Nedostatky i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od doni »

robertbulko píše:Ak by toto auto jazdilo len po krásnej rovnej ceste bez nerovností a zákrut, asi by som nikdy nepočul tie pazvuky čo mi lezú na nervy. Hold realita je iná. Tie piskoty a ťukoty zo zadnej časti auta sú do pohody - žiaden problém. Páska to v pohode porieši. Mňa hlavne štve palubovka a teraz opäť stredový panel a hlavne, že to vôbec musím riešiť.
Robo daj foto ajo si poriesil tu sietku a aj tie klucky. Dik.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

robil píše:Dostal jsi náhradní vůz po dobu opravy?
Měl stejné problémy jako tvůj?
Náhradné auto som nikdy nežiadal. Problémy ktoré mám sa neprejavili ihneď a ani naraz. Prišli časom. Problém s palubovkou má podla vyjadrenia zo servisu 8 z 10 aut. Problém s gumou na dverách sa tu už riešil a neprišlo to odomňa. Problém so zápachom od spojky sa tu tiež riešil. Ja neviem, či to čo cítim ja je od spojky. Viem kam mieriš "robil", ale jazdou v náhradnom vozidle pár hodín počas servisu mi určite nepomôže.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 26 led 2014, 23:01, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

doni píše:
robertbulko píše:Ak by toto auto jazdilo len po krásnej rovnej ceste bez nerovností a zákrut, asi by som nikdy nepočul tie pazvuky čo mi lezú na nervy. Hold realita je iná. Tie piskoty a ťukoty zo zadnej časti auta sú do pohody - žiaden problém. Páska to v pohode porieši. Mňa hlavne štve palubovka a teraz opäť stredový panel a hlavne, že to vôbec musím riešiť.
Robo daj foto ajo si poriesil tu sietku a aj tie klucky. Dik.
OK, ale az zajtra :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od fikusino »

Par mojich postrehov.
Tiez si zacinam vsimat niektore veci na aute, ktore mi nerobia radost. Okrem zleho licovania plastov na niektorych miestach (som o tom pisal
v inej sekcii, aj daval foto), som si uz davno vsimol take zaujimave odskakovanie prednej napravy pri prejdeni nejakej nerovnosti, neviem co to je, ale
u inych aut sa mi to nestavalo. Dalsia vec je automaticka klima - konecne prisli mrazy, a ked sme isli do Viedne v sobotu a nastavil som 20 C, tak auto
zacalo hriat a nie a nie prestart. postupne som dal az na 16 C a stale hreje, az ked som dal na minimum ked vypisuje ze teplota nizka, tak sa konecne
vykurovanie skoncilo a zacal prudit chladny vzduh. tak som potom prepinal medzi 16 a minimum, aby bolo ako tak v aute ;) nechapem ci je cidlo niekde pri okne a detekuje
ze ma stale vykurovat, ale takto klima nemoze fungovat.
Nastastie nemam vacsinu tych problemov(zatial) co Robo pisal, ale ked si uz clovek kupuje auto tejto triedy za nemale peniaze, tak by to malo byt tip top. Tiez som
dlho vahal a nakoniec kupil nove auto (bohuzial polovicka nechcela jazdene) tejto znacky lebo ma jazda a vzhlad presvedcili. ani vo sne by ma nenapadlo, ze si kupim hyundai, skor naopak, vzdy som mal nejaku averziu voci tymto znackam a nejako sa mi ukazuje ze to bolo opravnene. Dufal som ze korejci uz robia kvalitu, ze sa vyrovnali nemcom (co potvrdzovali rozne testy, recenzie) ale mam dojem ze sa sustredili na obal, na dizajn a vnutro je lacne, pozliepane, plastove, nekvalitne.
Tak uz len dufajme ze po tych vrzganiach, volantoch, brzdach, nepride nic horsie a ktovie mozno aj po 10 rokoch budeme jazdit na tej istej i40 ;)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

To odskakovanie som si všimol aj ja. Príde mi to akoby sa tlmič niekdy nevedel vysporiadať s nerovnosťou a miestami chce bojovať proti.

Tiež som spozoroval, že si klíma niekedy nechce dať povedať a len pre malú zmenu teploty treba hnať nastavenie do extrémov. :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 27 led 2014, 14:37, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Šéfův sedánek dnes překročil 35.000 km.

I my bojujeme s vrzající, skřípající či drnčící palubkou (správný výraz pro popsání toho pazvuku dosaďte dle své jazykové citlivosti). Mně by z toho hráblo, protože je to přesně ta frekvence, kterou slyším přímo výborně. Ještě víc, ale drtí naše nervy originál vestavěná navigace, resp. její dotykáč. Vše začalo zamrzáním navigace, pak se přidal telefon. Teď se samozřejmě metodou náhodného výbuchu seká navi, odpojuje telefon, přerušuje spojení s telefonem a absolutním hitem je rozhozený dorykáč, kdy klepnete na ikonu číslo jedna a vytočí se čtyřka. Už se s tím patlám půl roku, importér stále trvá na upgradech SW o nichž od prvního pokusu, který nic neřešil, víme, že jsou k ničemu. Teď už snad konečně dojde na výměnu železa a rovnou to spojíme s tou palubkou.
Další věc, která mi přijde na palici je systém na hlídání servisních intervalů. Tahle auta mají interval 30.000 km, ale v systému, alespoň u té naší, je přednastaven interval 15.000 km a nejde to zatím změnit. Takže v půlce intervalu musíte do servisu nechat hlášku vymazat nebo po každém nastartování snášet "hulákání" systému, že máte jet na garančku.

Problémy s adhezí přední nápravy v zimě vyřešila výměna naprosto úděsných Nokianů za Kuhma.

Že automatické klimy v :hyu: žijí vlastním, poněkud nevyzptytatelným, životem není nic až tak nového. Tady to ještě ujde, pamatuju šílenější chování :lol: .

Ostatní neduhy se u nás zatím neprojevily.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Tu sú fotky toho ako som poriešil zámky zadných opierok a sieťku. Na zámkoch opierok som použil pásku a na zámkoch sieťky som použil pásku a kruhovú podložku. :P Po týchto úpravách je v zadnej časti auta krásne "ticho", bez nepríjemných rušivých zvukov, ktoré tam nepatria.

Nevadí mi ak sa niekde pohne nejaký plast, keď mrzne, alebo je príliš teplo, čo je bežné a normálne, ale vážne ma rozčulujú permanentné ťukavé, vŕzgavé, pískavé zvuky, ktoré v aute nemajú čo robiť a už vôbec nie v novom a už vôbec nie vo vlajkovej lodi. :P

Vôbec by som nezačal tento "topic" a uspokojil by som sa s niektorými neduhmy a prípadne si to poriešil sám. Som šikovný a technicky veľmi zdatný. Neodpustím ale servisu, že mi rozobrali palubovku a neurobili to čo mali a ja budem musieť túto operáciu podstúpiť ešte raz. Každý z vás vie aký je to drsný zásah a aké ďalšie problémy to môže spôsobiť. Palubovka nie je miesto, ktoré sa predpokladá rozoberať.... :P :P :P
Přílohy
P1020353.JPG
P1020353.JPG (211.32 KiB) Zobrazeno 2757 x
P1020314.JPG
P1020314.JPG (174.38 KiB) Zobrazeno 3108 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 04 bře 2014, 10:02, celkem upraveno 7 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od hanz.1 »

Mr. HYUNDAI: to upozornění intervalu výměny oleje se dá jednoduše úplně vypnout, jen je třeba si to pak pohlídat. Dělá se to normálně přes PP, diagnostiky netřeba.

S navi mám také stejné problémy. Ráda se seká, většinou krátce po nastartování a to přeskakování dotykové obrazovky je fakt na palici, hlavně za jízdy je to výborný.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Taky to upozorňování vypnu nebo nechám vypnout, až se budou patlat s navigací a mlácením palubky. Šéf střídá několik aut a i se mu snížil proběh, takže ročně navrká tak 20-25.000 km.
A na hlídání pravidlených prohlídek mám v compu extra softík, těch aut je na udržení termínů v hlavě už moc, takže mi tohle ani trochu nepomáhá.

Jsem zvědavý, jestli i nás doběhne problém s kotouči. A jsem si jistý, že mně by si je k úhradě dát netroufli :twisted: :!:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
popet11
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 lis 2013, 15:43

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od popet11 »

Čau pánové,

jak to tady tak čtu, tak mi běhá mráz po zádech.

Já zatím musím říct, že nemám na autě jediný popsaný problém. A to jsem to bral jako předváděčku, zatím najeto necelých 25 tis. km. Doufám, že to tak dlouho vydrží

Vystřídal jsem různý auta i mnohem lepších značek než je :hyu: , ale na každým jsem časem vždycky našel pár mušek. Ideální auto prostě není...

Tak ať slouží :D/
Hyundai i40cw - 2013, Style + Navi, 1.7 CRDi 100kW, white crystal
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

Neva,admin to opraví. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od bugsbunny »

Robert to pekne zosumarizoval, z jeho prispevku je citit ze asi bol riadne nasrany po oprave/neoprave klepajucej palubovky. No s tymto mam rovnaky problem, po par dnoch co som bol s tym v servise sa mi to klepanie objavilo znovu a budem to opatovne riesit v priebehu par dni v ramci navstevy servisu pri garancke. Co sa tyka ostatnych veci, o tom ze displej nie vzdy reaguje tak ako chcem som pisal uz davno, kliknem na meno a vytoci sa meno o dva riadky nizsie, nastastie to nieje vzdy tak :), v poslednej dobe sa navigacia chova tak ze reaguje s cca 10s oneskorenim, ale zda sa ze je to par minut po starte a potom sa to nejako zobudi. No este by som ako dalsi bod do Robovho zoznamu spomenul ze tu deliacu sietku mi hned po prvom pouziti vymenili, kedze sa nenavyjala naspat. Ked to pojde takto dalej, ostava mi len dufat ze auto bude po cca 4-5 rokoch v stave, ze sa ho podari predat za rozumnu sumu . To ma vzdy nadvyhne ked vidim reklamu na hyu kde ospevuju kvalitu. Ano co sa tyka dizajnu, som absolutne spokojny, co sa tyka pohodlia pri dlhych cesta taktiez, len tie drobnosti co nam strpcuju zivot :((. Najazdene mam momentalne cca 47ooo km.
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od 69pavel »

robertbulko píše:Tu sú fotky toho ako som poriešil zámky zadných opierok a sieťku. Na zámkoch opierok som použil pásku, je už vidieť ...........................................



a co misto pasky ktera je nachvili tam dat stahovaci pasku na kabelaz-tzv.svazkovaci spiralu( http://www.foxel.cz/2150/ ),je to celkem tenke a v kombinaci s secundovym lepidlem,mohlo by to byt na veky
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

:) Vyskúšaj a uvidíš. Dobrý nápad, ale podľa mňa to nebude fungovať. Aj keď si myslíš, že je tá špirála tenká, už len niekoľko vrstiev el. pásky spôsobuje, že sa hák zámku nedosadne na svoje miesto. :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 17 úno 2014, 08:19, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od 69pavel »

nevim,ja mam Accenta,jen jak jsem procital tak mne to napadlo, ta paska je cca 0.5mm stena tloustky(celkem by to naskocilo 1 mm),takze je otazka kolik je pak v zamku na zapadce mista anebo potom pracnejsi varianta ,rozbrusit,dat druhy cep o mensim prumeru a na nem do puvodniho prumeru silon, ale to uz prace pro soustruh a sikovne a trpelive rucicky,i kdyz toto by melo byt z vyroby a ne dodo(dodelej doma)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „i40“