Vyber hasiaceho pristroja do auta

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od MICHAL77 »

Nepomohl ani 6kg práškový a 200l vody.....
http://img28.imageshack.us/img28/267/bl ... on002d.jpg
Jak chytnou plasty tak je hotovo, pak se přidá benzín a v ten moment raději vzít nohy na ramena....., pokud Vám to teda nestojí půl metru od oken baráku. :roll:
.........
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Borek »

Jááák nepomohlo ani 200l vody :?: Vždyť tam máš zachráněné krásné tygrované potahy. :-k 8-[ :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od rudolf.tomka »

opať sa na :SK: rozbehla diskusia o "povinnej" výbave automobilu hasiacim prístrojom. V žiadnej diskusii však neuviedli relevantné odborné skúsenosti, štúdie / napr. hasičov / alebo min. gramáž :?: t.j. min. 1 alebo 2 kg, nehovoriac o tom , že všetky tlakové nádoby podliehajú revízii, resp. umiestnenie a upevnenie vo vozidle / kufor, kabína /, aby to tam nelietalo a množstvo iných vecí , ktoré s tým súvisia, resp. Vaša skúsenosť s hasením požiaru / v lese, doma , v práci ... / a použitím hasiaceho prístroja pri požiari auta , alebo v domácnosti / tu sa vôbec nehovorí o nutnosti hasičákov , napr. v rod. domoch :? / alebo v iných priestoroch...
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od mmv »

u nás už 6 let jo

Všechny nové rodinné domy budou muset být od července vybaveny aspoň jedním přístrojem s hasicí schopností 34 A. Písmeno A znamená, že je určen na hašení požárů pevných látek, jako je dřevo, textil, papír či plasty.
Zdroj

Hasicí přístroj do automobilu - ANO či NE?
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Borek »

Já mám v každém autě hasicí sprej a na dovolené jezdíme s 2ks klasických,velkých hasičáků(mám je přidělané řemínky na podlaze před každým předním sedadlem-na ležato).Takže kdyby něco,tak nemusím vyndávat věci z kufru,abych našel hasičák a uhasím i kamion s benzínem. :D

Před lety jsem vyhrál v tombole na hasičském plesu,hasicí sprej.Vzhledem k jeho velikosti jsem v jeho účinnost moc nevěřil.Tak jsem zašel za hasičema-říkali,že tyhle spreje zkoušeli a byli velice překvapení,jak velké ohně to udusilo.Většinou v autě lidi zjistí hodně brzy,že se škvaří kabely,izolace...ale když není čím sfouknou začínající pidi ohýnek,tak za pár minut už není co hasit :mrgreen: .Na youtube bylo i pěkné video-partička si jede nějakou kraksnou(myslím Golf-co jiného by lépe hořelo :mrgreen: ),začne se jim kouřit z ventilace,po zastavení zjistí začínající požár od seškvařených kabelů a protože nemají čím hasit---za pár minut už je celé auto v plamenech. :?
Nejsem příznivcem povinných přikázání,proto kdo chce,ať hasičák má,kdo ne,ať se kochá ohýnkem. :D Uvnitř :tus: ,ve schránce u zadních sedadel mám i kladívko na rozbití skla a řezání pásů(jako je v autobusech),což si myslím,že není také špatná věc(zvlášť u coupe aut).Jinak si myslím,že sprej nebo malý 0,5kg hasičák v autě své místo najde a nepřekáží.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od soban »

Přesně je to každého věc a pokud tam něco na hašení máš je to tvoje plus, když se začne kouřit jde to lehce uhasit a 1kg by mělo stačit (a když ne může mezitím někdo s hasičákem zastavit a pomoci), jak to blafne tak se pak už můžeš pouze dívat.
subway
*
Příspěvky: 21
Registrován: 23 lis 2011, 20:30

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od subway »

Ahojte, pre tých, čo majú záujem, tak lidl má aktuálne v ponuke 1kg pre A,B a C skupiny na str. 28, Baťovská cena 9,99 EUR ;)

http://www.lidl.sk/statics/lidl-sk/ds_i ... w_2-17.pdf
Hyundai i30 combi - 1.6i MPI CVVT GO! edition - Fiery Red

Hyundai Accent - 1.4i Elegance - Green
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od mikodim »

Realne 1kg velmi pri požiari nepomôze, ked tak na zahasenie cigarety #-o Ked, tak aspon 4kg uz ako tak pomoze pri zacinajucom poziari.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od bony »

I 1 kg hasičák na začínající doutnání bohatě postačuje, jinak je možné i hasičák ve spreji.
http://www.vyzbrojna.cz/cz/106/2326/has ... 750ml.html
Ale osobně bych šel do toho hasičáku z Lídlu.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“