stabilizator?- dame hlavy dohromady?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od Marek_PD »

Takže 6ks gumičiek vymenenych 2ks mechanikovi nešli vytiahnuť ale vravel že su dobre tak ich nechal :-k

A k tomu predku kedže sa do toho moc neruzumiem tak nam mechanik vysvetlil že stabilizator je na to aby auto neplavalo v zatačkach alebo nerovnostiach(aspoň tak som to pochopil)

A vyzera to tak že odchadza LP tlmič :x a to spôsobilo to zniženie na lavej strane :( Odporučil na isť na test tlmičov ale v PD to ma iba škodofka(maju to pokazene ](*,) ) a najbližšie je v TO...tak uvidime
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Reklama
 

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od draceq »

Jen tak uvažuju - na pružiny se mechanik díval? Protože tlumič, pokud jde do háje, podle mě nezpůsobí pokles - jen prostě netlumí rázy... jestli se pletu, tak mě opravte, ale tohle bych spíš viděl na výměnu pružin, resp. na jejich nestejnoměrné napětí....Selshig od doby, co vyměnil pružiny nadává, že má předek moc vysoko :mrgreen: takže pokud se na autě šachovalo s pravým předkem, je dost možné, že se nastavil jinak než levá strana.... ale je to jen hypotéza, neberte mě zase tak vážně :mrgreen:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od mario74 »

draceq píše:Jen tak uvažuju - na pružiny se mechanik díval? Protože tlumič, pokud jde do háje, podle mě nezpůsobí pokles - jen prostě netlumí rázy... jestli se pletu, tak mě opravte, ale tohle bych spíš viděl na výměnu pružin, resp. na jejich nestejnoměrné napětí....Selshig od doby, co vyměnil pružiny nadává, že má předek moc vysoko :mrgreen: takže pokud se na autě šachovalo s pravým předkem, je dost možné, že se nastavil jinak než levá strana.... ale je to jen hypotéza, neberte mě zase tak vážně :mrgreen:
Podla mna mas pravdu. Tlmic tlmi, pruzina pruzi :D
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od Marek_PD »

Tak my sme boli s mechanikom pri aute keď bolo na zdvihaku a svietil si tam baterkou a vravel že sa mu nezda že je nejaka zla :-k ale primaci technik(tiež kedysi mechanik) hovoril že podla neho by to mohla byť "unavena" pružina a povedalo mi to už par ludi tak uvidime zatial to vyzera tak že v piatok cestou do BA na autosalon sa zastavime v TO na ten test ,dam potom vedeť čo a ako :wink:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od mayq »

Marek_PD: Mam to iste uz od kupy co ty ale na opacnej strane, cize u spolujazdca. V pondelok robila f. ELIT testy tlmicov zadarmo tak som nevahal a on ti ten tlmic bol uplne odpisany takze to moze mat suvis, aj ked je pravda ze tlmic by mal tlmit pruzina pruzit, pruzina pokial tlmic nefunguje vsetko sama neudrzi, tot moj nazor. Takze test by ti mozno preukazal odideny LP tlmic.
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od Marek_PD »

Dobre že si napisal aj som zabudol že som sem nenapisal ako to dopadlo :)
Takže predne tlmiče su obidva v poriadku :D/
Skočili sme aj do servisu a vravia že teda už len ta pružina alebo by to mohlo byť aj tym že prave rameno je nove(2roky či kolko) a lave je pôvodne a že to lave ma už nejake vymačkane uloženia či čo...To je taka vada že sa to da zistiť iba vymenenim za novu sučiastku a to je trocha luxus aby sme kupovali nove veci bez toho aby sme vedeli že je to zrovna to :-k
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od robotron »

Marek_PD píše:Dobre že si napisal aj som zabudol že som sem nenapisal ako to dopadlo :)
Takže predne tlmiče su obidva v poriadku :D/
Skočili sme aj do servisu a vravia že teda už len ta pružina alebo by to mohlo byť aj tym že prave rameno je nove(2roky či kolko) a lave je pôvodne a že to lave ma už nejake vymačkane uloženia či čo...To je taka vada že sa to da zistiť iba vymenenim za novu sučiastku a to je trocha luxus aby sme kupovali nove veci bez toho aby sme vedeli že je to zrovna to :-k
Ak sú v poriadku tlmiče, už to môže byť iba pružina. V tom servise musia byť riadni borci keď tvrdia, že by to mohlo byť aj vymenené rameno, čo je veru poriadna somarina. Podobní profesionáli mi tvrdili, že treba vymeniť homokinetický kĺb, keď sa mi občas ozývalo spod nápravy škrípanie. A pritom si mantáci slepí nevšimli, že škrípala iba tyčka stabilizátora vyskočená z ramena...
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od MICHAL77 »

Ahoj, já osobně bych se přiklonil že za to může pružina! Měl jsem stejný problém, sice na úplně jiném autě, ale to je jedno, kousek posledního závitu praskl a uletěl a bylo to, na první pohled vypadala normálně, jen auto jezdilo nakloněné. Po vyndání bylo vše jasné.... Jen by to asi chtělo obě dvě aby pak nebyla levá vejš než pravá... ](*,)
.........
Scavender
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 kvě 2010, 16:31

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od Scavender »

Není stabilizátor od toho aby vyrovnával náklony karoserie?? Já bych řek že jo, neviděl sem to ještě v praxi, ale teoreticky když je "unavená" jedna pružina tak by to mělo přes stabilizator "stahnout sebou" i druhou napravu takže ve výsledku by si auto jen "sedlo", ale záleží dost na tom jaké je zatížení nápravy a jak moc je pružnej stabilizátor, tohle bych opravdu mělo být spůsobeno gumičkami na stabilizátoru, nebo stabilizátorem samotným, doporučoval bych nejdřív dotáhnout matici zespoda stabilizátoru aby se nové gumičky smáčkly, teoreticky by to mělo pomoct, vadnými tlumiči to nebude, ty jen tlumí rázy respektive kmitání kola.

K úvodnímu problému, když ztratíte ten spodní kus tak je nejlevnější řešení vzít 2 podložky který se vejdou do toho otvoru zespoda a jdou nasadit na šroub dát je tam na sebe a dotáhnout to 2mi maticemi(kontramatka), celková cena cca 20kč za matroš, ale problém je že to může dělat rámus a teoreticky poškodit rameno, respektive to miskovité uložení co tam je připravený pro tu gumu ale s tim bych si hlavu nedělal.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“