Razeni zpatecky

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od kentanjack »

JoRy píše:
kentanjack píše:
PatryCzech píše:... Jinak automatické vytahování oken je až od nějakého vyššího stupně výbavy, já mám Comfort a tam to není, což mě pěkně se*e...
Dá se to dokoupit, je to v ceníku příslušenství. Servisák mě přesvědčoval o tom, že je to ekvivalentní tomu, co je ve vyšších výbavách.

Viz zde: http://www.hyundai.cz/files/download/mo ... i30-5d.pdf
Pozor, tohle neni to co puvodne myslel - tohle je jen automaticke dovirani nahoru pri zamknuti auta.
Automaticke dojezdy se bohuzel nedaji domontovat. Jak jsem psal, zalezi na vybave...
Vážně? Tak to mě technik buď mystifikoval, já jsem se ptal konkrétně na automatický dojezdy (tedy že cvaknu spínačem na dveřích a okno samo sjede úplně dolu nebo vyjede úplně nahoru), nikoliv na "ten řádek" v ceníku. Anebo se to třeba dá domontovat třeba prostě výměnou spínačů jako náhradního dílu, akorát se to neuvádí v cenících a technik už s tím měl nějakou zkušenost...
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od JoRy »

Až ti to domontujou tak dej vědět a hlavně i kde a za kolik.
Předpokládám autorizovaný servis.
Dal bych si to domontovat taky.
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od Killer »

bony píše:Musím taky konstatovat, že řazení je úplně v pohodě, rozhodně lepší než kroužek... páka pěkně padne do ruky a prsty jen zamáčkneš tlačítko a šupneš tam zpátečku... co je na tom složitého? Jde vidět, že nevíš co je to porod... :-) Jinak ohledně okna u řidiče naprostý souhlas, nevím co má společného výbava, protože ani v plné okno nahoru samo nejde.
Hmm, jake tlacitko? Ja zpatecku radim tak, ze to vytahuju nahoru, jako ve stare i30, jenze bez toho krouzku to fakt nejde. Co delam blbe?
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od bony »

Killer píše:
bony píše:Musím taky konstatovat, že řazení je úplně v pohodě, rozhodně lepší než kroužek... páka pěkně padne do ruky a prsty jen zamáčkneš tlačítko a šupneš tam zpátečku... co je na tom složitého? Jde vidět, že nevíš co je to porod... :-) Jinak ohledně okna u řidiče naprostý souhlas, nevím co má společného výbava, protože ani v plné okno nahoru samo nejde.
Hmm, jake tlacitko? Ja zpatecku radim tak, ze to vytahuju nahoru, jako ve stare i30, jenze bez toho krouzku to fakt nejde. Co delam blbe?
Tlačítko je na obrázku označeno červenou šipkou.
Přílohy
hw033921.jpg
hw033921.jpg (64.64 KiB) Zobrazeno 3358 x
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od Killer »

Dik, tak to se musim podivat, ale fakt jsem si ho nevsiml.
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od Dale261 »

Narozdíl od Killera to "tlačítko" používám, ale často se mi stane, že mi zpátečka nejde zařadit, musím spojku pustit a znovu ji šešlápnout, abych zařadil.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od bony »

Dale261 píše:Narozdíl od Killera to "tlačítko" používám, ale často se mi stane, že mi zpátečka nejde zařadit, musím spojku pustit a znovu ji šešlápnout, abych zařadil.
To se mi stalo snad jen jednou, ale to je normální. V Ochcávce nemohu zařadit 4x do týdne...
PatryCzech
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 dub 2013, 17:53

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od PatryCzech »

Jaj, tak jestli jsi o tom tlačítku nevěděl, tak to ani nechci vědět jak jsi tu zpátečku řadil :lol: :shock:
Mazda 323f 1.5 BA 1997 - super auto, nikdy nezapomenu...
Renault Laguna Grandtour 1.9 TDCI 2004 - super auto, super výbava - no, vydrželo rok, než se samo oddělalo...
Hyundai i30 CW Trikolor Comfort 1.6 CVVT 2013
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od idam.i »

PatryCzech píše:Jaj, tak jestli jsi o tom tlačítku nevěděl, tak to ani nechci vědět jak jsi tu zpátečku řadil :lol: :shock:
[-o< =D> :mrgreen: Proste bomba.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od vencca »

Co je to zpátečka? :lol: Tohle vlákno je moc :)
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od bony »

:-) ;-) snad uz to pujde. Co to bylo za prodejce ze nepredvedl auto... -5bodu
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od Killer »

PatryCzech píše:Jaj, tak jestli jsi o tom tlačítku nevěděl, tak to ani nechci vědět jak jsi tu zpátečku řadil :lol: :shock:
No jak, jako u sve i30, proste jsem vytahoval to na pace. Ale fakt je, ze s tim tlacitkem je to o necem jinem :) Az ho budu vracet, tak je tam pekne sprdnu, ze mi to nerekli. A nebo mozna ne, abych nevypadal jak totalni trubka :)
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od bony »

Killer píše:
PatryCzech píše:Jaj, tak jestli jsi o tom tlačítku nevěděl, tak to ani nechci vědět jak jsi tu zpátečku řadil :lol: :shock:
No jak, jako u sve i30, proste jsem vytahoval to na pace. Ale fakt je, ze s tim tlacitkem je to o necem jinem :) Az ho budu vracet, tak je tam pekne sprdnu, ze mi to nerekli. A nebo mozna ne, abych nevypadal jak totalni trubka :)
:D To jsem rád, že už to jde jak má...
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od jjenda »

Tak jsem se už dlouho nezasmál, jako u té pojistky zpátečky Promiň Killer, ale to nešlo přejít jen tak s pozvednutým obočím. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No a teď zase dál. To že nejde někdy zařadit zpátečka je zapřičiněno tím, že zpátečka nemá synchron jako rychlosti dopředu. Proto se občas potká zoubek na zoubek a pak je nutno vyšlápnout spojku ještě jednou aby se předlohová hřídel v převodovce pootočila do jiné polohy a zoubek zapadl do mezery. Netrapte se tím, synchron nemají na zpátečce žádná běžná osobní auta . Já bych se Vás chtěl ale zeptat na zvuk převodovky při couvání. Že všechny auta při couvání kňučí jak pes je normální, ale já když odlehčím plynový pedál a zpátečka není v tahu, tak už to není kňučení, ale vytí kojota. V autě to není tak strašné, tam pípají senzory a vrčí víčko kamery, ale z venku to je dost hlasité. Jsem nejukňučenější couvající auto na sídlišti :D . Asi to nebude závada, ale vlastnost, proto bych rád slyšel, jak to máte Vy.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Razeni zpatecky

Příspěvek od Killer »

Hmm, tak to jsem si nikdy nevsiml. Ale je fakt, ze ja couvam pomalu. Ono to u nas na sidlisti ani moc nejde. Ale vylozene knuceni jsem tedy nikdy neslysel.
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“