orig. alu kola a jejich "loupání"

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak vydis to a porad tu nekdo nadava na Hyundai. Tak rychle nevyridi reklamaci ani Porsche
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od Skyline »

je pekne jak to jde napric vsemi automobilkami, vyrobi se nekvlatni osizena vec, kdo se ozve vic tomu to vymeni a porad na tom bude vyrobce lepe a zakaznik spokojeny, s rychle vyrizenou reklamaci, nez kbyby se vyrobila vec ihned kvaltine. Na jednu stranu bych si rekl, jak ja asi kvalitni Auto, kdyz mi po par kilometrech zkoroduji disky a oloupou se, nebo Volant. Jeden si rekne kdyz neumi udelat takovou beznou vec co asi udela Motor, prevodovka. No a i30 II generace ma evidentne problemu vice nez I genereca, zejmena co se tyce motoru, spojek, prevodovek, alespon tak to tady vypada, asi si vzali priklad z VW se vsim vsudy.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

on to asi nebude tak zhavy, rikal mi servisak, ze bych koukal jak vypadaji alu na toyotach, ktery tam prodavaji a servisuji taky, ze moje puchyrky jsou proti tomu nic
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Presne tak. Videl jsem kola na BMW po dvou sezonach, pravdou je ze reklamace byla uznana a jako bonus obuta nova pneu. To je ale u Hyundai zase sci-fi. Pravdou je ze nechapu hyundai proc po x kusech spatnych volantech a listach proste nevymeni plosne za kvalitni a nove,bezproblemove, radeji znovu daji ten sam sunt a az podruhe daji neco jineho co uz odpovida kvalite. Pokud tu chce Skyline srovnavat I30 a I30 II tak to snad ani nejde to je jak Feldu srovnavat s Ochcavkou.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak to jsi bony trochu přestřelil, nemyslíš?

Proč by nemělo jít srovnat FD a GD, když první šel do prodeje 2008 jako zcela nová konstrukce, druhý v roce 2012. Tato auta na sebe přímo navazují, mají mnoho společných technických řešení a vyjíždějí z jedné linky.

Felicie byla modernizací Favoritu, tedy auto z roku 1987 s původem před Železnou oponou se spoustou kompromisních řešení, Octavia (předpokládám, že myslíš druhou generaci, první po spojení s VW) hrála konstrukčně (časem i technologickou vyspělostí) úplně jinou ligu. Nemluvě o tom, že to byla auta jiných segmentů.

Naopak, srovnání předchůdce s následovníkem je zcela legitimní a z logiky věci by model novější měl být lepší, propracovanější, kvalitnější. Jenže ono tomu tak není.
Netuším jestli jsi před GD měl i FD, já měl ve flotile FD asi 7, GD jen jednu - proč asi?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od idam.i »

Možno sa ti GD,tak nepáčili ako FD :mrgreen:
Čim si nahradil dosluhujúce FD ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Měli jsme jednu z prvních GD. Nijak se netajím tím, že GD a VF se mi nelíbí, ale to ve flotile nehraje roli. Tam jde jen o peníze a bezproblémovost. Když zhruba po roce provozu GD poslal jeden z kluků FD kombíka do totálu, tak první kriterium při výběru náhrady bylo, že to nesmí být GD. V servisu jsem s ní byl i 2x do měsíce. Od blbin jako je loupající se volant a nehrající repro, přes padající světla k zakusujícím se brzdičům atd. Za tu totálku se koupilo JC (ix20). A zbytek FD pak nahradily ELH (ix35). Ale třeba moje sestra svoje staré FD (ještě Korea) neprodala, zůstala u nich doma jako záložní auto. A to GD šlo z firmy po 30 měsících, taky za ELH :D. .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Vsak ja jsem to taky srovnaval vzhledem a uspradanim prvku. Starou i30 bych nekoupil, auto te musi upoutat, musi ti sednout a udelat te spokojenym a to by stara i30 nebyla. Je to proti nove i30 takova bedna. Beru v te dobe to bylo asi neco, ale ja bych do toho nesel. To je muj osobni nazor.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od Skyline »

No já bych zase nikdy nešel do nové i30, je taková divná designově pro mě krok, nebo dva zpět. Samá kudrlinka a okoukané a zastaralé ještě než to vyjede ze salónu. Teď tomu nasadili korunu s novou maskou ](*,) kdyby si vzali příklad z koncernové Kie.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

A to je prave ono kazdemu se zamlouva neco jineho. Maska je dobra a je toho ukazkou i to ze nekteri budou i investovat do vymeny. Nemam zajem se zde dohadovat. Kazdy at si kupuje dle sveho soudu. Tim to snad muzeme uzavrit.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“