Hudba do sonaty - úvahy, rady apod.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

MartasZ: jak mas udelany repraky ve dverich? Staci mi co mam v aute, ale kdyz pustim CD trosku nahlas, zacnou mi drncet dvere. Myslim, ze i kdyz to poradne pridelam, ze to nemusi byt ono.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

hlobilp píše:MartasZ: jak mas udelany repraky ve dverich? Staci mi co mam v aute, ale kdyz pustim CD trosku nahlas, zacnou mi drncet dvere. Myslim, ze i kdyz to poradne pridelam, ze to nemusi byt ono.
No když ty dveře nijak nevytlumíš, tak ti budou vždycky drnčet, je to jen plech.. buď vytlumit.. ale to já nemám :P já sem si totiž koupil rádio, který umí ořezat hluboký kmitočty těchhle repráků a nechává tu práci jen subwooferům :P Takže protože tolik nebasujou, tak ani nedrnčej :-) Ale každopádně vytlumení by bylo lepší.. a stačí to i tak, jak psal Farmář, nemusí se za to dávat horentní sumy.. Jinak to ořezání kmitočtů zvládne i dobře spočítaná vyhýbka.. ono pokud nemáš ve dveřích udělanou nějakou lepší ozvučnici, třeba z MDF rámečků, tak ti to v nich stejně nikdy pořádně basovat nebude, tak proč ty repra trápit? Radši bych to poslal tam, kde si s tim ty repra poraděj.. to znamená buď dozadu na plato.. bo do subáče.. protože basy jsou všesměrový.. takže efekt bude, že ti v předu nic nezkresluje a máš v celym autě příjemný basy, který tam prostě bejt musej, aby sis nepřipadal jak v plechovce ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

ale ale, tak samozřejměpokud chceš ten zvuk opravdu kvalitní a zase teda nemyslim buhvíjak suprovej tak to vytlumení tě nemine ani ty mdf kroužky atd, nějaká vyhýbka nebo co to je snad vtip s těma kmitočtama!!!!!!!!????? tak to repro tam je snad od toho aby to hrálo a ne aby se to omezovalo kvůli drnčení ne??? a když to zesíliš tak ti to klidně bude drnčet i na středy, do předu samozřejmě komponentní repra které samozřejmě mají vyhýbku a sice proto aby vejšky posílaly do vejšek a zbytek dolů.základ čistého zvuku je že vše je v eqalizéru na nule - potom repra nejsou v žádném rozsahu přemáhány a dávají výkon který opravdu dávat umí, volil bych alespon z vlastní zkušenosti třeba axtony-předek 3600 repro, samozřejmě něco kabely a vytlumení, vzadu pokud do plata tak 3pásmové ovály, výšky se ti odráží ideálně pod úhlem který samozřejmě vytvíří zadní sklo pokud však budou ve dveřích tak je to stejné jako v předu, to vytlumení také pomáhá kvůli basům takhel to bude ok, sw není potřeba tohle na normální a pěknej zvuk stačí, o rádijku bych popřemejšlel a zvolil něco kvalitnějšího, tohle kvůli tomu pioneeru totiž ani nemá cenu.... pokud chceš ještě kvalitnější a lepší basy vrazíš do kufru bednu a zesik stačí kolem 200watt záležitost se zesikem a kabeláží kolem 8000 Kč beru samozřejmě sw kterej má cenu ho tam dávat-závěr je že pokud opravdu alespon trošičku chceš dobrou musiku zajed do dobrýho autohifi a vybal tak 30000 a budeš čumět a lidi okolo taky co s tebou pojedou, pokud tomu opravdu nerozumíš tak nenatáhneš ani nový kabely. já jsem se s tim dlouho trápil a pak jsem to nechal na káímošovi kterej se tim živí a už v republice postavil mooc pěkný věci a nemůžu si to vynachválit, nesetkal jsem se s nikym komu by to v nějakym alespon hyundai hrálo kvalitněji, fakt 8)
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Nevím co v autě máš, ale možná si neslyšel v Hyundaii nic lepšího, protože si nebyl nikdy na srazu :wink: :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

jo, to je pravda.musim to na nějakym sraze zkontrolovat :)
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

no poptat se mužeš i odborníku .. jakou aparaturu narvat do sonaty viz foto :lol:
Obrázek Obrázek[/img] Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Chlapi,opatrně s tou hudbou.Podívejte,co ty tóny dovedou........... :shock: Obrázek :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

cypisek píše:no poptat se mužeš i odborníku .. jakou aparaturu narvat do sonaty viz foto :lol:
Obrázek Obrázek[/img] Obrázek
Jojo Standovo K malej hrníček ten by se tam vešel :shock: :lol: :lol:
Ps: Cípísku první moment sem si mysle,že sis to nechal namontovat do Tvýho bouráku :P :P :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Borek píše:Chlapi,opatrně s tou hudbou.Podívejte,co ty tóny dovedou........... :shock: Obrázek :lol:
Fuj samej implantát :? To si rovnou můžu hrát s kopacím míčem!! :lol: :lol: :wink:
Ps Díru najdeš vždycky!! :lol: :lol:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skel »

tomas.holoube píše:ale ale, tak samozřejměpokud chceš ten zvuk opravdu kvalitní a zase teda nemyslim buhvíjak suprovej tak to vytlumení tě nemine ani ty mdf kroužky atd, nějaká vyhýbka nebo co to je snad vtip s těma kmitočtama!!!!!!!!????? tak to repro tam je snad od toho aby to hrálo a ne aby se to omezovalo kvůli drnčení ne??? a když to zesíliš tak ti to klidně bude drnčet i na středy, do předu samozřejmě komponentní repra které samozřejmě mají vyhýbku a sice proto aby vejšky posílaly do vejšek a zbytek dolů.základ čistého zvuku je že vše je v eqalizéru na nule - potom repra nejsou v žádném rozsahu přemáhány a dávají výkon který opravdu dávat umí, volil bych alespon z vlastní zkušenosti třeba axtony-předek 3600 repro, samozřejmě něco kabely a vytlumení, vzadu pokud do plata tak 3pásmové ovály, výšky se ti odráží ideálně pod úhlem který samozřejmě vytvíří zadní sklo pokud však budou ve dveřích tak je to stejné jako v předu, to vytlumení také pomáhá kvůli basům takhel to bude ok, sw není potřeba tohle na normální a pěknej zvuk stačí, o rádijku bych popřemejšlel a zvolil něco kvalitnějšího, tohle kvůli tomu pioneeru totiž ani nemá cenu.... pokud chceš ještě kvalitnější a lepší basy vrazíš do kufru bednu a zesik stačí kolem 200watt záležitost se zesikem a kabeláží kolem 8000 Kč beru samozřejmě sw kterej má cenu ho tam dávat-závěr je že pokud opravdu alespon trošičku chceš dobrou musiku zajed do dobrýho autohifi a vybal tak 30000 a budeš čumět a lidi okolo taky co s tebou pojedou, pokud tomu opravdu nerozumíš tak nenatáhneš ani nový kabely. já jsem se s tim dlouho trápil a pak jsem to nechal na káímošovi kterej se tim živí a už v republice postavil mooc pěkný věci a nemůžu si to vynachválit, nesetkal jsem se s nikym komu by to v nějakym alespon hyundai hrálo kvalitněji, fakt 8)
Myslis to tak, ze to radio co sem si vybral nevyuzije moznosti tech repro ? jestli sem to spravne pochopil ? :?:
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

no jde o to jaký repro to nevyužije??? to o kterých jsem psal si myslim že by to radio i byt mohlo ale ono čim kvalitnější radio tím je ten zvuk vždycky lepší, dášli na dobrý repro šit výsledek je na nic a naopak, v musice se nevyplácí někde na něčem takhle šetřit. no podívej těžko říct jestli to to rádio využije nedíval jsem se nějak na parametry ale myslim že to asi těžko využije, jde spíš o to aby rádio neměnilo při růstajícím výkonu kvalitu zvuku.
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

tak ivane víš že jsem byl vždy rodinně založený tudiž jsem říkal kaj bych dal dětskou sedačku :lol: ,
ja jsem skromný mně bohatě stačí to co mam teď na poličce .. teda časem zase bude v sonatce ...

Obrázek Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skel »

Takze radio uz mam a to konkretne tohle: PIONEER DEH-P4900IB - autorádio s CD přehrávačem a dekodérem MP3 / WMA / WAV

Mno a ted mam v planu koupit to repro .. zaim bez subace .. takze dozadu tripasmace a to konkretne: PIONEER TS-A1711 - 3-pásmové koaxiální reproduktory (17cm) a dopredu komponentni repro: PIONEER TS-A172C - 2-pásmové komponentní reproduktory (17cm, 2.8cm). Ted uz zbyva to jen objednat a ten nejvetsi problem teprve prijde .. Chtel sem Vas poprosit o radu, jak je to s kabelazi, jestli je potreba ty repro nejak odhlucnit, ci jestli se daj napojit na stary kabely .. sem ohledne toho docela amater a mam jenom Vas tady na foru... Vlastne ani nevim kam presme se ty kabely tahaj.. budu rad za sebemensi radu .. dikes
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To co je v ty Sonate mi prijde na prostor 3x2m naprostej nesmysl..repraky vpredu a vzadu jsou samozrejme od toho, aby se vyuzily, tudiz aby hraly bassy, stredy a samozrejme vysky. Kdo chce bassy mohutnejsi, poridi so woofer/y. Par instalaci jsem v H slysel - Martaszovo, pak Boschmann Coupe, svou Lantru, svou Elantru a jeste jednu Lantru. U vseho jsem byl vzdycky necim zklamanej - Boschmann mel tupej zvuk, u Martasze mi chybi prave zvuk tech repro (bassy strasne prehlusujou hlas, u me byla chyba v kabelazi a spatne sladenych komponentech a ta lantra, co jsem slysel, byla naladena vubec spatne (do basaku slo moc vysek-tzv zapojeni vsechno na max) a proto bych si rad nekdy poslechnul Axtonackou instalaci, co ma Tom, podle komponentu myslim, ze si prijdu na svy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

rádio by celkem šlo je to takovej střed a s trošičku šikovnějšíma reprákama by mohlo mít i pěknej zvuk, určitě je dobrý mít vše nebo alespon většinu od stejný značky, no ale samozřejmě ne pokud to má vliv na kvalitu zvuku.já nevim pravděpodobně s tim začínáš, no moje začátky byly samozřejmě o tom že (mám acenta v zádu 16,5 cm repro) prostě jsem chtěl basy nebot mladý člověk chce basy takže ovály-snažil jsem se abych to do toho plata (mám sedana narval) ale plech se musí řezat-no nakonec jsem dospěl k pěknýmu výsledku ale stejně jsem to odvezl známýmu kterej se tim živí a má na to věci, vytlumení řezání nadimenzovaná kabeláž tohle prostě dělá hrozně moc a výsledek a kvalita zvuku je k nezaplacení, ted jsem to dohodil kámošovi co má poníka a nemůže si to vynachválit, musim říct že mu to hraje opravdu nádherně-ale trošičku o penězích to je!!!

Pokud chceš alespon trochu basy a to bych řekl že když už budeš mít komponenty vpředu což je samozřejmost - budeš mít dobrý vejšky ale z 16,5 cm repro moc basů nedostaneš , doporučoval bych alespon nějaký oválky- nebo woofer k tomu stejně dřív nebo později dojde :D
vejšky se šíří kuželovitě - musíš je namířit na sebe, basy se šíří jinak proto je můžeš dát klidně do kufru. nový kabely samozřejmě pomůžou.to samý dřevěný kroužky , tlumící a odrážecí materiály

dám ti radu který se drž, pořádně si rozmysli co a jakou kvalitu a kolik čeho chceš a hlavně kolik na to máš peněz a snaž se to zvážit protože nemá cenu něco zkoušet a pak to usazovat znovu a znovu a nakonec něco překopávat a dávat nový - pak tě to vyjde daleko dráž a dráž, hodně lidí to tak dělá že něco staví postupně ale bud ví jak na to a nebo někde něco dostanou zadarmo nebo něco koupí někde levně a výsledek je paskvil.
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“