reproduktory na hyundai accent

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
sterejko
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2010, 14:58

Nove reproduktory

Příspěvek od sterejko »

caute chcem sa spytat na jedny repro konkretne Helix Espirit E105 (130 mm) prikladam aj foto
montazna hlbka je 54 mm (udaj vyrobcu)

vie mi niekto povedat ci to namontujem do accenta r.v. 1996 (5 dverovy)

ak ano... aky je k tomu pristup? treba davat dole cele tapacirum na dverach, ci nie?

v tychto veciach som noob :| takze ak dakto poradi tak budem rad
Přílohy
Helix-E105-150.jpg
Helix-E105-150.jpg (7.66 KiB) Zobrazeno 2231 x
helix.jpg
helix.jpg (78.21 KiB) Zobrazeno 2231 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od Marek_PD »

Už tu myslim je par tem ku reprakom ale tak pre zopakovanie....

Ja mam vpredu 16,5cm+ neviem isto 19mm možno 20mm MDF kružky-bez nich to tam asi neuchytiš
Bohužial montažnu hlbku reprakov neviem ale keď je okno dole odhadujem medzeru medzi magnetom a sklom na cca 2mm :mrgreen:

Dole musiš dať cely tapacir(je tu tema ako nato) a uvidiš jako to tam vyzera a budeš mudrejši :wink:

Keď bude čas a teplejšie musim rozobrať prave dvere lebo mi to prestalo hrať tak ti možem povedať kolko mam ja m. hlbku(ak budem mať vonku aj repro) :-k

P.S. skôr by som sa pozeral po nejakych komponentnych reprakoch(to su take čo maju vyškovy reprak samostatne) tie čo ukazuješ su koaxialne(vyškač je na membrane) tie sa hodia skôr dozadu. Viem o čom hovorim tie moje su komp. a vyšky mam v trojuholničkoch(zaplať panboh za el. speťaky :mrgreen: ) a keď som to prvykrat pustil myslel som že odpadnem, fakt velky rozdiel hlavne teda pri jazde lebo te vyšky idu priamo na teba a nie do nôch-stoho vyplyva že nemusiš davať vela hlasitosti aby si počul. To bol u nas problem cestujuci vzadu pomaly ohluchli od hudby a vpredu si to ledva počul. Teraz už to tak nieje :lol:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
sterejko
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2010, 14:58

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od sterejko »

to co pises o tych vyskach to mas pravdu, je v tom logika, len ide o to ze mam moznost lacno kupit prave tie repro, preto sa pytam konkretne na ne
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od Marek_PD »

Jaaj tak :-k
Ja by som ich zobral ale dal dozadu- budu pasovať bez uprav kedže aj origo su 13cm len by si musel upraviť pripojenie.
No a pošetril by som potom na nejake kompa dopredu :wink:
Lebo takto by si myslim moc rozdiel necitil, kedže podla mňa origo aj keď su len 10cm vpredu hrali slušne :hyu:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
sterejko
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2010, 14:58

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od sterejko »

no toto sa ja nepotrebujem rozhodovat, ze ci dozadu alebo dopredu .. isto pojdu dopredu, pretoze nemam v plane do neho vela investovat, a v predu by boli lepsie, z takeho praktickeho hladiska ze 90% som v tom aute sam, alebo 2ja, cize ja dozadu nepotrebujem nic uchvatne.

Ide o to ze chcel som vediet ci tieto 13ky tam sadnu dopredu, lebo auto mam teraz prec a nemam moznost si to ist zmerat alebo co...

No len ked pises ze v predu su origos 10ky, tak to mam asi smolu ..... :?
detvanecmiso
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2009, 13:42

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od detvanecmiso »

prajem veľa trpezlivosti, lebo v predných dverách to budeš musieť pekne poupravovať aby si ich tam vopchal, je s tým veľa roboty, lebo tie origo repráky sú vopchaté v takom plaste, a ten je uchytný troma šróbmi, nie štyrmi ako to je zvykom, čiže budeš musieť dosť improvizovať..
detvanecmiso
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2009, 13:42

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od detvanecmiso »

ja som dopredu napchal tieto http://www.mametotu.sk/jbl-gto527-p-82341.html - tieto majú montážnu hĺbku až 57 mm, čiže by si ich tam mal vopachať. Najviac problémov ti bude robiť koľajnica po ktorej behá okno dole, využi ten plasť na ktorom je pripevnený ten origo reprák. Ja som ten plast orezal, naň som pripevnil nový reprák, a ten plast potom na originálne diery. čiže žiadne vŕtanie
Uživatelský avatar
sterejko
Příspěvky: 4
Registrován: 21 bře 2010, 14:58

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od sterejko »

diky za radu
vidim ze si tam daval tiez 130ky ... musel si davat aj vymedzovacie kruzky?
detvanecmiso
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2009, 13:42

Re: Nove reproduktory

Příspěvek od detvanecmiso »

sterejko píše:diky za radu
vidim ze si tam daval tiez 130ky ... musel si davat aj vymedzovacie kruzky?
prakticky kružky dávať nemusí, len využi ten čierny plat z tých origo reprákov. Ja som vyreazal ten plat tak aby do neho sadol ten môj, pripevnil som k nemu reprák a potom som to namontoval na originálne diery. ale bolo s tým dosť roboty, len treba trošku pošpekulovať. Ale rob ako sa ti bude zdať najvhodnejšie. :D/
Spiderrr
Příspěvky: 1
Registrován: 18 kvě 2010, 12:04

Accent 2005 5dv. repro

Příspěvek od Spiderrr »

Zdravim, mám Accent 2005, 5dv., elektrický okna a potřeboval bych vědět velikost předních reproduktorů. Informaci jsem se pokoušel najít, ale po telefonu mi v servisu řekli, že to nevědí. Na americkým Hyundai fóru jsem našel, že pro jejich typ Accenta ze stejného roku by to mělo být 13,5 cm. Potřeboval bych to prosím potvrdit, nebo vyvrátit. Díky :)
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Accent 2005 5dv. repro

Příspěvek od Marek_PD »

Vpredu su 13cm :wink: 13,5 sa asi ani nevyrabaju, ale to si nejsom isty :-k
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Accent 2005 5dv. repro

Příspěvek od Korálek »

V předních dveřích jsou 13cm ale věřím tomu že se tam přes prstenec z MDF vejdou i 16cm a nebudeš muset upravovat nic na tapecu.
Máš tu i obrázek jak to vypadá bez tapecu.
Přílohy
Obr-7uh1.jpg
Obr-7uh1.jpg (60.64 KiB) Zobrazeno 2031 x
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“