Nedostatky i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Pre tých čo stále tvrdia, aký je :hyu: i40 perfektný. Je to krásne auto, ktoré ale tak, ako takmer každé iné, svoje muchy.

INTERIER:
- :D :arrow: vŕzganie lesklých čiernych plastov v lete vo vyhriatom aute ( :hyu: rieši v záruke aplikovaním textilnej pásky na kontaktné miesta)
- :D :arrow: ošúpaný volant po krátkom čase užívania, vadí mu horúce slnko ( :hyu: rieši v záruke prečalunením volantu)
- :D :arrow: pískanie zámkov opierok zadných sedadiel (pomôže páska) https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 15#p418604
- :D :arrow: nepríjemné ťukanie zámkov obalu sieťky za zadnými opierkami (pomôže páska a malá podložka) https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 15#p418604
- :D :arrow: vŕzganie/ťukanie v palubovke ( :hyu: rieši v záruke, prelepením vŕzgajúcich častí textilnou páskou :? )
- :D :arrow: vŕzganie tesniacich gúm na dverách (proste menej kvalitná guma, :hyu: rieši v záruke aplikovaním prostriedku na obnovu/údržbu gumových tesnení)
- sedadlo vodiča sa hýbe do strán ( :hyu: rieši v záruke, ak nie je možné inak, výmenou sedadla)
- :D :arrow: LEDka signalizujúca zaradenú spiatočku prestáva svietiť - len model s automatickou prevodovkou ( :hyu: rieši v záruke výmenou)

EXTERIER:
- :D :arrow: predné stierače pri ostrekovaní nedokončia cyklus a ostanú stáť cca 5cm vyššie (ďalšie zotretie bez ostrekovania zastaví stierače v správnej polohe)
- problémové predné aj zadné snímače prekážky ( :hyu: rieši v záruke výmenou snímačov)
- :D :arrow: prehnuté strešné lišty ( :hyu: opraví, prípadne vymení v záruke)
- :D :arrow: cúvacia kamera pravdepodobne navlhne a potom je obraz značne znehodnotený ( :hyu: vymení v záruke) http://youtu.be/XYObrXsG-ng

RIADENIE:
- :!: problém s prednými kotúčmi / trasením volantu pri brzdení ( :hyu: rieši v záruke výmenou kotúčov)
- problém so zaradením 1. a 2. rýchlostného stupňa za studena (len manuálna prevodovka, :hyu: rieši v záruke výmenou spojkovej sady)
- :arrow: brzdové platničky súce na výmenu po cca 45.000 km ( :hyu: vymení za peniaze od majiteľa)

NAVI:
- problém s dotykom na displeji NAVI (nepoznám riešenie)
- náhodné zamŕzanie NAVI (ak nie je možné inak, :hyu: rieši v záruke výmenou)

OSTATNÉ:
- :arrow: špiniace sa prahy všetkých dverí za nepriaznivého počasia. Následne zašpinené nohavice. (poznám veľmi dobre a dávam si pozor :P )
- :arrow: pri otvorení piatych dverí keď je napršané, chvíľu padá na hlavu špinavá voda (poznám veľmi dobre a zatiaľ si dávam pozor :P )
- vybitie batérie v niektorých prípadoch už po 14 dňoch nepoužívania (nepoznám riešenie)


:arrow: = s tým som sa stretol aj ja. Teraz (marec 2015) mám nabehaných kúsok pred 45000km.
:!: = opakovane sa vyskytujúce po oprave
:D = u mňa už opravené / vyriešené


SERVIS:
Jedna vec je kvalita i40 a druhá ako sa :hyu: stavia k riešeniu problémov:

Keď to zhrniem, na základe vašich aj mojich doterajších skúseností, väčšinu nedostatkov sú kozmetické a :hyu: ich rieši zdarma v rámci záruky, aj keď treba niekedy cestovať ďalej k slušnému servisu. :? Veľa z vás sa presvedčilo, že vedia byť aj veľmi ochotní. :wink: Nie vždy sa im podarí problém odstrániť na prvý krát, ale mám pocit že sa snažia. :wink:

Ak sa importér dobre postará o svojich zákazníkov, nemusí byť všetko stratené. Bohužiaľ, niekedy to stojí veľa času a nervov, kým sa nájde naozaj slušný servis. A keď sa už nájde, znova to stojí voľný čas strávený v servise. Aj keď sa nakoniec podarí auto priniesť do požadovaného stavu, často to zanechá na majiteľovi jazvu, ktorú si so sebou ponesie hodne dlho. :cry: Preto je dobré si vymieňať informácie a takto si navzájom pomôcť. :)

Uvedené nedostatky sú zozbierané, nie su všetky moje. ](*,)
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 07 dub 2015, 23:03, celkem upraveno 180 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robil »

Vata do uší nebo práce v strojírenském oboru vaše problémy s různými pazvuky vyřeší!!!
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

Robo dnes máš akýsi depresívny deň.O chvílu bude po zime a už bude lepšie. :mrgreen:
Inak vážne,toto všetko máš ty,alebo si zosumíroval prehlad z fóra ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od xpawlas »

idam.i ty jako bys měl auto z jiné dimenze :D řešil si něco z tohoto? V dubnu si pro něj jdu, 1,7 CRDi 100kw a začínám mít strach...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

idam.i píše:Robo dnes máš akýsi depresívny deň.O chvílu bude po zime a už bude lepšie. :mrgreen:
Inak vážne,toto všetko máš ty,alebo si zosumíroval prehlad z fóra ?
ja mám 1-7 :( Tie vŕzgania a pískania a škrípania a ťukania, by sa možno neprejavili ak by sme mali na SR slušné cesty.

Ja som detajlista a puntičkár a nemám chuť počúvať v aute zvuky, ktoré tam absolútne nemajú čo robiť, ako rachot zámkov. Taktiež nemám chuť v aute "ňuchať" pachy po zhoreninách. Nemám chuť počúvať vŕzganie tesniacej gumy na dverách. Mám nové auto nie starú 10 + ročnú šunku čo má za sebou 250000km. Ani moje 10 ročné Mondeo s 250000km sa tak nechovalo. Normálne mám strach si toto auto nechať deň po tom čo padne záruka.

A áno som naštvaný, pretože som sa valil z TN do BA preto, aby mi rozobrali komplet palubovku a stredový panel, čo je pre mňa dosť drsný zásah do auta a s tým že som ich žiadal, aby to urobili poriadne, pretože som nechcel aby išla palubovka znova von a oni to neopravili. Ťukanie a hneď na mojej (vodičovej) strane je naspäť a aby to nebolo všetko zašpinili mi ten biely tapacír na stĺpikoch na oboch stranách. Nie moc, ale ja to vidím. Jediné + na tom je to že tú palubovku nepoškriabali. Najradšej by som to rozobral a opravil sám, ale to nie je riešenie. Ja sa chcem tešiť z jazdy na mojom novom aute v ktorom sedím takmer každý deň niekoľko hodín.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 26 led 2014, 20:29, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

robil píše:Vata do uší nebo práce v strojírenském oboru vaše problémy s různými pazvuky vyřeší!!!
Sorry a bez urážky prosím. Komentoval by som tento príspevok ako: "Dobrá rada od hovada." :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

xpawlas píše:idam.i ty jako bys měl auto z jiné dimenze :D řešil si něco z tohoto? V dubnu si pro něj jdu, 1,7 CRDi 100kw a začínám mít strach...
Ale riešil.Vymenili mi volant,cítim vibrácie pri brzdení a niekedy niečo začujem v prístrojovke,teda zdá sa mi. :roll: Možno rozdiel je v tom ,že mám benzín. [-X Je fakt,že mám jedno z prvých áut importovaných na SK a na to všetko toho nie je veĺa.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robil »

Máš štěstí že nevím co znamená hovada.Jestli to má být urážka nebo pochvala.Jestli to má být urážka od puntičkáře tak to mi nevadí!Bývají to nepříjemní lidé a ve vlastním životě se jim vyhýbám.Léčí si vlastní selhání na jiných.
Můj příspěvek jsem nemyslel nijak zle.Je psán nadneseně!Místo vaty do uší jsem mohl napsat přidej si radio,to že 30let pracuji v hlučném provozu a případné pazvuky mně nevzrušují je můj problém.Evidentně jsi změnil značku.Proč?To víš nejlépe sám!
Uznávám že při výskytu věcí které nemám rád jsem nervozní ale snažím se je řešit s rozumem.Jestli to nejde řeším je razantně i za cenu prodeje vozidla a návratu k původní značce.Život je příliš krátký na to abych si jej otravoval ještě sám!
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

robertbulko píše:
robil píše:Vata do uší nebo práce v strojírenském oboru vaše problémy s různými pazvuky vyřeší!!!
Sorry a bez urážky prosím. Komentoval by som tento príspevok ako: "Dobrá rada od hovada." :P
Možno som menej náročný,možno máš smolné auto.Kamarát má Volvo XC90 od novoty a na jeho zážitky sa zatial nechytáme.V prvom roku menený hlavny brzdový válec,náboje v predných kolách a pod.Menšie veci ako rôzne klepania a pod. nespomínam.Napriek tomu jeho ďalšie auto bude Volvo. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od xpawlas »

Roberte zajímají mě ty body 3 a 4
3. pískanie zámkov opierok zadných sedadiel (bolo ťažké nájsť zdroj tohoto pískania, pomôže páska)
4. nepríjemné ťukanie zámkov obalu sieťky za zadnými opirkami (skúste ho chytiť a pohybať do strán, je tam vôľa a budete počuť nepríjemný zvuk železa o železo, pomôže páska)

O co přesně jde a kam si tu pásku lepil? Myslíš ty záchyty u sedaček u té síťky? Obalil si to jen textilní páskou a vše OK?
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

xpawlas píše:Roberte zajímají mě ty body 3 a 4
3. pískanie zámkov opierok zadných sedadiel (bolo ťažké nájsť zdroj tohoto pískania, pomôže páska)
4. nepríjemné ťukanie zámkov obalu sieťky za zadnými opirkami (skúste ho chytiť a pohybať do strán, je tam vôľa a budete počuť nepríjemný zvuk železa o železo, pomôže páska)

O co přesně jde a kam si tu pásku lepil? Myslíš ty záchyty u sedaček u té síťky? Obalil si to jen textilní páskou a vše OK?
OK. podobné ako na obrázku s tým rozdielom, že :hyu: to má urobené len ako kus ohnutého drôtu a ten hák čo do toho zapadá je tiež kus železa. Na obrázku je dotyková časť oplastovaná a to :hyu: nemá. Ja som to čo je na obrázku oplastované olepil elektrikárskou páskou. Na opierkach sedadiel je hák zámku natesno s protikusom a pri nerovnostiach na vozovke to potom o seba šúcha a vydáva piskľavý tón. Keď je tam páska je to v pohode. Čo sa týka sieťky tam je zasa veľká vôľa medzi hákom a protikusom a keď to o seba naráža vydáva to nepríjemný zvuk. Stačí vyhodiť sieťku a je to OK. ](*,)
Přílohy
Unknown.jpeg
Unknown.jpeg (3.58 KiB) Zobrazeno 13000 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Mal som Golfa III 1.8 benzín, predané pri cca 200000km, potom Octavku 1.9 diesel, predané pri cca 500000km, potom Mondeo MK3 2.0 diesel, predané pri cca 200000km. Všetky tri mali cca 10 rokov keď išli preč. Všetky som kúpil jazdené. Nespomínam si, že by som mal s niektorých s tých 3 problémi ako s i40. Všetko sedelo ako "riť na šerbel" aj po rokoch. Jediné veci čo som riešil, boli výmeny komponentov pre opotrebovanie, olej a iný spotrebný materiál.

To čo robí i40 je hodne pod úroveň. Toto auto som si kúpil pretože sa mi dizajnovo veľmi páči. Je nádherné a recenzie, ktoré som pred kúpou vzhliadol hovorili pre toto auto a cena bola super. Práve preto som si dovolil kúpiť moje prvé nové auto. :cry: Dnes sa pýtam, koľko :hyu: zaplatil za takú pozitívnu reklamu?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od xpawlas »

Podle mě je ta síťka dobrá věc, takže když to opět zalepím, bude to v poho ne? Má někdo podobný problém? Já se připravuju na nejhorší, tajně doufám, že se mě to vyhne, i když tomu nevěřím :? Ale tohle jsou prkotiny, které samozřejmě hodně vadí, když už člověk kupuje tak drahé auto, trochu na té kvalitě interiéru by se mělo zapracovat...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Ak by toto auto jazdilo len po krásnej rovnej ceste bez nerovností a zákrut, asi by som nikdy nepočul tie pazvuky čo mi lezú na nervy. Hold realita je iná. Tie piskoty a ťukoty zo zadnej časti auta sú do pohody - žiaden problém. Páska to v pohode porieši. Mňa hlavne štve palubovka a teraz opäť stredový panel a hlavne, že to vôbec musím riešiť.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robil »

Dostal jsi náhradní vůz po dobu opravy?
Měl stejné problémy jako tvůj?
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Odpovědět

Zpět na „i40“