Pár poznatků k Scoupečku...

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
torm
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 bře 2006, 22:55
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od torm »

Jojo garáž mám ale tam jsou bohužel motorky... má nekonečná láska...
Ale o Sko se starám co mi jen síly stačí (hlavně finační)...

Přeci jen tady nehraje roli kdo více miluje to auto ale kdo ma taky háčky na to že.. a jakožto student sem rád že startuje a je spolehlive :wink:
... Hyundai S-coupe 1.5 LS... rv.94.. original :-)
Reklama
 

romikx
*
Příspěvky: 30
Registrován: 12 srp 2006, 11:37

Příspěvek od romikx »

Jo jasne je to rok 91. ale na pasech je dokonce razitko 1990, jsou to ty prvni verze co se do evropy dovezly tahle je urcena pro trh CH odkud je taky dovezeno v r 92. Je to verze pred faceliftem a dokonce ma na volantu i elektronech jeste napis HYUNDAI a nikoliv H a uvnitr "pruhovany" sedacky :lol:
Hanka & Michal
*
Příspěvky: 19
Registrován: 07 čer 2006, 22:34
Bydliště: Písek

Příspěvek od Hanka & Michal »

Yurii píše:2 Hanka: Respect, to teda smekám při ceně kterou si drží Scoupe teď :shock: Jak douho ho máte? Jen tak pro zajímavost.
Představ si, že teprve dva roky. Ale to víš, láska je láska! Lak jsme nechali až na konec. Sice auto vypadá na povrchu zrezle, ale hlavní je, že motoricky a celkově už běhá jak má! :P
S-Coupe 1,5 LSi r. v. 92
Hanka & Michal
*
Příspěvky: 19
Registrován: 07 čer 2006, 22:34
Bydliště: Písek

Příspěvek od Hanka & Michal »

torm píše:Jojo garáž mám ale tam jsou bohužel motorky... má nekonečná láska...
Ale o Sko se starám co mi jen síly stačí (hlavně finační)...

Přeci jen tady nehraje roli kdo více miluje to auto ale kdo ma taky háčky na to že.. a jakožto student sem rád že startuje a je spolehlive :wink:
Tormíku, nemysli si, že máme peněz na rozhazování. Já to říkám tak, jestli si koupit nové kalhoty nebo něco na sebe - to si raději dám tisícovku na stranu. Hlavně, když je auto v suchu, což spousta mých kamarádů nechápe. Ale co, já jsme už prostě taková!
S-Coupe 1,5 LSi r. v. 92
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Hanka & Michal píše:
torm píše:Jojo garáž mám ale tam jsou bohužel motorky... má nekonečná láska...
Ale o Sko se starám co mi jen síly stačí (hlavně finační)...

Přeci jen tady nehraje roli kdo více miluje to auto ale kdo ma taky háčky na to že.. a jakožto student sem rád že startuje a je spolehlive :wink:
Tormíku, nemysli si, že máme peněz na rozhazování. Já to říkám tak, jestli si koupit nové kalhoty nebo něco na sebe - to si raději dám tisícovku na stranu. Hlavně, když je auto v suchu, což spousta mých kamarádů nechápe. Ale co, já jsme už prostě taková!
Hele nezlob se ale jen tak pro příklad: Víš kolikery kalhoty bysis už mohla koupit kdybys nekupovala na Scoupe I. jenom originální díly? Vždyť tohle auto teď seženeš kolem 20 000,- v poměrně dobrym stavu odpovídajícímu jeho stáří. Když teď koukám, že ho máte teprve dva roky tak mi tolik prachů vrazenejch do auta 14 let starýho je skoro bláznovství.
Mohli byste si každej rok koupit jedno Scoupe I gen. a měli byste všechny náhradní díly a ještě k tomu originální.

Já osobně se přikláním k Tormovi, z pohledu chudýho studenta neplánuju do auta nacpat víc než 40 000,- za dva roky, víc ani halíř. :shock:
romikx
*
Příspěvky: 30
Registrován: 12 srp 2006, 11:37

Příspěvek od romikx »

Milý Torme,

co se týká rozmrazování - když si pořídíš garáž, sice to něco stojí, ale vyplatí se to! Vyřešíš tím problém se zamrzáním auta. My sice platíme
1 000 Kč měsíčně za pronájem, ale to víš, nechat miláčka mrznout venku, to bych neunesla! Je fakt, že mně garáž Michal hodně rozmlouval, ale to víš...

Se zamlžováním auta - když jsme si auto pořídili, jezdili jsme s ním, jak kdybychom v autě nedělali nic jiného, že než souložili! Opět Michal řekl, co jsme si to koupili za pekáč! Ale také jsme brzy přišli na to, že to bude asi našema rukama.

A poslední - rychlost? No já osobně dodržuji rychlost a je mně jedno, jestli si někdo jede rychleji. Hlavně, když neohrožuje okolní řidiče! Občas ale stejně Mišák povolí autu uzdu a mně nezbývá nic jiného než jej okřikovat anebo držet pusu a sedět! Třeba takto - Michal se jen zeptá "můžu?" a co mu na to máš říct? Například ho baví, když na dálnici předjede Superba ve 175 km/h a auto by stále přidávalo. Pak už většinou musím zakročit, protože by mohl mého miláčka unavit!

Ale kdybys věděl kolik příhod s autem máme, to by ses divil. Tak třeba při opravách auta se já osobně snažím do auta nacpat téměř každý díl originál. Ze začátku se to Michalovi nelíbilo, ale po čase zjistil, že se mnou stejně nic nezmůže. Když jsem nedávno počítala, kolik jsme do mého mazlíka v opravách dali a to jen v úpravách a opravách po dřívějším majiteli, nacpali jsme do něj bez pořizovací ceny auta 100 000 Kč! To už by bylo na nějaké nové auto. A to němluvě, že před dvěma měsíci nám auto přestalo jezdit úplně. Něvěděli jsme, co s tím je. Čerpadlo normálně hučelo, starter měl tendenci startovat. Dokonce jsme si dělali legraci, že tam snad nemáme benzin, ale nakonec to bylo řídící jednotkou. Zkrátka shořela! V servisu nám pověděli, ať se připravíme na dalších 31 700 Kč za novou ŘJ. Naštěstí jsme měli ještě z jednoho našeho auta druhou, kupodivu stejnou, a tak náš miláček jezdí zase dál.

Na jaře nás čekají blatníky a práhy. Ještě nevím, jestli je dát v originálu, ale při ceně 10 700 Kč za jeden blatník + 5 500 Kč za jeden práh x 2. Je z toho dost dobrá suma! Nakonec to chceme dát do celolaku, ale
o tom si zatím necháme ještě zdát!

Ahoj Hanka[/quote]

No me to teda taky prijde jako cira silenost nacpat do staryho auta 100tis. ja kupuju jen dily z druhovyroby a to az kdyz je vymena nezbytna! A jezdim spolehlive... az me chytnou blatniky normalne to povarim a striknu :lol: nemam to jako kasicku na penize dokud bude jezdit bude az se rozpadne rozpadne :wink: ale scoupe ma tuhy korinek
Uživatelský avatar
torm
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 bře 2006, 22:55
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Jupíí

Příspěvek od torm »

Tak už jsem se přehoupl přes 1000 km najetých... a auto miluji čím dal víc.. i když spotřeba by mohla být menší tak výkon je pěkny:) jen na muj vkus by mohl byt posazeny níže.
Podvozek jsem také otestoval na krásne zatačkovité silnicce:) a i ALfa 156 byla na Sko krátká :lol: :lol:

Čím víc zažitků mám tím sem za něj radši...

a tuk tuk ještě se nic neporouchalo :D
... Hyundai S-coupe 1.5 LS... rv.94.. original :-)
Uživatelský avatar
torm
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 bře 2006, 22:55
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od torm »

:D Na to zamlžování mi ted pomáhá takovy kouzelný sprej :-)) doporučuji :-.) asopn chvili to vydrží 8)
... Hyundai S-coupe 1.5 LS... rv.94.. original :-)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“