.
Kdo meni doma, koupi zarovku za padesatku, vymeni a to jsou celkovy naklady, ktery jsou ve svy podstate nizsi, nez cesta do servisu.
Trochu blba situace nastava, pokud byste do servisu jezdili prilis casto, nekdo by mohl mit podezreni, ze vam kamaradi davaji jejich praskle zarovky, abyste je jezdili menit na zaruku :)
docela mile me prekvapily H1, jeste jsem je nemenil, dalkovymi svitim pomerne casto a ve svy podstate jsou v aute uz pres 4 roky. Navic velmi dobre sviti, ani je nemam chut menit za ty breakery, najt vižny apod.
Hard to říká správně, tak praví i Spotřebitelský zákon pro fyzické osoby. Jen nevím, jak je to s autem prodaným firmě (ve velkém TP registrováno na IČ)..
Tam se to řídí Obchodním zákoníkem, u nákupu pro fyzickou osobu Občanským zákoníkem (+Spotřebitelský zákon)..
Není u vozidla pro firmu zkrácená záruka 1 rok? (ptám se :)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Idaho
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 říj 2011, 16:43

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Idaho »

Když jsem před 11ti lety přijel do servisu Hondy kvůli výměně žárovky, na dotaz co sem delel že mam zafačovanou ruku jsme odpovedel že jsem si ji propíchl šroubovákem při pokusu vymenit žárovku a oni mi odpovedeli že na to šroubovák není třeba a je to práce na 4minuty tak sem si připadal jak blbec...


..a dnes mám autoservis a stavím auta a motory pro sportovní vyžití :D
Prodej ND na všechny vozy vč montáže a servisu.
Objednávky, dotazy na tel . : 602 474765 nebo email v profilu
H-1 Travel 2,5CRDi 2011
i30cw 1.6i - 2011
Uživatelský avatar
abraaj
*
Příspěvky: 29
Registrován: 10 led 2011, 16:27

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od abraaj »

zdravim, tak mam i 30 presne rok, praskla mi žárovka v levém světle, tak jsem zavolal do servisu a zeptal jsem se jich, jak je to se zárukou... řekli mi, že na to záruka sice je, ale že oni to na záruku nemění (což jsem nepochopil). tak jsem se jich zeptal, proč to teda je v servisce napsáno, tak mi odpověděl, že to teda na záruku je, ale pokud to budu chtít, tak si na žárovku počkám, protože orginální skladem nemají :-) a že výměna neorginální bude stát asi 120kč žárovka a 50kč práce. tak jsem si uvědomil, že servis stejné firmy (jiná pobočka) je i kousek od mé práce, tak jsem smířen s tím, že zplatim 170 kč jel tam, ale cestou mi praskla i žárovka v pravém světle. přijedu tam, hned mě vzali a já jen řekl, že chci vyměnit žárovky, dal jsem jim servisku a techničák... pán si nabouchal do pc mé iniciály a když na mě za chvilku vyvalil cenu 700,- za výměnu obou žárovek, tak jsem se začal zase vyptávat na záruku... řekli mi, že tam žádná není, tak jsem jim to ukázal v servisce, tak mi najednou řekli že je, ale že se nevztahuje na běžné opotřebení (což tam je vážně napsáno), ale přiznali, že neví kdo by jim posoudil co je bežné opotřebení a nakonec mi to po malé, ale klidné výměně názoru vyměnili zdarma na záruku... příště si žárovky vyměním sám přesně podle návodu, který je tady na fóru popsaný a bude klid...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Hardcam »

Cvrček píše: Není u vozidla pro firmu zkrácená záruka 1 rok? (ptám se :)
Ja mam auto na IC a zkracene to neni. Ale na elektroniku, pocitace atp. jo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Cvrček »

Zdarec, Abraaj :)
dobrý počtení... Spíše smutný počtení! Ale nenechal bych se zastrašit: záruka je od toho, že daný výrobek bude během nějaké konkrétní doby fungovat jak má. Tzv. spotřebu bych viděl např. ve filtru, oleji, stěračích, ale žárovka má 2 roky svítit, a když nesvítí, reklamoval bych jí. Spotřebitel má v Česku poměrně silná práva, není třeba se hned ohánět právníkem anebo žalobou, ale stačí zmínit internetové hodnocení servisu - prodejce, který auto prodával.

V jeho zájmu je mít spokojeného zákazníka a na to bych já (případný majitel servisu) hrál. Mít spokojeného zákazníka znamená i možnost fakturovat o chlup více než je běžné, protože český zákazník má jedno společné: když je spokojený a funguje to, nehledá náhradu a platí i mírně více než je obvyklé (je jasné, že to servis NESMÍ NAPÁLIT).
A v tom se ostatní EVropě tak trochu vymykáme (resp. co často funguje venku nefunguje u nás, a naopak :-) Pár světoběžných firem už u nás dost narazilo, protože náš trh nepochopili (např. Carefour, Neckermann, etc.)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
ada13
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2012, 23:17

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od ada13 »

Tak já v Autolaros Ostrava zaplatil už 3x 250 Kč (žárovka a práce). Poprvé po cca 1,5 roku, zbytek do 2 let od nákupu. Jednotlivé výměny stejné žárovky dělily od sebe 3 měsíce. Záruka se prý na to nevztahuje. Když jsem si ztěžoval, že teda ta žárovka moc nevydržela, prý jsem si měl nechat vyměnit obě najednou (to mi do té doby nikdo neřekl), protože prý když jedna nesvítí, je ta druhá pod větším napětím. Je to vůbec možné? Mi to přijde jako blbost u nových aut.
Hyundai i30cw 1.4 CVVT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od airwaves »

Ano, je to úplná blbost a pouze věta použitá k odehnání zákazníka. Něco jako fuj sedni! :D . Zase ale na rovinu, když si necháváš měnit žárovku za 250,- a už potřetí....kdybych byl mechanik šel bych aspoň přes čekárnu na WC abych si tě prohlédnul :D . :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od hlobilp »

vymeniz zarovku u stare i30 1,4 je uplna pohoda... zvlast leve svetlo u akumulatoru, to jsem mel hned, prave, tam je dobre oddelat nadobku na vodu a pak je to take hned... mel jsem nejprve obavy, ale nic to neni... zarovku koupim do stovky a to se mi nevyplati nekam s tim jezdit
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od vena222 »

Přesně tak.Teď jsem měnil obě naráz a pohoda.Jen mně mrzí ta výdrž Levá měněna už po třetí,tentokrát vydržela cca 8000 km a pravá měněna poprvé cca 30000 km ](*,)
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

ada13 píše:...žárovka moc nevydržela, prý jsem si měl nechat vyměnit obě najednou (to mi do té doby nikdo neřekl), protože prý když jedna nesvítí, je ta druhá pod větším napětím. Je to vůbec možné? Mi to přijde jako blbost u nových aut.
To byla pravda u Feldy, tam jsi nedojel ani pro novou žárovku a druhá ti prdla. Byl společný zemnící drát. Mechanici jsou asi 20 let pozadu, jinak to nedokážu komentovat, protože už něco přes 10 000 km jezdím s původní pravou žárovkou a levou poprvé vyměněnou někdy po 33 000 km.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od mnkk »

Na H1 prdne vždy žiarovka, keď vymením iba jednu. A to som ich už vymenil aj 10ks. Teraz som dal odporové káble, tak testujem výdrž. :?
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Radim Brožek »

airwaves píše:Zase ale na rovinu, když si necháváš měnit žárovku za 250,- a už potřetí....kdybych byl mechanik šel bych aspoň přes čekárnu na WC abych si tě prohlédnul :D . :D
Proč? To mi přijde docela v pohodě. Pokud jede kolem servisu, tam mi ta cena zase tak hrozná nepřijde. Cena oné žárovky bude v :hyu: kolem 100 - 130,- a za práci tak dá něco přes stovku. Nemusí se špinit, nadávat na velké ruce a málo místa, šroubovat nádržky nebo snad celé světlomety....
Pravda je, že po 3 měsících bych to chtěl na záruku.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“