Vyber hasiaceho pristroja do auta

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od 89majlo96 »

Zdravim pani, chcel by som si zadovazit hasiaci pristroj do auta, nikdy totiz neviete na co sa zide. Chcem sa teda opytat aky typ by ste mi doporucili, aku velkost a podobne. Ktore su lepsie pre pouzitie v aute praskove alebo penove ? kto z vas ma v aute hasiaci pristroj a stalo sa uz niekomu ze ho pouzil ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Smrťák »

1 kg práškový. Tuším za 240kč LIDL Mám ten první . http://www.tusan.cz/dokumenty/93_110822154341.pdf
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od alarm »

tak isto....LIDL... ale do íčka je problém s rozmerom.Jediné miesto, kde som ho dokázal natlačiť, je priestor pod sedadlom spolujazca, aj to ale šikmo, takže pri nastupovaní do auta ho vidieť.(aspom nezabudnem, kde je :-k )

(smrťák, ty jazdíš na kolobežke?)
Naposledy upravil(a) alarm dne 14 zář 2011, 07:14, celkem upraveno 1 x.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Smrťák »

A máš ho tam volně? V případě nehody to není moc košer. 1kg je naprosté minimum,při větším požáru auta už kolikrát nestačí 6kg z náklaďáku. Nejezdím na koloběžce. Proč?
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Yurii »

Taky mám z Lidlu, dodává se i s držákem, a protože mam správnej starej verk a dělám si z toho styl, tak jsem ho přivrtal k tapecírunku za sedačkou spolujezdce a je tam pěkně vystavený. :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od 89majlo96 »

rozmyslam nad tymto http://www.autobiznis.sk/product/hasiac ... nkou-9373/
v Lidli som hasiace este nevidel, mozno ich maju ale nejak som sa po nich neobzeral, ked pojdem najblizsie tak sa po nom poobzeram.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od 69pavel »

vydrz dam ti tu foto jak to mam ja ,sedi presne teda aspon do Accenta,u i30 musis vyskouset pod predni sedacku


EDIT: jinak do auta prichazi v uvahu jen Praskovy a staci 1Kg,nejlepsi mas zajit do prodejny a primo vyzkouset jak bude sedet, je uzsi a tlustejsi.nejlepsi vyzkouset
Přílohy
hasicak.jpg
hasicak.jpg (46.99 KiB) Zobrazeno 6098 x
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Borek »

V :tus: mám jen hasicí sprej.Říkal jsem si,že je to hračka a nic to nemůže uhasit-po ukázce hasičů jsem se nestačil divit :shock: .Je jasné,že hořící kamion s tím hasit nepůjdu :D ,ale začínající-třeba škvaření drátů nebo zač.požár to sfoukne.V ostatních autech mám 2kg hasičáky.
Když jedeme ven na dovču,tak mám v :tus: k tomu spreji i 2x2kg hasičáky(možná jsou větší :-k ).Mám je na zemi,upevněné k předním sedadlům-trochu jako 69pavel,ale jsou přidělané k sedadlům.Dostat se k nim v naloženém kufru,by asi nebylo jednoduché,tak proto hned po ruce.
Od kamarádů,co už jim auta hořela vím,že na to každý přišel v době,kdy požár začínal(kouř z ventilace,smrad a škubající auto...)a stačilo by i trochu vody nebo právě ten malý sprej.
Jednomu přestala uprostřed města fungovat Felda a začal se mu tavit plast kolem řadičky.Zajel k chodníku,kouř,smrad--příčinou byla porucha zapalování,benzín se mu dostal do katu a tam :shock: hooořííí :D .Začal házet sníh pod auto,ale to nezabralo :D ,mával v děsu a kouři na auta----no jasně-zastavil jen jeden,vystoupil,mrknul na ohýnek a se slovy "vyser se na to,to už neuhasíš"----odjel [-o< .Naštěstí jel kolem známý taxikář a ten to hasičákem uhasil. :wink:
Hasičák není povinný,ale pro klid v duši..... :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Vilda »

Mám tenhle malej hasičák .... na malej požárek stačí a od velkýho požáru radši zdrhnu ..... už jsem viděl, co dokáže auto, když bouchne :shock: a Accenta mám pojištěnýho ....

P1070508.JPG
P1070508.JPG (60.12 KiB) Zobrazeno 6074 x
P1070505.JPG
P1070505.JPG (72.95 KiB) Zobrazeno 6074 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Josef »

Protože halon je již zakázaný, tak jednoznačně PRÁŠEK :!: a mimimálě 1 kg.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Mexican »

kedze nafta moc nehori, tak v accente mam leda tak deku a flasku mineralky. Vo Fieste mame kilovy LIDL praskovy, je v kufri prisrobovany s drziakom
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Borek »

Vilda-jo to je přesně ten sprej,co jsem o něm psal a co mám v :tus: :wink: .
Mexican-v drtivé většině aut to chytne od elektriky,kabelů,baterky.....Hořící kabelový svazek těžko obalíš dekou nebo uhasíš minerálkou :D .
Někde tady bylo i video z y.tube-mlaďákům v Golfu začne jít malý dým z ventilace,potom větší,tak zastaví,mrkne k motoru,kde slabě hoří v růžku svazek drátů-nemá čím hasit a během chvilky už hoří celé auto.I čas u toho videa je a tak je vidět,jak je z jiskřičky během chvilky pořádný fajrák. :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
moukes
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008, 18:05
Bydliště: Račice nad Trotinou

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od moukes »

Taky Lidl kupoval jsem jich asi pět. Jinak tam mívají ještě německý, ale ten nedoporučuji. Do auta stačí 1Kg a určitě práškovej, pěnovej určitě ne. Sprej je taky dobrá věc, ale chce pohlídat v návodu, kterýmu nevadí zamrznutí a kterej se dá používat v jakýkoliv poloze.
Přílohy
Žďár nad Sázavou.jpg
Žďár nad Sázavou.jpg (199.49 KiB) Zobrazeno 6032 x
Hyundai Getz 1.1, r.v. 2002
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Smrťák »

Ještě bych ho zajistil na té vzdálenější straně páskou. V případě nehody přerazí spolujezdci paty.
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber hasiaceho pristroja do auta

Příspěvek od Lukino »

Ve firemních autech máme práškový 2 kg. Už jsem v autě hořel (už nikdy nechci Opla :mrgreen: ) a je pravda, že ty 2 kg prášku na pořádný požár od benzínu nestačí. Milý Opel shořel na padrť i když mi hasit pomáhal řidič náklaďáku s výrazně větším hasičákem. Hasiči po příjezdu jen dohasili/chladili zadní část auta s nádrží, aby to nebuchlo. Jediná nevýhoda práškového hasičáku je, když nekontrolujete plombu a nemáte jej pořádně uchycený v autě. Je velká radost uklízet auto potom co hásičák necháte jen tak válet v kufru a sám spustí :^o .
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Odpovědět

Zpět na „Pokec“