stabilizator?- dame hlavy dohromady?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od ppaajjaa »

Ahoj, mam dotaz. mam accenta r.v.98. jde mi o predni napravu. Teda asi bych to mel nejdriv vyfotit, ale pokusim se to popsat. Nejsem automechanik, tak to zkusim popsat laicky. Kolo drzi za takovy silny zelezny kus, do ted je to jasny:) v tom zeleznem kusu je takovy vylisek s dirkou a proti nemu trci odnekud ze zhora, takove odpruzene raminko (ze by stabilizator????) no a to raminko tam vysi jen tak ve vzduchu, je ukoncene asi 5cm zavitovou tyci. Ja se ted domnivam, ze by asi ta zavitova tycka mela prijit prisroubovat asi pres nejkay silent blok k tomu vylisku. Nebyl by nekdo tak hodny a rano nez pojede do prace tak se mi neohnul pod auto a nemrknul na to, kdyz se vytoci kolo tak je to videt i bez lezeni pod autem. Dekuju za rady a napady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

Ahoj...koukni se do historie, pred tejdnem se to tu resilo!!! Kazdopadne si to identifikoval presne. Ten silnej kus zeleza je rameno a ten sroubek co tam visi (a mel by bejtr prisroubovanej pres gumu k ramenu) je od stabilizatoru. Stabilizator je ta tyc nad ramenem co vede podelne k druhymu kolu. No a mezi stabilizatorem a ramenem je ten sroub co ti tam visi... Sroub sezenes do 200 gumy po 30 plastovej dil nemusis menit (pokud si ho neztratil) a cely se to da koupit jako komplet za 300. Nevim v jakem to mas stavu, ale to co je zachovaly nech, zbytek dokup a sesroubuju to (12ka klic) tak ze nahore je sroub. pod nim guma, pod nim stabilizator, pod nim guma pod ni plastovej nevimco (bilej plast dve misky na kazdy strane) pod plastem guma, pod gumou rameno (tady de ten sroub skrz rameno) a pod nim zase guma a maticka. Ty gumy se ti vymackaj, takze je dobry mit tu gumu v miskach, popripade pod velkou podlozkou. Jestli hodlas menit jen to co je pod ramenem, tak budes mit trochu problem ten sroub dostat skrz rameno, protoze ho stabilizator tlaci dolu...Staci vzit nejakou trubku a zapacit za stabilizator a prizvednout ho. Pak to tam dostanes... Hodne stesti a dej vedet jak si dopad.Ja tohle delal minulej tejden a v pohode. Prace na hodinku pokud mas vsechno co potrebujes. (Doporucuju koupit celek za 300 a proste to vymenit cely) Ja sem setril, vymenil jen matku a jednu gumu a pri montazi sem utrh sroub, tak sem jel este pro sroub a pak uz to slo...
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

jednoznacne nakupit sruby matice VSETKY gumicky a podlozky a ked to budes menit vymen to na oboch stranach ked uz to menis a aby si nic nemusel pacit uvolni to na oboch stranach...potom ti ten stabilizator pojde dvihnut normalne bez problemov a nemusis sa tam serkat s nejakym pacenim....ja som to tak radil mechanikovy ked som to bol menit ;) lebo mechanik bol renault (znamosti) a dalsia vec...je dobre na srubu kydnut trosku zaistovaca na skrutky (taka tekutinka) aby sa ti ta matka neodsrubovala....ale inak je to fakt lahke...ja som rad ze som to dal mechanikovi lebo tu srubu by som asi nestrihol sam....inak schemu Obrázek
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

hmm

Příspěvek od ppaajjaa »

Tak jsem tenhle vikend pod tim lezel, ale nepodarilo se... Podle schematu jsem koukal ze mi chybi jen to co je pod ramenem, ale tady nebyl problem, problem byl kdyz jsme chtel povolot matku ktera zustala na tom sroubu at jsem rval jak jsem chtel tak jsem s ni nehnul... takze budu jak jsi psal muset koupit cely ten komplet... nevite nekdo nahadou kde se to da koupit???
PS: dekuju za velmi presne informace! nebyt toho sroubu, urcite bych to zvladnul.... 8)
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: hmm

Příspěvek od mirec »

ppaajjaa píše:Tak jsem tenhle vikend pod tim lezel, ale nepodarilo se... Podle schematu jsem koukal ze mi chybi jen to co je pod ramenem, ale tady nebyl problem, problem byl kdyz jsme chtel povolot matku ktera zustala na tom sroubu at jsem rval jak jsem chtel tak jsem s ni nehnul... takze budu jak jsi psal muset koupit cely ten komplet... nevite nekdo nahadou kde se to da koupit???
PS: dekuju za velmi presne informace! nebyt toho sroubu, urcite bych to zvladnul.... 8)
normalne chod do hyundai predajne...vecsinou to maju skladom :) aspon u nas to skladom mali :) myslim ze ceny uz mas napisane ak nie tak ta to nevyde draho...do tisic korun si myslim nepamatam sa uz
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

u nás maj tenhle díl v každý prodejně i v každym servise... original v butovicich tusim za 300 komplet...(jedna strana) Jak uz sem nekde psal, tak sem na to ze ten sroub bejva prirezlej k matce upozornoval... taky sem se s tim prdel 3 hodiny a pak sem to proste urval, koupil a do 10 minut namontoval :-)
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Taky sem je už měnil a samozřejmě za použití pilky,páč to nešlo vůbec povolit.
... že bych ale pocítil nějakou změnu ?? možná tak v peněžence - 500kč :?

pořebovalo by asi vyměnit aji silenbloky.... no a nebo raději celý auto za nový, ale co by člověk chcel po 9 let starým autě Obrázek
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

tak ja som si vyskusal ake to je bez tycky a je to fakt na hovno....volant trasie clovek prejde po nerovnosti citi to na volante....je to o hovne a to nehovorim o tom buchani :) takze vymenil a spokojnost nadovsetko :) jak som este vymenil kola za elektrony tak uz ani pri 140 mi volantom absolutne netrasie :) takze som konecne stastny na plechacoch mi triaslo volantom uz pri 100 120....
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

mirec píše:tak ja som si vyskusal ake to je bez tycky a je to fakt na hovno....volant trasie clovek prejde po nerovnosti citi to na volante....je to o hovne a to nehovorim o tom buchani :) takze vymenil a spokojnost nadovsetko :) jak som este vymenil kola za elektrony tak uz ani pri 140 mi volantom absolutne netrasie :) takze som konecne stastny na plechacoch mi triaslo volantom uz pri 100 120....

,,hmm, pri prechode cez nerovnosti mi to tiež hegne s volantom do strany, čapy od riadenia sú OK, žeby bol problém tiež v stabilizátore ?
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

Vojticek píše: ,,hmm, pri prechode cez nerovnosti mi to tiež hegne s volantom do strany, čapy od riadenia sú OK, žeby bol problém tiež v stabilizátore ?
tak ako pokial ho mas uvolneny tak by si to pocul....ale kazdopadne skontrolovat ho mozes....a dalsia vec...hovoris ze capy su ok...a tiahla riadenia si pozeral ? ;)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

mirec píše:
Vojticek píše: ,,hmm, pri prechode cez nerovnosti mi to tiež hegne s volantom do strany, čapy od riadenia sú OK, žeby bol problém tiež v stabilizátore ?
tak ako pokial ho mas uvolneny tak by si to pocul....ale kazdopadne skontrolovat ho mozes....a dalsia vec...hovoris ze capy su ok...a tiahla riadenia si pozeral ? ;)
,,zajtra sa idú robiť tyčky stabilizátora vzadu + pletenec na výfuku, tak poviem chlapovi nech omrkne komplet predok... čap na riadení bol menený na jar 2005, ináč bolo vtedy všetko OK, no a pred týždňom som bol pod autom na STK, naťahovali tam kolesa všetkými možnými smermi a jedinú vôľu to ukázalo vzadu na tých tyčkách,,,. ale zase pravda je, že na prednu nápravu sme sa nejako extra nezamerali...
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

,,no, tak je to všetko spravené...
,,
,,predná náprava + riadenie je vraj OK
,,
,,ale vzadu mi stále čosi buchoce... ale ide to zhora,, žeby uvoľnený reproduktor ? ,,uchytenie tlmiča ? ...
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

ulozenie tlmicov skontroluj ked tak vymen....toto zvykne buchat....aj ked ja osobne som sa s tym stretol v renault servise na megane....ale to je ina historka
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od Marek_PD »

Zdravim pani nechcel som zakladať novu temu tak to hodim sem...

Môj problem je vtom že prava predna strana je vyššie ako lava a dosť to kriči :-&
Bolo menene prave predne rameno a aj gumičky kt. su myslim na tyčke stabilizatora(mechanik hovoril že gumičky vymenil za nejake ine kt. neboli určene na accu ale pasovali, LEN NA PRAVEJ STRANE)
A kedže na pravej strane su pomerne hrube gumičky a na lavej stare tenke zvetrane, mohlo by to spôsobovať tu "nerovnosť auta" :?: Ak ano kupim nove gumičky P+L a dam vymeniť. Budem rad za každy nazor/radu ako tento "problem odstraniť"
Prava tyčka s "novymi" gumičkami
gum.JPG
gum.JPG (79.11 KiB) Zobrazeno 2985 x
Lava tyčka stab. s pôvodnymi gumičkami
gum (1).JPG
gum (1).JPG (85.77 KiB) Zobrazeno 2985 x
Booože to je pohlad :x
gum (2).JPG
gum (2).JPG (110.3 KiB) Zobrazeno 2985 x
P.S. neodporučam použivať farbu body na trocha hrdzavy kov zimu to nevydrži viď. ramena, zakladovka a vrchna farba pripadne alkyton su lepšie :wink:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: stabilizator?- dame hlavy dohromady?

Příspěvek od Marek_PD »

Tak čo nikdo nič?
Zajtra ideme na vymenu gumičiek(8ks) zadneho stabilizatora a spytame sa teda aj na ten predok :-k
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“