Montáž LED svetiel na denné svietenie

Moderátoři: Martun, Moderátoři

janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

:-( takovou pojistku tam fakt nemám.
Jen snad napájecí zdroj zapalování (30 A)
Řízení ABS (30A)
Popřípadě elektronická okna (20A) To vše by mělo zapnout po nastartování nebo když je klíček v 2 poloze.
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1712
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

sice ti tady radi dobre ale jedna k celemu tematu ,tento navod jak jsem dobre pochopil(dle obrazku 3 draty,plus,minus a svetla) je urcen pro svetla DRL s automatickym modulem kdy modul sam pozna ze se zvedlo napeti a rozsviti svetla DRL, pokud mas DRL svetla bez toho automatickeho modulu tak se to zapojuje trochu jinak

takze spis napis jake svetla DRL vlastne mas
Hyu I 30 WG 1,6TGDI DCT N-LINE rok: 05/2026

Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 - Prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Od Alpinu. Asi modul je uvnitř světel, protože mám tři dráty. Tak jak je tady v návodu.
Přesně mám tyto :
http://www.amazon.de/Alpin-80992-LED-Ta ... sbs_auto_2
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1712
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

tak to vyzkousej jestli tam mas ten modul,dej plus primo na baterku,minus na baterku a treti drat je na obrysovky,ten zatim nezapojuj, jak zapojis na baterku tak nastartuj zda se roznou a po vypnuti motoru zhasnou samy,nebo kdyz to pripojis na baterku budou svitit stale aniz bys nastartoval, nikde jsme nenasel k temto svetlum schema zapojeni na netu,pak se pohnem dale
Hyu I 30 WG 1,6TGDI DCT N-LINE rok: 05/2026

Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 - Prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Tady je manuál.
Přílohy
Bez názvu-1.jpg
Bez názvu-1.jpg (213.34 KiB) Zobrazeno 4086 x
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2062
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od Gandalf »

Já mám myslím podobný způsob zapojení na jiném autě a tak jsem si pro zapojení toho třetího kabelu našel svazek vedoucí k parkovačce (obrysovce), vybral vodič, který vede na + pól patice žárovky, zlehka ho kousíček obnažil, přiletoval vodič od DRL a vše dobře zaizoloval. Funguje to bezvadně už pár let. Možná by šlo najít a vytáhnout i nějaký drát z pojistkové skříňky, ale takhle mi to přišlo jednodušší :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Jo tam jsem připojil ten bílí. Takže tam mám připojit i ten c má být k startování?
To by nebyl problém, konektor jde rozebrat a jsou tam jen dva kabely, tak se snad na + trefím.
To tedy znamená, že parkovačka je aktivní až po nastartování? Asi, vlastně ne, protože když vyndám klíče tak svítí.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1712
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

podle obrazku to jsou svetla bez automatickeho modulu,
bily musis dat na obrysovky+
minus cerny kabel na baterku - pol ci jinde na kostru
cerveny + bud na pojistkovou skrin kde se po zapnuti klice sepne privod +15(viz treba foto v teto tematu na prvni strane) nebo jak bylo psano na altik tenky kablik na kontrolku dobijeni
Hyu I 30 WG 1,6TGDI DCT N-LINE rok: 05/2026

Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 - Prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Děkuji, tak kde tu svorku u starýho Accenta najít? Nebo ten kablík. Pokusím se.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od MICHAL77 »

69pavel píše:tak to vyzkousej jestli tam mas ten modul,dej plus primo na baterku,minus na baterku a treti drat je na obrysovky,ten zatim nezapojuj, jak zapojis na baterku tak nastartuj zda se roznou a po vypnuti motoru zhasnou samy,nebo kdyz to pripojis na baterku budou svitit stale aniz bys nastartoval, nikde jsme nenasel k temto svetlum schema zapojeni na netu,pak se pohnem dale
Toto je blbost, pokud to zapojíš rovnou na baterii tak ani nemusíš startovat, hnedle se rozsvítí. Jinak jsou to světla s modulem (modul je spínací relátko) přímo ve světlech. Takže černej na kostru, bílej na obrysovky, a červenej buď na něco co se spíná sepnutím klíčku nebo na drát alternátoru co vede ke kontrolce
.........
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Já bych tak chtěl najít ten drát od alternátoru. :-)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od MICHAL77 »

A co Vám v tom brání? Jsou tam dva (jeden je na buzení alternátoru a druhej vede ke kontrolce), stačí prosvítit kterej je kterej a zapojit na na něj, někomu jsem zde psal myslím na Getz fóru.
.........
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1712
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

k altiku vedou dva draty tenky a hruby tak na ten tenky to spojis
Hyu I 30 WG 1,6TGDI DCT N-LINE rok: 05/2026

Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 - Prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Tak se to pokusím vyhledat, děkuji.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1712
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

MICHAL77 píše:
69pavel píše:tak to vyzkousej jestli tam mas ten modul,dej plus primo na baterku,minus na baterku a treti drat je na obrysovky,ten zatim nezapojuj, jak zapojis na baterku tak nastartuj zda se roznou a po vypnuti motoru zhasnou samy,nebo kdyz to pripojis na baterku budou svitit stale aniz bys nastartoval, nikde jsme nenasel k temto svetlum schema zapojeni na netu,pak se pohnem dale
Toto je blbost, pokud to zapojíš rovnou na baterii tak ani nemusíš startovat, hnedle se rozsvítí. Jinak jsou to světla s modulem (modul je spínací relátko) přímo ve světlech. Takže černej na kostru, bílej na obrysovky, a červenej buď na něco co se spíná sepnutím klíčku nebo na drát alternátoru co vede ke kontrolce
mimo OT - nevim ja mam DRL takove ze kdyz to dam primo na baterii + i - tak se mi neroznou ale az nastartuji tak zacnou svitit takze ja mam s automatickym modulem,takze zadna blbost, pokud by ty svetla mely modul v sobe tak nemusis hledat +15 takze ty co ma nemaji zaden modul v sobe ale jsou zavisle na otoceni klicku v zapalovani do polohy +15,nicmene to cos napsal ze mas s relatkem tak bys to mel mit napojene na + baterky coz nemas nebot pises ze to mas na altik ke kontrolce takze ta sama varianta bez automatickeho modulu ,jedine ze by to rele co tam je slouzilo k obrysovym svetlam coz muze byt a prepina to obrysovky s DRL,asi tak na vysvetlenou
Hyu I 30 WG 1,6TGDI DCT N-LINE rok: 05/2026

Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 - Prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“