Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od Mexican »

karelmrak
1, aka je cena toho zazraku?
2, 50Ah je dobre tak do maleho 1,2l motoru
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od petzl62 »

Umíš googlit dostatečně,tak hledej :wink:
Neřekl bych,že ta cena je za to,co dostaneš přehnaná...
A věř,že 50Ah baterie od optimy by nastartovala tři jedna dvojky v řadě-nadsázka :mrgreen:
Kdo měl tu čest s tímto typem,horko těžko hledá adekvátní náhradu...
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od karelmrak »

petzl62 píše:Umíš googlit dostatečně,tak hledej :wink:
Neřekl bych,že ta cena je za to,co dostaneš přehnaná...
A věř,že 50Ah baterie od optimy by nastartovala tři jedna dvojky v řadě-nadsázka :mrgreen:
Kdo měl tu čest s tímto typem,horko těžko hledá adekvátní náhradu...
Perfektní odpověď, konečně někdo, kdo tomu rozumí! =D> Jen stačí podívat se na startovací proud Optimy 50Ah a normální baterky 70Ah a pak srovnat! A to nemluvím o té velmi dlouhé životnosti...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od robertbulko »

Páni, už ma nebaví čítať tu niektoré keci. :P Pre benzínové motory postačí 60 AH batéria, pre diesel jednoznačne 70 AH a viac. Pre :hyu: i40 by som určite nedoporučoval v žiadnom prípade slabšiu ako 60 AH a už vôbec nie 50 AH. V minulosti sa niektorí majiteľia i40 tu na fóre sťažovali na vybitú batériu už po 2 týždňoch státia. Čím viac AH (ampér hodín) batéria má, tým dlhší čas vydrží bez dobíjania a zároveň menšia pravdepodobnosť, že nenaštartujete. Myslím, že to by stačilo na vysvetlenie. :roll: Batéria pre i40 by mala vyzerať nasledovne, viď obrázok. (nekontroloval som rozmery, išlo mi hlavne o prevedenie + - pólov). Ja mám v aute túto, ale nemôžem hodnotiť. Má len 2 roky. :P
Přílohy
batéria.jpg
batéria.jpg (250.51 KiB) Zobrazeno 3908 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 11 pro 2016, 22:31, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od skuči »

koudyc píše:Přesně tak měla 68Ah a startovací proud 480A (i40CW r.v. 2012). Měnil jsem ji před 3 týdny za original Hyundai 70Ah a startovací proud 540A. Taky vydržela jen 4 roky.
přesně jak píšeš... ;) měl jsem 480 a teď mi tam dali 540 ;)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od Mexican »

karelmrak píše:
petzl62 píše:Umíš googlit dostatečně,tak hledej :wink:
Neřekl bych,že ta cena je za to,co dostaneš přehnaná...
A věř,že 50Ah baterie od optimy by nastartovala tři jedna dvojky v řadě-nadsázka :mrgreen:
Kdo měl tu čest s tímto typem,horko těžko hledá adekvátní náhradu...
Perfektní odpověď, konečně někdo, kdo tomu rozumí! =D> Jen stačí podívat se na startovací proud Optimy 50Ah a normální baterky 70Ah a pak srovnat! A to nemluvím o té velmi dlouhé životnosti...
jo a stoji dvojnasobok "normalnej" AGMky.. a to sa vyplati. Startovaci prud je sice pekny ale k comu to je dobre? Ja osobne som nenastartoval po 9 rokoch a 3 tyzdnoch stania. A nebolo to tym, ze nemala startovaci prud. Bolo to tym, ze auto stalo vonku na mraze, kde je samovybijanie znacne u akejkolvej baterie. A akotu pisel robert, asi nebude moc koser menit baterku do elektronikou natlaceneho auta, ktora ma by voko o 50% mensiu kapacitu aka je doporucena vyrobcom. Ale vasa volba, vase peniaze. Ja osobne by som zobral bud Exide alebo Boschku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od karelmrak »

Mexican píše:
karelmrak píše:
petzl62 píše:Umíš googlit dostatečně,tak hledej :wink:
Neřekl bych,že ta cena je za to,co dostaneš přehnaná...
A věř,že 50Ah baterie od optimy by nastartovala tři jedna dvojky v řadě-nadsázka :mrgreen:
Kdo měl tu čest s tímto typem,horko těžko hledá adekvátní náhradu...
Perfektní odpověď, konečně někdo, kdo tomu rozumí! =D> Jen stačí podívat se na startovací proud Optimy 50Ah a normální baterky 70Ah a pak srovnat! A to nemluvím o té velmi dlouhé životnosti...
jo a stoji dvojnasobok "normalnej" AGMky.. a to sa vyplati. Startovaci prud je sice pekny ale k comu to je dobre? Ja osobne som nenastartoval po 9 rokoch a 3 tyzdnoch stania. A nebolo to tym, ze nemala startovaci prud. Bolo to tym, ze auto stalo vonku na mraze, kde je samovybijanie znacne u akejkolvej baterie. A akotu pisel robert, asi nebude moc koser menit baterku do elektronikou natlaceneho auta, ktora ma by voko o 50% mensiu kapacitu aka je doporucena vyrobcom. Ale vasa volba, vase peniaze. Ja osobne by som zobral bud Exide alebo Boschku
K tomu jen znovu dodám, že je lépe přečíst si celou technologii Optimy, kdyby nebyla tak dobrá, asi by ji lidé nekupovali a firma by zkrachovala!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od Mexican »

technologia je pekna vec, ale dufam ze chapes ze KAZDY akumulator (aj ta optima ma olovene jadro) sa v istej teplote vybija daleko rychlejsie. Ja netvrdim, ze je to zla baterka - ja tvrdim, ze je to predrazena baterka s malou kapacitou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od rudolf.tomka »

Mikifrosty píše " Ale zjistil jsem, že to není jednoduché sehnat správnou, protože kontakty akumulátoru musí být "vystrčené" nad úroveň vrchního dílu (krytu) - jinak totiž nelze připojit plusový konektor!!!
Má někdo zkušenost???"

Mám KIA SOUL a azijský typ baterie, kupil som klasickú EXIDE , a pripojenie "+" bolo uplne bez problemov :D/
Přílohy
nová bateria
nová bateria
výmena batérie KIA (1).jpg (141.24 KiB) Zobrazeno 3853 x
pôvodná bateria
pôvodná bateria
stará batéria.jpg (157.77 KiB) Zobrazeno 3853 x
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od robertbulko »

Myslím si, že na to aby niekto pochopil čo v praxy znamená AH (ampér hodina), netreba školu s elektro zameraním. Batéria je proste schopná vydať pri 100% životnosti (keď je nová) určitý prúd (A) za hodinu (H). Ak je batéria 50 AH, je teda schopná max. dať prúd 50 A po dobu jednej hodiny, alebo 100 A po dobu 30 minút, alebo 1 A po dobu 50 hodín...... :-k

Nech je tá batéria akokoľvek super a má akúkoľvek modernú technológiu, viac ako je na nej uvedené z nej nedostaneš. Ak má mať 50 AH, je uplne jasné že nemôže vydržať na jedno nabitie viac. Čo sa týka životnosti batérie, to je iný príbeh. #-o

No a tá fotka batérie do KIA SOUL je pre i40 bezpredmetná. To vie každy majiteľ i40, ktorý sa pozrie pod kapotu a uvidí tú veľkú "placku" na + póle. :P :P :P

P.S. Pomohol by môžno aj adaptér (obrázok nižšie), ak by niekto chcel použiť bežnú batériu so zapustenými kontaktami.

P.S.2 Batéria ako každá iná časom stráca svoju kapacitu, takže 50 AH bude po nejakom čase len 40 AH, atď.

P.S.3 Prakticky stačí zobrať multimeter a zmerať na barérii prúd, ktorý cez ňu trečie keď je auto v klude a môžete si veľmi rýchlo vyrátať ako dlho vám vaša batéria vydrží. Môžete si byť istý, že i40 pracuje aj keď si myslíte, že sa nič nedeje. Už sme to tu rátali a dovolím si povedať, že odomknutá i40 nevydrží ani 3 týždne bez dobíjania. Je veľká pravdepodobnosť, že po takomto čase ju nenaštartujete. :P

P.S.4 Neštartujte auto ak máte do série s batériou zapojený multimeter. V čase štarovania tečie batériou prúd cca 100A a to by váš multimeter asi naprežil. [-X
Přílohy
adaptor.png
adaptor.png (205.46 KiB) Zobrazeno 3842 x
hyundai-i40_engine_1.jpg
hyundai-i40_engine_1.jpg (71.85 KiB) Zobrazeno 3845 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
r.dave
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 čer 2015, 20:01

Příspěvek od r.dave »

Já jsem minulý rok koupil do i40 baterii Exide a zatím vše ok. Baterii Exide mám i v druhém autě a tam je již 5 let.

Odesláno z mého Redmi note 3 pro
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od karelmrak »

robertbulko píše:Myslím si, že na to aby niekto pochopil čo v praxy znamená AH (ampér hodina), netreba školu s elektro zameraním. Batéria je proste schopná vydať pri 100% životnosti (keď je nová) určitý prúd (A) za hodinu (H). Ak je batéria 50 AH, je teda schopná max. dať prúd 50 A po dobu jednej hodiny, alebo 100 A po dobu 30 minút, alebo 1 A po dobu 50 hodín...... :-k

P.S.3 Prakticky stačí zobrať multimeter a zmerať na barérii prúd, ktorý cez ňu trečie keď je auto v klude a môžete si veľmi rýchlo vyrátať ako dlho vám vaša batéria vydrží. Môžete si byť istý, že i40 pracuje aj keď si myslíte, že sa nič nedeje. Už sme to tu rátali a dovolím si povedať, že odomknutá i40 nevydrží ani 3 týždne bez dobíjania. Je veľká pravdepodobnosť, že po takomto čase ju nenaštartujete. :P

[-X
Napíšu k prvé větě a k PS3:
Roberte, ta škola se mi zrovna hodila, nás učili na průmyslovce, jak se určuje kapacita baterky. Pro stanovení Ah se použije proud o 1/20 kapacity baterky a měří se čas do vybití. Pro žádné další proudy to neplatí (např. Tebou uváděný 50A po dobu 1 hodiny). Při zvětšujícím se proudu se kapacita zkracuje a naopak,ale aby to bylo zábavnější, vztah vůbec není lineární a může se u výrobců značně lišit.
Tvé tvrzení, že i40 nevydrží 3 týdny, musím rozporovat, protože moje 2,5 roku staré i40 bez problému startuje za 3,5 týdne s originál baterií, stojí v mezičase v garáži odemčené.
To Tvoje PS3 způsobilo, že jsem tak dlouho otálel s odpovědí, neuvedls proud a člověk je v principu líný to změřit, ale nakonec jsem se pochlapil a měřil: proud v klidu je dost přesně 100mA. Tedy za 24 hodin ubudou 2,4Ah. Kdyby platilo, co píšeš v úvodu, tak by se moje 2,5 roku stará baterka skutečně brzy vybila, ale naštěstí tomu tak není - já mám více aut a tímhle jezdím jen občas, zatím jsem nikdy nemusel nabíjet, ani jsem po těch 3,5 týdnech nepozoroval, že by se startér otáčel líněji (takové to hau-hau, kdy se člověk modlí, aby to ještě chytlo).
Já jsem tady vůbec nechtěl doporučovat náhradu originál baterky 60Ah nebo 72Ah Optimou 50Ah, jen jsem chtěl zdůraznit, že takřka vybitá Optima dá větší startovací proud nežli plně nabitá Varta nebo Bosch, a můj známý ji má už ve svém třetím autě dohromady 12,5 let a přenáší ji nábožně vždy z auta do auta místo originálu. Ještě ho nevypekla. To není baterka pro jedno auto! Naopak musím říci, že zrovna pro mne by nebyla tato červená Optima, ale žlutá, protože já bych ji v mezičase při parkování vybil. Ale pro toho, kdo dost jezdí, je ideální.
Vše nejlepší v novém roce, PF2017!!! A přání, aby sis uchoval svou kutilskou zručnost i bystré pero! Všichni se na Tvé nové nápady těší.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od robertbulko »

Nebudem sa moc rozpisovať, pretože sa mi vôbec nechce hádať. Samozrejme to čo som napísal nie je úplne pravda a vybíjanie nie je lineárne. Chcel som len názorne ukázať ako to v skratke funguje a tak to aj je. To, že batekra v niektorých prípoadoch naozaj nevydržala ani 3 týždne nemám z vlastnej hlavy, ale z praktickej skúsenosti niekoľkých majiteľov. Napíšem len že nesúhlasím a tým to pre mňa hasne. :P :wink:

P.S: Tvrdenie, že má takmer vybitá optima lepšie parametre ako nabitá iná batéria je zcestné a to že má dlhšiu životnosť ako iné som nespochybnil.
P.S.2 Optima je výborná baterka. Svojou konštrukciou je veľmi odolná proti otrasom a vďaka technológii má kratší čas nabíjania, dlhšiu životnosť a pomalšie vybíjanie v klude. Tieto aspekty určite pomôžu, ale žiaden zázrak to nie je. Cena tomu tiež zodpovedá.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od karelmrak »

[quote="robertbulko"]

P.S: Tvrdenie, že má takmer vybitá optima lepšie parametre ako nabitá iná batéria je zcestné a to že má dlhšiu životnosť ako iné som nespochybnil.

Nemá lepší parametry, ale větší startovací proud, víc jsem nepsal, ani já se nechci hádat :D . Co se tří týdnů týče, ono to nebude dáno ani tak vybíjecím proudem v těchto případech, jako mizernou kvalitou baterky, nebude to asi první, kterou by měnili v záruce...
Stejně jsme nějak odbočili od toho založeného tématu, já si na Optimu vzpomněl proto, že nemá utopené kontakty a navíc je má uprostřed, aby byla univerzální nalevo i napravo. Pravdu máš, Roberte, v tom, že když někdo kupuje, jako já, auto na nejvýše 5 let záruky, tak by do toho asi neměl strkat Optimu, za kterou při prodeji žádný příplatek nedostane. Pokud nemá smůlu, měla by i ta origo těch 5 let vydržet :wink: U mne je to ovšem taky komplex elektrikáře, který chce mít vždy elektro naprosto spolehlivé. Ale přiznám se, že Optimu dnes nemám v žádném ze svých vozů, ale stejně slintám blahem, když ji vidím :lol: A o to jsem se chtěl jen podělit s ostatními :oops:
balda1
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2017, 18:52

Re: Nová baterie pro i40 - jakou??? Problém s "+" kontaktem

Příspěvek od balda1 »

Dobrý den,chci se optat zda při výměně batarie nastane nějakej problé ,jako že to spadne do nouzáku nebo tak něco ?Hlavně když tam dám neorigo? a co stojí nová origo?díky
Odpovědět

Zpět na „i40“