orig. alu kola a jejich "loupání"

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

Čau, mám dotaz, ví někdo jak to je s „výdržností“ liťáků všeobecně?

Dosud jsem nikdy neměl alu kola, ale po 1,5 roce od koupě a 2 zimách jsem teď zjistil, když jsem je pěkně vypucoval, že se zevnitř hezky začínají loupat a z přední strany jsou na několika místech již puchýřky.

Mám to považovat jako standartní jev nebo mám zkoušet u H reklamaci?

Je to docela „srandovní“ když si účtují za jedno „orig.“ kolo 4 litry a udělá to tohle, nevím přijde mi to jako moc brzo, přitom si myslím, že tento model alu bude dělaný na celoroční provoz ne?

ObrázekObrázekObrázek

Dík za postřehy
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od 89majlo96 »

Ak su urcene na zimnu prevadzku tak urcite reklamovat. Nie vsetky hlinikove disky sa daju pouzit v zime, musia byt na to urcene.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

no to prave nevim nikde nejde nic najit, tak jsem hodil dotaz na hyundai jestli ty kola jsou i pro zimu, ale dle upravy podle me budou, je to celolak v jedne barve, nasel jsem uz i kod tech kol: A5F40AC100

prave pockam co mi napisou zatim jsem z nich dostal: Dobrý den, u disků se určení pro zimní nebo letní provoz standardně nerozlišuje, ale prověříme tuto informaci u kolegů. Prosím o strpení, tento týden je již po standardní pracovní době. Děkujeme.

a jak z nich vypadne, ze jsou i pro zimu tak se zrovna zeptam jak postupovat pri reklamaci, jestli mam jako vzit kola s nazutyma zimnima pneu co mam ted ve sklepe a dovezt je do servisu? :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od 89majlo96 »

no treba ich nalozit do auta, vylozit ich u nich na predajni, najlepsie tak aby ich videli aj novy zakaznici a cervenou fixkou oznacit poskodene miesta aby si aj okoloiduci vsimli aky je problem a myslim ze to vybavia rychlejsie :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

No kdybych nemel prodejce 300km tak vezu jemu takhle to budu muset resit asi pres servis...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Jsem zvědav jak dopadneš s reklamací, budou tvrdit, že jsi je špatně udržoval
Naposledy upravil(a) bony dne 13 kvě 2015, 14:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

No prave proto chci po Hyundaii aby mi rekli, jestli jsou kola na zimu ci ne...

Ale jelikoz jsou tohle orig. kola dodavana primo s autem, ted nemluvim o Enzo G, ktery H prodava kolikrat taky jako orig. ( a i ty maji "status" celorocnich kol viz napr. zde: http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/enzo-g/produkt ), tak si myslim, ze jsou tohle ALU urcena i na zimu, jelikoz maji souvislou vrstvu laku a nevidim teda duvod proc by nebyly urceny i pro zimu.

Dokonce jsem vcera patral cely vecer a zjistil jsem, ze udajne vsechny standartni alu kola, kdyz nesrovnavam nejaky designovy kousky jsou urceny vzdy na celorocni provoz a jsou testovany xxx hodinama ruznyma kyselinama atd. a pri bezne udrzbe jsou kola "neznicitelny", ja poctive jak pres leto, tak pres zimu kola hezky umyvam a ted kdyz jsem konecne mel cas a poradne je vydrhnul po zime na ulozeni do sklepa, tak vylezlo toto po 2 zimach a to dokonce tento rok jsem zazil zasolenou silnici tak max 3x...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Ja je mam jeste v horsim stavu. Je pravdou ze jsem je reklamoval az po dvou letech a byl jsem odkazan na zaruku pouze dva roky ze i na radio jsou dva roky. Nemel jsem cas jeste studovat zda je tomu tak nebo ne.
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

asi takhle, oni zminuji v garancni knizce pouze pneu a tam ani neni specifikovano jaka je zaruka, tudiz bych se klidne hadal, ze chci tech 5 let, at ti ukazou kde v garancce je napsano, ze na kola 5 let neni

Obrázek
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Uz se na to taky divam. Potom uplatnit zaruku. Dej potom echo jak jsi dopadl. Nemohou ani tvrdit ze to neni vyrobek Hyundai kdyz na tom maji svuj znak a kupoval jsi to jako soucast auta. Otazkou je hak se poperou s rychle se opotrebujici...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

no jo rychle opotrebujici ale dle me neni 20 mesicu a 11000km a kdyz nema kamarad puchyre na alu kolech na mazde 323 z 98 roku tak asi bude neco spatne :D jednoduchy pockam na vyjadreni kde urcite potvrdi i zimni provoz a pak vznesu zrovna dotaz kde a jak uplatonovat reklamaci loupajicich se kol popr. poslu rovnou fotky a az budu mit stanovisko a pujdu do servisu a ten rekne pul slova tak muzu vytasit co mam primo od H a nemaji se na co vymluvit
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

jinak bony: http://www.mobisparts.eu/de_de/custom/m ... armodel=26

najdi si svoje kola, ale co jsem koukal, tak vsechny maji 3 roky zaruky...

Mj. mi napsali na tyto moje primo z H, ze neni specifikovan zimni nebo letni provoz, tzn. kdyby servis cokoli chtel namluvat ukazu vyjadreni H a muzou jit nekam :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Muzes mi prosim poslat vyjadreni do emailu. Viz. SZ
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

Tak info, Bony má kola již vyměněny, já reklamoval dnes a neměl by být prý problém a příští týden by mělo být snad již vyměněno a přezuto - jen schválí centrála.

Snad to tak dopadne jak taky říkali v servisu.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: orig. alu kola a jejich "loupání"

Příspěvek od t0x!n »

Tak hotovo, disky komplet vymeneny, pneu prezuty a vyvazeno, pred hodkou jsem si je vyzvedl, takze vyrizeni za 2 dny jsem spokojen :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“