santa a zima

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Honza1
Příspěvky: 4
Registrován: 13 lis 2006, 21:16
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Honza1 »

Já mám na svojí santě Coopery (od dealera v akci s disky 17), zatím jsem po včerejšku a dnešním ránu náramně spokojenej. Nevím jaký jsou jiný pneumatiky, ale někde jsem četl, že pirelky scorpion ice vyhrály v Německu nějakej test.
Bral bych sníh na silnici časteji, je to paráda, i když se snažím krotit, aby mě taky nemuseli tahat z pole. To by byla pro santu ostuda.
New SF elegance 2,2 CRDi manual blue onyx 2007
Reklama
 

Pepa
*
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2006, 11:04
Bydliště: střední Morava

Pirelli ?

Příspěvek od Pepa »

Jen takovou malou poznámku k těm Pirelli. Rok jsem jezdil na letních Pirellkách se svojí lagunou a hlavně prvních 5000 km to byl opravdu zážitek. Seděly jako přibité. Po 10000km se ale začaly prudce sjíždět uprostřed běhounu a přes všechny možné kontroly geometrie a tlaku rychle odešly. Lidé, co tomu rozumějí mi nezávisle na sobě řekli, že to bylo nekvalitní výrobou, snad prý to dělali někde v Asii. V každém případě jsem z těchto důvodů Pirelli vyřadil při výběru kol pro Santu, i když vím, že každý typ pneu od jednoho výrobce je jiný. Holt, mají dělat pořádně .
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

karl.fon píše:ABS mám vpořádku pánové, dnes jsem jel po ledovce a ani pneu nepomohli a pěkně cvakalo, ale na sněhu na to musim dupnout a jed min. 50, aby cvaklo. To už, ale bude pneu. Takže pánové jestli vám to cvaká jak říkáte tak honem do servisu a přezout na pirelky :lol: . Ale esp mi zatím neprobliklo, asi nebyl ještě důvod.
Vycházel jsem z toho, že si flokoval a přitom necvakalo ABS, což značí závadu ABS. Pokud se kola bloknou, musí je ABS uvolnit.
Jinak moc nespoléhej na to, že tě santa coby 4x4 podrží. Zvláště v zatáčce se chová jako dvoukolka s předním náhonem, tj. když to přeženeš hrne tě to ven ze zatáčky. 4x4 tě nezachrání, protože to spíná jen při prokluzu přední nápravy. Takže tady tě zachrání jen ESP, které ubere plyn a přibrzdí to správné kolo. Nesmíš se ale zase snažit do jeho činnosti zasahovat manévry jakoby tam to ESP nebylo, to by bylo vcelku kontraproduktivní a z té zatáčky by si vyletěl stejně.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
namornik
*
Příspěvky: 23
Registrován: 25 led 2007, 12:15

santa v zime

Příspěvek od namornik »

Bohuzel mam zatim odlisny pocit z jizdy na snehu resp. brecce nez vetsina chvalicich. Rozhodne jsem nebyl ten, ktereho nikdo nepredjel naopak. Pri rovne jizde jsem musel neustale korigovat drobnymi pohyby vpravo vlevo a nemohl jsem se zbavit pocitu nejistoty. Mam obuty GY UG, se kterymi mam nekolikalete zkusenosti. Domnivam se, ze problem mohou byt vyjete koleje, na ktere je Santa hodne citliva. Ma nekdo podobne pocity nebo pouze chvala?

SF 2.2 CRDI manual
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

Mám na santě Continental contakt 4x4 18"a mohu konstatovat,že dosud jsem spokojen i když hodnotíme první dva dny na sněhu .Myslím si, že při rozumné jízdě jsou všechny pneu stejné a bezpečné,chce to rozum a neblbnout. 4au.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Re: santa v zime

Příspěvek od Tomikp »

namornik píše:Bohuzel mam zatim odlisny pocit z jizdy na snehu resp. brecce nez vetsina chvalicich. Rozhodne jsem nebyl ten, ktereho nikdo nepredjel naopak. Pri rovne jizde jsem musel neustale korigovat drobnymi pohyby vpravo vlevo a nemohl jsem se zbavit pocitu nejistoty. Mam obuty GY UG, se kterymi mam nekolikalete zkusenosti. Domnivam se, ze problem mohou byt vyjete koleje, na ktere je Santa hodne citliva. Ma nekdo podobne pocity nebo pouze chvala?

SF 2.2 CRDI manual
Sice nemam Santu, ale na GY UG7 jezdím už druhou zimu Octavkou1. Podle mého názoru ty gumy jsou perfektní. na suchu tichý a na sněhu a břečce a vodě dost slušně sedí. Ovšem pokud se auto dostane na ujetý sníh, kde jsou měkká místa, koleje, led místy atd., tak prostě auto se občas zavlní. Nemějte mi to lidi za zlý, ale ja pořád nechápu co se tu vlastně řeší. Když je zima a sníh, tak jsou lidi zmatený z toho že 4x4 jim na ledu uchcává, jak je to možný, že drahý gumy kloužou, jak je to možný. Je zima no, co k tomu víc dodat. Cherokee taky koukal jak když mu nadloube co si to zima dovoluje hodit ho do pole a nepustit ho ven, dyk má 4x4, gumy jak traktor.... Když skočim do pole tak si za to nejspíš můžu sám.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
namornik
*
Příspěvky: 23
Registrován: 25 led 2007, 12:15

Příspěvek od namornik »

Neni to o prehnanych ocekavanich posledni roky jsem jezdil s Oktavkou 4x4, hodne v horach a vim, jak to je kdyz se auto "obcas zavlni"

SF 2.2CRDI manual
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: santa v zime

Příspěvek od zdenek76 »

namornik píše:Bohuzel mam zatim odlisny pocit z jizdy na snehu resp. brecce nez vetsina chvalicich. Rozhodne jsem nebyl ten, ktereho nikdo nepredjel naopak. Pri rovne jizde jsem musel neustale korigovat drobnymi pohyby vpravo vlevo a nemohl jsem se zbavit pocitu nejistoty. Mam obuty GY UG, se kterymi mam nekolikalete zkusenosti. Domnivam se, ze problem mohou byt vyjete koleje, na ktere je Santa hodne citliva. Ma nekdo podobne pocity nebo pouze chvala?

SF 2.2 CRDI manual
Může to být šířkou gum, nevím jaký máš. Na předchozím autě jsem první zimu jezdil na 225 a to byl porod, do kolejí jsem se nevešel a lítalo to přesně jak píšeš. Další zimu jsem přezul na 195 a paráda, bylo to jak v jiným autě. Takže jestli máš širokou gumu nediv se, to bude na sněhu plavat vždycky bez ohledu na auto.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

Tak to nevím četl jsem v někým časopise, že ten mýtus že na zimu plecháče a užší gumy neplatí.Na litých kolech je to prý lehčí a líp reaguje a s tou šírkou pneumatik mají být stejně široké jak letní,aspoň u nafty kvůli tomi že dneční moderní motory a to Santa má :D přenáší větší silou a mohli hned zabrat nevím četl jsem :D
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
zubař santa
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 lis 2006, 10:04

Pro Karla fon pirelli

Příspěvek od zubař santa »

:lol: Tak tohle umí Nokian :shock:
2,2 VGT 2007 7S Elegance AT
zubař santa
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 lis 2006, 10:04

foto

Příspěvek od zubař santa »

Obrázek
2,2 VGT 2007 7S Elegance AT
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

ABS

Příspěvek od Ozawa »

karl.fon píše:ABS mám vpořádku pánové, dnes jsem jel po ledovce a ani pneu nepomohli a pěkně cvakalo, ale na sněhu na to musim dupnout a jed min. 50, aby cvaklo. To už, ale bude pneu. Takže pánové jestli vám to cvaká jak říkáte tak honem do servisu a přezout na pirelky :lol: . Ale esp mi zatím neprobliklo, asi nebyl ještě důvod.
Ahoj Karl... to nebyl útok, protože jsi šlechtic -von- a máš na Pirellky. To jen úvahy o tom, že ani sebelepší směs zkrátka fyziku neoblafne. Já jezdil na různých autech Pirellky, Contíky, Mišáky a klasiku Barum. Teď mám Contíky wcontact. a jsem spokojený. Když jen přibržďuješ s lehkou nohou tak ti určitě necvakne, ale když zahamuješ tak ti určitě klepne a jestli ne, tak jsem upozorňoval na chybu, abys tu přeci dlouho zůstal ne.... :wink:
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Re: foto

Příspěvek od Ozawa »

zubař santa píše:Obrázek
no není to mazlík? Tenhle obrázek bych ukazoval všem, kteří mají na Santíky "chytré kecy". Jó holt zima má své kouzlo.... moc hezká fotka. :shock:
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Honza1
Příspěvky: 4
Registrován: 13 lis 2006, 21:16
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Honza1 »

A co řetězy? Asi je těžko budeme potřebovat, ale setkal jsem se v Rakousku se značkou, která je přikazuje a asi i Němci je někde chtějí. Nevíte někdo jak to s nima je?
New SF elegance 2,2 CRDi manual blue onyx 2007
zubař santa
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 lis 2006, 10:04

Příspěvek od zubař santa »

Vezmi si nějaké staré do kufru, podle mě je nebudeš potřebovat.
2,2 VGT 2007 7S Elegance AT
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Ostatní“