výměna katalyzátoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od dm29 »

Prasok z katalizatora sa spatne dostava do motora pri brzdeni motorom, s timto mal problem i prve motory 1.2 HTP ktory mal Kat prilis blizko motora a ten sa kvoli vysokej teplote zacal rozsypavat a pri brzdeni motorom sa castocky nasavali spat do vyfukoveho ventilu.
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od t0x!n »

muzu rict jen jedno, stejny problem ale u me presne po 8787km... auto v provozu od zacatku 10/2013, po prvnich 500km zacal byt motor dost hlasity (cvakani), dle toho co jsem patral hydrostely, min. 5-7x jsem pri ruznych servisnich opravach co se delaly na toto upozornoval, ze to neni v poradku, k tomu se pote pridalo: padani vykonu, auto proste nechtelo jet a vzpamatovalo se treba po seslapnuti plynu za 5s, rozjezdy: skakal jsem jak stara Blazkova co se uci v autoskole, poslednich par mesicu spotreba kolem 9.5l, az nyni v poradi 3. servis co jsem navstivil zjistil, ze: vysypanej katalyzator, z toho 3. valec ma min. tlaky tzn. jede uplne na min. vykon, ostatni maji tlaky tez o neco nizsi, verdikt: motor KO, vymena za komplet novy, vice zde v tematu: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=152&t=29868

Pote jsem volal svemu prodejci a dal delsi rec s technikem, ktery tomu zjevne uz vice rozumi a ma neco za sebou, tak mi popsal, ze uz se primo u nich jeden motor tez menil a ze v podstate pokud se vysype milej katalyzator, tak ten bordel to "foukne" pekne zpet do motoru a jelikoz je 3. valec nejbliz, tak schyta tu nejvetsi dardu

No takze uprimne doufam, ze nic takovyho dal nasledovat nebude, vysypanej motor po ani ne 9000km a roce a chlup provozu... To aby se pomalu clovek zacal bat co ho ceka za tech 5 let, u me konkretne za 3 a 9 mesicu
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
pavbaj
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2013, 10:12

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od pavbaj »

Tak motor i katalyzátor vyměněný. Ostravské servisy s tím nechtěly mít nic společného. (už nikdy tam nejedu) Nakonec jsme si museli udělat výlet do Rýmařova, ale spokojenost. Motor konečně funguje tak jak má. Takhle nejezdil ani ten původní. (snad to vydrží)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od idam.i »

Držím palce. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od copper5252 »

se omlouvám že to otevřu :)

Ale k tomu jak muže motor nasát rozsypaný katalizátor , je to tak že výfukové plyny nejdou z výfuku jakoby "plynule" ven ale menší čast výfukových plynu se nasáva spět do valce

pokud se pletu tak mně opravte
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“