Výmena tlmičov

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Mirakr
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2012, 22:03
Bydliště: Nový Bor, Českolipsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od Mirakr »

Po zrušení Accenta jedním skokem a několika přemety ze stráně (bez zranění) jsme se s rodinou vrátili opět k Hyundai. Ne z věrnosti k firmě ale pří výběru rozhodovalo co chci a poměr cena - užitná hodnota.
Taky patřím mezi smolaře kterým namontovali korejské NEtlumiče. Chování vozu v zatáčkách našich děravých silnic a po sledování vozidel na jednom zpomalovacím přejezdů (žebřiňák a ix20 se chovají podobně) musím pro bezpečnost něco udělat. Jen tak pro formu nechám otestovat na STK, Pak reklamuji u prodejce. A počítám že neuspěji. Kde je hranice mezi jejich funkčností a nároku na reklamaci?. Asi otázka pro právníka. Je tu někdo kdo si vyměnil tlumiče za nové kvalitní? A jaké. Jak konkrétně se projevily jízdní vlastnosti. Má někdo zkušenosti s namontovanou úpravou uchycení od Franty z příbuzného fóra?
Peugeot 305, Favorit, Accent r.v.2005 1341ccm
Hyundai ix20 Tricolor 1.4 CVVT – 66 kW
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

:(
Naposledy upravil(a) mmv dne 19 srp 2012, 14:44, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

to Mirakr:
obávám se, že s reklamací to nebude k řešení, i kdyby náhodou k ní došlo, nedaj ti tam nic jinýho, než to co tam máš a jiná náhrada se bohužel ještě nevyrábí a jsem skeptický, že kvůli konstrukci zadní osy nějak zásadně pomůže. Věřím, že frantovi adaptéry budou fungovat, sám o nich velmi uvažuji, neb jednou za zhruba 100-200 Km jsem v autě velmi ale velmi hlučný používajíc při tom velmi a velmi sprostá slova na adresu :hyu: . To drobný neustálý poskakování už neřeším, zvykám si na něj, ale ty masivní změny směru zadní části vozu mě fakt velmi serou :-( dnes už vím, že IX20 bych v této konfiguraci podvozkový skupiny rozhodně nekupoval :-( a když budu příště kupovat nové auto, tak asi vsadím na vyzkoušené, např roomstra, ten to prostě nedělá (teď sem píchl do zdejšího vosího :hyu: hnízda :D ) nee příště budu ještě půl roku vydělávat a koupím si 1000 malých problémů (rozuměj Citroen Berlingo), tam padá vejfuk, nefunguje stahování, sem tam z toho něco ukápne, ale ROZHODNĚ !!! to neposkakuje jako žebřiňák :-(
na druhou stranu je zbytek auta docela povedený, ale ta konstrukce okolo podvozku je katastrofa
Naposledy upravil(a) mmv dne 19 srp 2012, 15:59, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
markus48
*
Příspěvky: 49
Registrován: 15 kvě 2012, 13:28

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od markus48 »

vcelku by ma zaujimalo ako jazdia lidia ktorym zadok odskakuje, mam vyskusane 150km/h po D1 a nic, 100km/h do kopca v serpentynach a tiez nic(macasie hlavy neviem vyskusat vo vyssej rychlosti ako 50km/h pretoze su len v meste), co musim urobit aby mi zadok uskocil?
2014 - Hyundai i30 kombi 1.6 GDI – 99 kW (135 k) Parking
2012 - Hyundai ix20 1.4 CVVT – 66 kW (90 k) Trikolor
1996 - Fiat Punto 55s 1.1 40kW (55 k)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

Nejezdím styl sváteční jezdec co vyndá auto na jaře, aby dojel na chatu a cestou se "kochá" a pak na podzim zase domů, ale vozím v autě 2 malý děti, takže k zatočení používám ruční brzdu jenom vyjímečně :-D
Stává se to nepředvídatelně, na rovném úseku rychlostní komunikace při přejezdu šikmé dilatační spáry 80 Km/h, na klikaté rozbité silnici v zatáčce kde je výtluk 40 Km/h , ve 130ti se mi to naštěstí ještě nestalo,
Zadní tlumiče mají úchylně nastavené tlumení, roztáhnou se velmi rychle, ale pak se pomalu stlačují, to znamená, že vjedete li do pozvolné hlubší nerovnosti (ne výtluku), tak kola jdou velmi rychle dolů, auto se zadkem nezanoří, ale zůstane kde je, ale při výjezdu Vás to nakopne a zadek letí vzhůru jako raketa, velmi nepříjemný pohyb, protože to udělá pouze zadek, předek to nedělá tolik, , aby to tolik vadilo, respektive vadí to jako celku, když obě skupiny dělají krapet jinou práci.
Prostě zadní tlumiče netlumí kmity pružiny, tlumí kmity bůhvíčeho, auto mám 3 měsíce a zatím si moc neužívám jízdy v novém autě tak, jak bych si přál.

markus48 : zanoř se prosím dozadu pod auto , máš tam stejný tlumiče jako já ??? (turek) https://www.hyundaiclub.net/download/file.php?id=20045
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od airwaves »

Roomsterem si od uskočení zn nepomůžete, skáče taky. Má taky tuhou rouru nevím z jakého golfa nebo kokty. Alespoň toto mi řekl kamarád co ho má. To musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Třeba pro 400 tisíc a koupit nějaké MPV s víceprvkem vzádu. Třeba Cmaxe.
Mě by jen zajímalo, kdyby se tato auta postavila včetně toho našeho na okruh se stejnými motory kdo by udělal jakej čas. Osobně si myslím že ix20 s tvrdým nastavením a největším rozchodem by byla nejrychlejší :D . Je to jen o penězích vrtačka z penny není modrá bosch :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

:-) hezká nahrávka na smeč :-D doporučuji rozebrat nějakou tu vrtačku z Lidlu :-) jinak okruh by sem sem netahal, pochybuju, že tam maj nějaký nerovnosti , rozhodně varuju s timdle jet nějakou variantu AOS nebo todle http://www.valaska.cz IX 20 rozhodně na sportovišti nemá co dělat , nic ale na tom nemění fakt, že v zatáčkách to sedí jako "přibitý"
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od airwaves »

No chtělo by to, aby někdo vzal ty naše auta a poměřil je na okruhu jak to dělaj v top pořevodovce. V jednom díle měli na okruhu Smaxe zafiru a ještě nějaké mpv. Když se řekne Smax tak ti vykládají prostor pro rodinu a sportovní svezení pro tatínka :D . Neustále v nás marketing vytváří dojem jak to sedí. No a na okruhu ho pěkně vyklepla zafira. Třeba si ix2O taky vyberou pro přistání vrtulníku a hasičskej útok co? :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od enjoy »

Když jim zaplatí jako škodovka,tak určitě udělají :D
Tam ale musel být nějaký speciální bonus,protože aby Clarkson řekl,že Yeti je lepší než Range Rover... :mrgreen:
Ps:dejte si na ix20 17" 40 profil a máte kompletně předělané jízdní vlastnosti,bez výměny tlumičů.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od ims »

Podľa TP by to mohli byť pneumatiky 205/50 R17 89V - 6,5 J x 17 ET54

Mám teraz na aute 205/55 R16 91H - 6 J x 16 ET51 Continental, asi dva krát som mal pocit "zavrtenia zadkom" pri nerovnosti na ceste ale to som možno len v strehu po tom čo som na fóre čítal... 8-[
Na nejaké hodnotenie mám ešte málo najazdené.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

ims : mám s tim najeto to co ty, ale troufám si říct, co se práce zadních tlumičů týče, je toto jedno z těch horších, ne-li nejhorších co jsem řídil, pardon, skoro stejně se chovala na roletě nenaložená LIAZka sklápěč, to byl fakt hukot to poskakovalo jako sviňa , :shock: :-$ teď mě napadá, ta ale taky vzadu neměla tlumiče, (jako IX20) jenom vepředu :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Mirakr
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2012, 22:03
Bydliště: Nový Bor, Českolipsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od Mirakr »

Tak jme si nechali udělat test tlumičů na válcích. Najeto 1200 km.
Přední tlumiče- 24,24, mezní hodnota=50
Zadní tlumiče - 56,53, mezní hodnota58
Měřeno při minimálním doporučeném tlaku v pneumatikách.
NEKOMENTUJI
Peugeot 305, Favorit, Accent r.v.2005 1341ccm
Hyundai ix20 Tricolor 1.4 CVVT – 66 kW
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od enjoy »

U těch zadních mám dojem,že všem co si ix20 nechávali testovat,tak jim vyšly že jsou na výměnu... je to tou zadní nápravou,tlumiče by měly být v pořádku.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od airwaves »

Nechápu jak lze otestovat tlumiče přímo na autě??? To je jako měřit diody na alternátoru v autě :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Mirakr
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2012, 22:03
Bydliště: Nový Bor, Českolipsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od Mirakr »

Nebete mě za slovo. Na válcích se měří tlumící výkon podvozku. Na STK mě informovali že se chystá novela zákona a test tlumičů má být součástí nových STK. Tak neví někdo jaké jsou navrhnuté limity. Jak asi na nich projdou naše IX20 ?
Peugeot 305, Favorit, Accent r.v.2005 1341ccm
Hyundai ix20 Tricolor 1.4 CVVT – 66 kW
Odpovědět

Zpět na „ix20“