teče olej u olejového filtru

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Richard555 »

já ti rozumím, ale ta gumička se prostě mezi ty stěny filtru a víka musí nacpat, tak jak ji máš nakreslenou ty samozřejmě nemůže těsnit ..... filtr se opravdu utahuje i povoluje rukou a utažení nemá vliv na těsnost prostě musí to být jak kroužek ve válci.... již jsem měnil olej několikrát a neměl jsem se žádným filtrem problém prostě lehce máznout prstem od oleje a dotáhnout rukou na doraz - hotovo gumička vždy správně vklouzla kam měla mezi víkem a tělesem nesmí být žádná spára .... akorát pokud si pamatuju ta vložka filtru při nasunutí se jakoby nacvakne myslím že tím ozubením jde dolů...... no ale jestli máš takový problémy, opravdu jde použít i patronu kde je zpětný i obtokový ventil, akorát musíš celý to nynější tělo filtru odšroubovat a místo něj dát tu patronu, mrkni na filtry např. na automedik.cz a je jich tam asi 60......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Reklama
 

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od sagen »

Zdeněk ČB píše:
Richard555 píše:teď jsem i v dešti se byl podívat na ten filtr u Santy :wink: myslím že bude stejný protože ten motor i když je výkonější je v základu stejný a pochybuju, že by :hyu: něco někde měnil. Snažil jsem se nakreslit oč jde, doufám že to pochopíte. prostě gumička nemůže koukat, musí být víko našroubováno až na doraz k tělesu a je tam jen mikrospára, kterou se gumička neprotlačí ani v krizi...... a pokud kouká je to blbě smontovaný....
Ale nekamenujte mě, koukal jsem na automedik a tam filtr - vložka na mého Santu má rozměr 118 (výška)tak pro novější Santy je to 110 tak tam můžou být i nějaké odlišnosti..... jestli právě nemá toto na svědomí ten o 8mm jiný rozměr a někdo tam necpe tu delší vložku :wink:
filtr olej.jpg
=D> =D>
tak tohle si cením ....... opravdu. Mám zkrátka moc tlustý "O" kroužek. Až to budu mít znova venku, tak to vyfotím. Když tu gumičku nasadím do drážky tak je to zhruba jako na skice, kterou jsem v rychlosti spáchal .......
filtr.jpg

Ak davas o kruzok pod osadenie tak, ako si to nakreslil, tak to davas zle a kazdy o kruzok , ktory sa vyraba na ten vnutorny priemer, bude trcat.
Nie je mozne, aby dvaja rozni vyrobcovia dali zle o kruzky. Odskrutkuj plastovy kryt a najdi na konci zavitu drazku na o kruzok ( gumicku ) , v ziadnom pripade nie je tam, kde si ju nakreslil, a osad o kruzok do nej. Potom dotiahnes plastove veko osadenim nadoraz na prirubu na motore.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od soban »

Přesně tak jako jsi to osadil ty tak je to špatně.

Takže asi blbě vkládáš tu vložku a pak není gumička na správném místě, takže rozebrat a skouknout kde přesně je ten zářez pro O kroužek.

Prostě jak se filtr dotáhne rukou tak nemůže být gumička vidět.....
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Přátelé, kamarádi!

Já vám ty medaile přivezu!!
Spravedlivě rozhořčen, že ze mně poslední 2 příspěvky téměř označují za troubu jsem se odhodlal k dalšímu večernímu rozebrání s tím, že vše nafotím, abych podpořil své argumenty.
No a je to tak. Jsem trouba. Ve světle LED reflektoru a díky blesku fotoaparátu jsem při kontrole fotografie našel zvláštní proužek s jiným odstínem. Novou kontrolou jsem ve víčku našel zalisovaný starý "o" kroužek, který byl úplně do roviny s okolním plastem a tím i úplně neviditelný. A vím jistě , že jeden kroužek se při výměně vyhazoval takže mně nenapadlo, že tam bude ještě jeden. Tedy už při předchozí výměně v servisu (neznačkovém) tam nějaký šikula nechal starý a nový přidal na špatné místo.

Tedy tímto všem děkuji a snad toto téma bude v budoucnu prospěšné i nějakému dalšímu zoufalci.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Richard555 »

no dobrý :wink: hlavně žes to našel ...... prostě měl jsi tam překroužkováno :D poučení z tohoto je už ve starým přísloví : všeho moc škodí , nebo méně je někdy více ..... z toho vyplývá, že problémy s olejovým filtrem na Hyundai měli už i naše prapraprababičky :D :D :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od sagen »

Najdolezitejsie poucenie je, ze k autu nesmies pustit kamarata, asi je to bezna kombinacia lavorukosti, nevedomosti a odvahy.
Vies to urobit sam a hlavne lepsie. ( co si clovek neurobi sam...)
Na youtube je dost veci, podla ktorych zvladnes beznu udrzbu a aj brzdy, a hlavne prvy raz budes davat pozor, vsimat si vstko a kontrolovat aj dvakrat. Santa 2 je dost odolne auto, vazi tolko ako ML a nema vzduchove pruzenie, kompresor nafukujuci raz jeden, raz druhy bok sedacky, elektromotorky na hybanie a otvaranie kdecoho, takze ta vaha je v zeleze, ktore toho dost vydrzi.
Vela km bez poruch
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“