vŕzganie stredového panelu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od miskinsr50 »

ťahom sa asi demontuje na automatickej pake. Na manuali sa sraubuje. Ale neslo mi od nej oddeliť koženku. Takze som si pomohol ako som vedel. Ale v pohode. Citeľne to stíchlo.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od idam.i »

robertbulko píše:Super! Ja som to rozobral komplet celé, aj ten strieborný lém pri lakťovej opierke, aj skrinku s roletkou - no všetko. Ak pride k tomu, že sa bude moja palubovka rozoberať v máji, tak zbytky silikónu čo mi tam zostali po rozoberaní palubovky úplne očistím a tiež tam skúsim dať pásku, tak ako ty. :wink:

P.S.: Guľa s koženným poťahom na rýchlostnej páke a vlastne celý ten spodný plast sa vyťahujú ťažšie. Najskôr treba vylúpňuť ten spodný plast (to je v pohode) a potom ťahom hore vytrhnúť guľu. Keď som to vytrhával, musel som hodne zabrať a keď to povolilo, tým silným ťahom nahor som si treskol zovretými päsťami v ktorých som držal guľu do spodnej pery a prerezal som si ju zvnútra o horné zuby, krvy bolo dosť. Takú šupu som nikdy pred tým nechytil. :D


Robo,vieš o tom ,že samopoškodzovanie je trestné. :mrgreen: No vážne,obdivujem tvoju odvahu do toho ísť.Vrzanie stredového panelu trápi aj mńa,hlavne keď sa oń oprie spolujazdec.No na toto si netrúfam,tak len tíško závidim. :cry: =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od Dalin »

Tak to je gól rozebírat relativně nové auto aby jsem si sám opravil co nezvládá autorizovaný servis.
Kdyby to byl problém Atosu který jsem koupil nový za 150 tis., tak se to dá pochopit ale kur.. vždyť se jedná o střední třídu a o auto za min 1/2 mega! ](*,)
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od milan74kb »

@Dalin: New thinking, new possibilities :mrgreen:
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od draslik »

Dalin píše:Tak to je gól rozebírat relativně nové auto aby jsem si sám opravil co nezvládá autorizovaný servis.
Kdyby to byl problém Atosu který jsem koupil nový za 150 tis., tak se to dá pochopit ale kur.. vždyť se jedná o střední třídu a o auto za min 1/2 mega! ](*,)
Musím uznat, že jsi proti :hyu: zaujat více než já. Vysvětli mi prosím jedno: když už si nevozíš "zadek" v :hyu:, tak proč neustále sleduješ toto fórum a zbrojíš proti značce :hyu: ?
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od Dalin »

Vozím, koupil jsem si Accentíka! :D
Supr kauf, po zkušenostech jsem neváhal ani minutu!
Nejsem proti :hyu: jako takovému ale jen proti těm výtvorům které v posledních letech dal do oběhu. Já mám super zkušenosti s Acentem a Atosem, nenechává mne chladným i40, i30 a ix35, což jsou fest nedotažené auta.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od draslik »

Nezbývá mi nic jen s tebou souhlasit. :(

Já osobně velice lituji dne, kdy jsem si přebral "vysněné" auto v podobě :hyu: i40. :cry:
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od David PLEVA »

Tak, aby se neřeklo, že mně nic nevrže, tak jsem se byl mrknout a omakat středový panel. Vrže.

Nastříkáno suchým silikonovým sprejem -> nevrže :D

Měl jsem ho ještě z doby, kdy jsem tímto sprejem stříkal elektricky vysouvatelné antény na Sonatě a Lantře. I když byl podle štítku prošlý, tak zatím maže :D

Stříkal jsem tím i bezpečnostní pásy, když se jim nechtělo a po nástřiku opět OK.

Obrázek
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od idam.i »

David PLEVA ,obstriekal si stredový panel i40 a nevŕzga ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

miskinsr50 píše:ťahom sa asi demontuje na automatickej pake. Na manuali sa sraubuje. Ale neslo mi od nej oddeliť koženku. Takze som si pomohol ako som vedel. Ale v pohode. Citeľne to stíchlo.
Ta koženka sa oddeliť nedá. V tvojom prípade to bude tak, že vytlačíš zospodu ten oválny plast, kde je uchytená tá koženka a potom to celé vyšróbuješ. Myslím, že to už nebudeš potrebovať, jedine že by ťa štvalo ešte nejaké vŕzganie. Ja som sa snažil ošetriť všetko čo sa dalo a aj tak to potom ešte miestami vŕzgalo, ale podstatne - hodne podstatne menej. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od David PLEVA »

idam.i: rozebrali jsme to tak, jak psal robert, ale místo pásky nebo tmelu jsme použili tenhle sprej. Vytvoří se tam na tom takový jemný film, který zabraňuje tomu vrzání. Teď jen počkat, jak se to bude chovat po nějaké době. Teď nevrže, ale co bude za půl roku, bohužel zatím nevím.

Já ho mám jako univerzální mazadlo. V zimě s tím stříkám gumové těsnění kolem dvří, aby nepřimrzaly, stříkám tím pásy, když nenavíjejí, nebo i antény, když jsem je ještě měl. Teď jsem tím naposledy na Sonatě stříkal ty železa, které jsou ve dveřích a fixují dveře v určitých polohách.

Je to takový můj univerzální lék ;)
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od miskinsr50 »

určite existuje viacej moznosti ako tento problem vyriesit /silicon spray, podlepit paskov-moj pripad/ silicon a podobne. Treba to len vyskusat. Urcite jedna min. z týchto možnosti pomoze aspoň ciastocne tak ako v mojom pripade s páskov.

Vŕzganie výrazne prestalo a je ho malicko pocut len ked sa hodne ale hodne opriem o ten plast. Inak pohoda a za jazdy o nom ani neviem.
V mojom pripade som ho počul v poslednom čase/teplejsie počasie aj počas jazdy ked som prešiel cez väcsie nerovnosti ktorych je mimochodom v BA dost vela... :?

netreba sa toho bat... Zvládne to kazdy mierne zrucny jedinec. Je mi len záhadou prečo to v servise neriesia podobným spôsobom keď vedia o tomto nedostatku.
Naposledy upravil(a) miskinsr50 dne 18 bře 2014, 10:24, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

V servise už to riešia, aspoň v BA, aplikovaním silikónu. :wink: Zahrnul som to aj ako riešenie do sekcie s nedostatkami. :wink: Možno to riešia tak od vtedy, od kedy som si nechal od nich rozobrať stredový panel s tým, že si to ošetrím silikónom sám a zistili, že to pomáha. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od miskinsr50 »

bol som v Karireali BA a tam povedali, /uz som písal/ ze mi nevedia pomoct. Tiez navrhovali spray ale len svojpomocne. A to na tento servis nemozem povedať krivé slovo.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

Ja chodím do Autopolis a sú veľmi ochotní v rámci ich možností.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“