Check engine

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Jak ti může benzín smrdět??? :P :P :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Reklama
 

Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

No tak nevím jak vy,ale ja mám palivový filtr vepředu pod nádržkou brzdové kapaliny a pochybuju ,že by to měl kdo pod zadní sedačkou.(mam Accent 99)
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Tata píše:No tak nevím jak vy,ale ja mám palivový filtr vepředu pod nádržkou brzdové kapaliny a pochybuju ,že by to měl kdo pod zadní sedačkou.(mam Accent 99)
Fakt je vzadu pod sedadlami (uz som ho menil). Tiez s mechanikom najprv hladali v motorovej casti. Az potom to cele zodvihol a isiel po rurkach a bol tam hajzlik :) . Ja ma Accent ten co sa predaval od 2000 - 2003 (novsia generacia pred faceliftom).
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

No tak jsem zas o kousek dál. Opravdu mají kluci z koree filtr schovaný pod zadní sedačkou, díky soto. Čidlo mám taky vyměněné. Teď jsem odpojil baterku n smáznutí kontrolky a uvidíme zda se po ~50km opět rožne. Pak už nevím čím by to mohlo být. Snad váha vzduchu.
Tak zatím zdar a spoustu spokojenýk kilásků ve Vašich mazlíčcích :-).
_____________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Tak už mám vyměněný filtr i čidlo.
_________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Naposledy upravil(a) Jura dne 13 říj 2007, 19:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Zdarec tím že odpojíš baterku ta chyba jakoby zmizí tak že nebude svítit, ale bude uložená v paměti. Je potřeba pokud to znovu nezačne svítit zajet na diagnostiku a smazat paměť chyb :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Tak jsem tu zas :) , omlouvám se za ty dva příspěvky po sobě, ale z nějakého důvodu jsem je vůbec neviděl. K ménu problému - hned jsem musel zajet někam ven a napětě očekával zářivé světlo. Po 120km vše OK :D . Takže všem zůčastněným chci poděkovat, díky tomu že to nebyla váha vzduchu budu moct nechat vyměnit přední ložisko páč začíná nějak hučet. Doufám že to bude vše a budu jedním z dalších spokojených uživatelů tohoto autika.
Jirka
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Zdravím, tak mě dnešní hezké počasí vytáhlo s autem ven. Po ujetí 140km po opravě mi bohužel začala kontrolka Check opět svítit :( . Myslíte že to je tím že byla pouze odpojená baterka a chyba nebyla smáznuta přes comp? Jestli jo, tak proč až po takové době?. Asi mi nezbyde nic jiného než to opět dát na čas do České k odborníkům.
Kdyby někoho něco napadlo, budu vděčný.
Jirka
___________________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Naposledy upravil(a) Jura dne 14 říj 2007, 18:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no jako nam to dělalo na kalosovi vždy se rozsvitila a třeba po dvaceti kilakach se vypla pak se třeba po měsici zas rozsvitila běž to vymazat do servisu tu chybu....pokud se to i tak rozsviti tak pak hlubši pruzkum...mě řekli u kalose že pokud to se rozsviti tak je bud sonda v katalu v prd.. nebo jen zaneseny bordel tam a že to mam odstavit někam mnimo lidi ana neutral turovat na plny otačky a tak po pěti minutach se te nsajrajt vypali a je klid... nevim nezoušel jsem to na accentikovi mi ještě zatim nic nesvitilo....
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

kurna ja si dneksa rano všim že mě nesviti ani když startuju to by snad svitit měla ne???a při nastartovani zhasnout nebo se snad mylim???
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Selshig píše:kurna ja si dneksa rano všim že mě nesviti ani když startuju to by snad svitit měla ne???a při nastartovani zhasnout nebo se snad mylim???
Nemýlíš!!
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

tak proč pak nesviti při nastartovani??ona snad nikdy nesvitila ....
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Takže je to vháji :-(. Asi budu shánět váhu vzduchu. Dnes jsem byl na emisích, mají tam diag. Bosh. Prý to je váha. Radil mi že ji mám rozebrat a zkusit prostříknout nějakým odamšťovačem a potom vyfoukat kompresorem. Nemá s tím někdo zkušenosti a nebo neví zda se dá proměřit a jaké hodnoty by měla mít funkční? Která váha vzduchu by se dala použít abych nemusel brát rigoš?
Zatím zdarec Jirka
_________________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Selshig píše:tak proč pak nesviti při nastartovani??ona snad nikdy nesvitila ....
Máš to rozbitý
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Jura píše:Takže je to vháji :-(. Asi budu shánět váhu vzduchu. Dnes jsem byl na emisích, mají tam diag. Bosh. Prý to je váha. Radil mi že ji mám rozebrat a zkusit prostříknout nějakým odamšťovačem a potom vyfoukat kompresorem. Nemá s tím někdo zkušenosti a nebo neví zda se dá proměřit a jaké hodnoty by měla mít funkční? Která váha vzduchu by se dala použít abych nemusel brát rigoš?
Zatím zdarec Jirka
_________________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Váhu vzduchu proměříš,ale to je takové na prd,lépe je jí napíchnout na osciloskop tam se prověří její stav,ale Ty máš vstřikování MFI a tam je váha vzduchu značky Kefico,ale jde tam dát i od Bosche,ale váha vzduchu jako takové je velmi drahé zařízení :? 10 000kč až 15 000 kč se ceny pohybují :( ve značkových sevisech :?
Zkusím se podívat jestli něco nevyhrabu,ale mám dojem,že již jsem to tu někdy s někým řešil ,ale už nevím s kým :oops: Hlava děravá :wink:
Moc Tě nepotěším :oops: mrkni sem:http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0
Ty váhy používají i jiné značky ,dá se to vždy s něčím z totožnit,ale zrovna Hyundai má strašně málo informací o váhách :cry: U starších modelů není problém tam byl Bosch,ale až začli dělat Kefico tam je kámen ůrafu vůbec nevím jaký mám mít hodnoty :cry: Máš o čem přemýšlet,bohužel s pokaženou váhou vzduchu se moc dobře jezdit nedá ,spotřeba ,motor bez výkonu,škubání atd,atd :( Tak zatím :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“