Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od Richard555 »

Já se ke svítivostí vyjadřoval na foru Chevrolet Daewoo, na své Nubiře jsem prd viděl, oči nemám až tak špatný, nejdřív jsem jak se tady zjevily modré žárovky sadu s celou krabičkou popsanou bojovnými nesmysly jako xenon, 6000 k ,milion lumenu, +90% atd. za sucha ještě jakž takž, za mokra jsem si mohl vzít svíčku a jít před autem, hrozný..... okamžitě jsem je vyndal a dal původní za mokra podstatně lepší, pak jsem koupil žárovky pro rally potkávačky 90W dálkové 100W a bylo to ještě horší svitílo to jak dvě bludičky...... vzal jsem voltmetr a zjisti že na žárovce nemám 14,5 V jako na baterce, ale jen cca 11V při 100W žárovce ještě méně :roll:
Takže dráty ke světlům jsou vedeny do kabiny a Z5 a navíc jsou jako zvonkové drátky..... ustříhal jsem vše nátáhl přímo od pojistkové skříně přes další pojistky nové dráty k oboum světlům a původní vedení jsem použil na ovládání relátek ......
Od té doby jsem se světly spokojen, teď momentílně používám žárovky z Lidlu +50% za 149,- a svítí také dobře. Jinak jsem používal všechno možné Osram siverstar, night breaker + 60%, +90% GE +60% a vše svítí v upravených světlech dobře.... mám ale žárovky H4.....
V Santě máme Night Breaker +90% svítí to dobře, ale připadá mi, že ten modrej proužek u dálkových vláken způsobuje, že sice dálkové svítí bíle a na mokré silnici není tak dobře vidět jako s nemodrejma žárovkama......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Reklama
 

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od LiberaleMiguel »

LEDky jsou blbost, ještě nevymysleli takové, které by dokázaly svítit aspoň tak dobře jako klasické H7 žárovky ;-)

Kompletní přestavba na xenony, jak už tu padlo, je finančně nesmysl

Osramy svítí perfektně, ale Xenony prostě ještě líp

Takže Xenony.... Pokud nechceš řešení za šílené tisíce, tak kup nějakou HID sadu, ideálně 4300k. Montáž zvládneš sám naprosto v pohodě, je to skoro jako měnit žárovku a před STK může vyndat a hodit tam zpátky klasickou žárovku

Co se týče legislativy, tak to tam samozřejmě mít nesmíš, ale když máš čočku, tak je to v klidu a policajti to moc neřeší(sám jsme s tím jezdil asi rok).
Co se týče oslňování ostatních řidičů, tak xenony jsou světla jako každé jiné, takže když jsou dobře seřízené, tak nikoho neoslníš. A argumentovat tím, že auta s xenony mají naklápněí ? To pomůže max tak když se potkáš s protijedoucím autem na horizontu kopce a to se stejně ty světla nestihnou přeštelovat.....
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“