Starex 4WD problém s převodovkou ?

Moderátor: Moderátoři

xall
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2011, 09:28

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od xall »

Ahoj mám na stole převodovku ze starexa 4x4 než do ní půjdu pověz co mne čeká díky :) rana a nic 1,2,3, bouchá 4, jede klisně 5, lehce klepe a to jsem jen zprudka zabrzdil na křižovatce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Nazdárek, předem se všem omlouvám, dlouho jsem tu nebyl a tak se ještě musím vlastně podělit o "zkušenosti". Převodovka je již hotová a odzkoušená, zatím housle =D> . Pro změnu zase umírají žhavící svíčky. ](*,)
Jinak k té mijí převodovce, tak odnesla to obě ložiska na hlavní hřídely a ještě se měnily ložiska na hřídely spodní (jsou důkladně zalisoaná), popíší odborníci :-) Celá sranda mě vyšla i s náplněma na cca 7.800,- Kč, není to zas tak hrozné. Jinak je vše zatím OK, když už to bylo venku, byla důkladná prohlídka. Jo a na tý redukčce poze simering, ložisko OK.
xall píše:Ahoj mám na stole převodovku ze starexa 4x4 než do ní půjdu pověz co mne čeká díky :) rana a nic 1,2,3, bouchá 4, jede klisně 5, lehce klepe a to jsem jen zprudka zabrzdil na křižovatce.
Tady snad pomůžou s radou klucí, já tomu moc nerozumím a zatím sbírám zkušenosti a nápady jinde, jsem "zatím" pouhý uživatel STAREXU s rodinou, příští rok by se to mělo změnit a začnu s nějakýma úpravama, pro rodinu bude auto jiné :P
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

Hlasim sa do klubu problemistov s prevodovkou :? Dal som ju zhodit,zistilo sa,ze je opotrebovana vstupna hriadel ktora ide do loziska na zotrvacniku-stalo sa to tym,ze lozisko sa neotacalo a hriadel sa vydrela.Nebol cas objednat hriadel,tak sa upravil zotrvak(odsustruzil zapich na lozisko)objednalo sa dlhsie valcekove lozisko miesto povodneho gulickoveho,to sa umiestnilo do puzdra a zalisovalo do zotrvaku.Uprava ale hluk z prevodovky pri zaradenom neutrali sa tym neodstranil.Cas suril,lebo som musel odcestovat do Anglie,tak sa to dalej neriesilo.Tecie mi olej z redukcky(to tieklo uz pri kupe),vymenil sa za originalny semering,tecie stale.Na zadnom kardane boli zatuhle krize,vymenene,ale je velka vola na tisichrane,ktorym sa kardan nasuva na hriadel v redukcke.Po konzultaci so servisom kardanov sa ten diel neda zohnat,len pouzit zo starsieho v lepsom stave.Tym,ze je vola a zadok je pridvihnuty,tak pri nezatazenom aute ten kardan viac leze z pridavky a vznika tam vacsie krizenie a ten semering to nepobere a tecie.A zaroven je zrejme zodrate to puzdro v pridavke,v ktorom je ta hriadel vedena,do neho ide tlakovy olej z olejoveho cerpadla v pridavke a maze tu hriadel,aby sa klzala po olejovom filme.Cize jedine to vylisovat a spravit podla neho druhe puzdro,tesnejsie na rozmer tej hriadele.Sam si s tym neuprdnem bez sustruhu :oops: Samotna prevodovka este nieje extra hlucna ale tie pazvuky su v nej,bude sa musiet rozhodit cela a pozriet,co tam sramoti.Ludku,mohol by si ak mas stare loziska,popisat cisla tych lozisk,co ti menili.Pravdepodobne budu tie na predlohovej hriadeli opotrebovane. No pekne sa to zacina srat.... :cry:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Zdarec, čísla někde mám, momentálně jsem tento týden a i víkend mimo domov, hned jak budu dom, podívám se po nich a písnu je sem.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

no to by bolo fajn,neponahla to a ked mas nejake vsetky z rozoberania,mohol by si ich pastnut sem vsetky,kazda dodatocna info je vitana ,diky :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

halo Ludku,uz si naspat? zacina to surit,musim objednat tie loziska,nech mi to staci dojst,kym vyrazim na spiatocnu cestu,zacina sa to zhorsovat,predtym to sramotilo len na 5-tke,teraz uz i na 2,3,4 :(
PS tie fotecky a cisla lozisk by bodli.Dik. :)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“