Pipanie bezpecnostnych pasov

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od r0b3rt »

panove dakujem moc za rady, az teraz som sa dostal k pocitacu, zajtra sa pustam do vasich typov a dam report..
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Reklama
 

r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od r0b3rt »

tak pri poistkovej skrinke som podla tohto obrazku pipak nenasiel :/
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
mobil5o
*
Příspěvky: 66
Registrován: 08 kvě 2013, 18:38

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od mobil5o »

pipak bezpecnostnych pasov by mal byt priamo v budikoch
(je spolocny s tym co hra znelku pri zapnuti/vypnuti auta)
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od Dalin »

mmv píše::-) dalin , trochu si z toho pomlouvání už onemocněl nee ??? prosím tě, co tě zrovna na tomto vlákně "Pipanie bezpecnostnych pasov" tak přesvědčiuje v tom, že "to jsou právě ty maličkosti, které odlišují lepší a horší"
máš tam ty na leonu čudlík kterým bys to pípání vypnul ?? nebo "reostat" kterým bys to stlumil ???

... nebo ti to snad nepípá vůbec ??
není pípání jako pípání. Nechci to dál rozebírat, zase by to někdo vzal jako pomluvu.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Bermark
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 zář 2014, 22:52

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od Bermark »

Pod sedačkou šoféra a spolujazdca je viacej konektorov airbag,výhrev a konektor spínača pasu. Je najmenší biely. Jednoduch sleduj kábel kam vediel. Jednoducho ak ho odpojis auto si mysli ze si vždy pripútaný a mas to vyriešené. Ak to chces vratit do pôvodného stavu spať len napojis konektor. Ale pozor na žlté, je to airbag neodpajat!! Ostane ti svietiť zavada a potom pomôže uz len diagnostika.
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od achiles »

Velice zajímavá informace. Můžete to někdo potvrdit? Já to zatím vyřešil tímto 'prodloužením' http://www.ebay.com/itm/291166078135?_t ... EBIDX%3AIT
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od bony »

achiles píše:Velice zajímavá informace. Můžete to někdo potvrdit? Já to zatím vyřešil tímto 'prodloužením' http://www.ebay.com/itm/291166078135?_t ... EBIDX%3AIT
Já jsem to vyřešil tím, že jsem se naučil pásat... Ono to prodloužení z ebay asi nebude moc pevné v trhu, že... ale to se ukáže až v případě havárie.
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od achiles »

no jako takhle. take tomu uplne neverim a nevozim to permanentne zacvaknute. Nasadim to pouze v pripade nejakych kratkych, pomalych (do 50km/h) presunu, kdyz treba vezu trideny odpad do kontejneru nebo nejake kratke popojizdky, kde musim nekolikrat nastupovat a vystupovat...
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od OGYN »

achiles píše:no jako takhle. take tomu uplne neverim a nevozim to permanentne zacvaknute. Nasadim to pouze v pripade nejakych kratkych, pomalych (do 50km/h) presunu, kdyz treba vezu trideny odpad do kontejneru nebo nejake kratke popojizdky, kde musim nekolikrat nastupovat a vystupovat...
Nedávno jsem fotil tranážér "nárazu " na jedné motoakci ! Připoutáni,se seřízenými opěrkami,byli vysláni vstříc gumovému dorazu rychlostí 14 km/hod ! Přál bych vám to vidět,a hlavně slyšet reakce těch lidí po nárazu ! [-X
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od bony »

achiles píše:no jako takhle. take tomu uplne neverim a nevozim to permanentne zacvaknute. Nasadim to pouze v pripade nejakych kratkych, pomalych (do 50km/h) presunu, kdyz treba vezu trideny odpad do kontejneru nebo nejake kratke popojizdky, kde musim nekolikrat nastupovat a vystupovat...
Nevím zda děláš dobře, měl jsem před sebou nedávno znalecký posudek autonehody, která se stala v 50km/h nepřál bych vám vidět tu fotodokumentaci.
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od achiles »

toto tu resit nebudeme. je to ciste me rozhodnuti a vim, jak i male rychlosti muzou byt nebezpecne.
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8998
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od idam.i »

Určite je to na rozhodnutí každého. :-k
No niekedy sa nestačím diviť,kolko ľudia vynaložia energie aby sa nemuseli pripútavať. ](*,)
Je to len otázka zvyku.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od achiles »

tak potvrzuji, že se vytažením malého bílého konektoru pod sedačkou deaktivuje kontrola zapnutého pásu.
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Uživatelský avatar
DVDpro
*
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2013, 20:52
Bydliště: Praha

Re: Pipanie bezpecnostnych pasov

Příspěvek od DVDpro »

Je zajímavé vědět jak na to pokud se kontrola zapnutých pásů "porouchá" a pípá i když je vše v pořádku. Tedy děkuji za návod. Jinak uvedené důvody (jízda jen kousek, po městě apod) jsou podle mého názoru dost o ústa. Fyzika se nedá moc okecat: https://www.youtube.com/watch?v=swCGozoXqWw. Signalizace pásů je podle mě dobrá vychytávka. Když by to umělo nejen pípat, ale i zabránit jízdě auta nad 5km/h (chůze zdravého člověka) dokud nejsou zapnuté, tak jsem na 100% pro. Nikdy nevíte co se může stát i na relativně krátké cestě. Navíc i30 má airbagy a bez připoutání Vás tento prvek ochrany může docela slušně "zranit".
  • i30 III kombi 1.4T-GDI Style, Premium / Stellar Blue od 2019
  • i30 II hatchback 1.4i CVVT TRIKOLOR, komfort+, parking, Steel Gray II, 2013 - 2019
  • Seat Córdoba, 1.4, r.2000
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Bez pasu ani krok... psal jsem jak vypadal znalecky posudek pri nehode 50km/h... Byl bych taky pro aby bez pasu auto nejelo vic jak 5km/h a bylo by vyreseno.

Odesláno z telefonu.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“